Bobři zajíždí k odvetě na led Vsetína
sobota 29.10.2011 | Michal Václav |

Bobři zajíždí k odvetě na led Vsetína

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí sehrají své letošní druhé valašské derby. Tentokrát Bobři zajíždějí do nedalekého Vsetína, kde se utkají s místním valašským hokejovým klubem. Bobři v prvním valašském měření sil na domácím ledě prohráli o jedinou branku, tudíž se předpokládá, že budou chtít svěřenci trenéra Jaroslava Stuchlíka tuto porážku odčinit a vybojovat co nejlepší výsledek. Vsetínský tým však má další motivaci kromě pemiérové porážky Bobrů na ledě soupeře z úvodu sezóny - a to porazit Bobry porpvé v mistrovském utkání i na svém ledě. Jestli se budou nakonec radovat Bobři, nebo vsetínský tým, se dozvíme v neděli, od 17.30 hodin na zimním stadionu na Lapači, kdy bude vhozeno úvodní buly druhého letošního valašského derby.

Bobři v posledních třech utkání naplno nebodovali, v posledním domácím utkání s Přerovem však i přes zlepšený výkon celého mužstva nakonec prohráli rozdílem dvou branek. Přesto byl Ing.Jaroslav Suchlík po zápase spokojený "Přesto, že jsme prohráli, tak si myslím, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů. Pro diváka to muselo být zajímavé utkání. Já jsem klukům v kabině řekl, že s takovým výkonem ty body přijdou".

Do zápasu VHK by měli nastoupit i posily z prvoligové Olomouce, kteří byli hodně vidět v předešlém domácím zápase. O tom, kdo všechno z šestice hráčů na střídavé starty se objeví v předzápasovém rozbruslení ještě není známo.

Valašský hokejobý klub začal tuto sezónu ve stylu jménu své nové knihy - "famózně". Dlouho se drželi na samotné špici tabulky a první čtvrtinu ligy ovládli . V posledních třech zápasech však odešli vsetínští hráči poraženi, nutno pdotoknout, že tři zápasy odehráli na půdě soupeře. Na domácím ledě prohráli pouze jednou, ve druhém kole, proti Přerovu. Vsetín do derby nastoupí v nových sadách dresů, jehož venkovní variantu prezentovali v minulém utkání v Uherském Hradišti.

Kádr se před sezónou výrazně posílil. Především exuničovský František Zúbek, společně s Jiřím Korčákem, jsou v zápasech produktivní a jsou na špici týmového bodování. Lídrem bodování a kapitánem týmu je Daniel Vaněk. V kádru Vsetína je zkušený Ondřej Hruška a jeho jmenovec Petr Hruška, tedy dva hráči, kteří posílili Vsetín před začátkem ligy. Z Uherského Hradiště se do týmu po roční odmlce vrátil obránce Jozef Šimek . Novými akvizicemi v obranných řadách jsou také Tomáš Mečiar, David Hoďa a Michal Hrčka .

Tým nadále sází i na zkušeného obránce s extraligovými zkušenostmi Zbyňka Spitzera . V útoku jsou k dispozici trenérskému triu Hlobil – Jenáček – Forch na střídavé starty třinečtí mladíci Bajtek – Rufer . Co by obránce také nastupuje exmeziříčský útočník Daniel Tesařík . V útoku se dále představuje dravé mládí zastoupené Davidem Vítkem, či Martinem Kubo .

V brankovišti se střídají Petr Hromada a Lukáš Plšek . O tom, kdo nastoupí do dalšího zápasu rozhodnou trenéři zřejmě až v den utkání.

Zápas mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím začíná v neděli, 30.10. od 17.30 na Lapači.

Předpokládané sestavy:
Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, O.Hruška, Šimek, Hrčka, Zúbek, P.Hruška, Korčák, Vaněk, Vítek, Holík, Sprušil, Semenov, Dědek

HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák – Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Hartmann, Janáček, Kopecký, Linduška, Martiník, Matuštík, Mikel, Musil, Ovšák, Varga D., Varga Mir., Vašut, Vodný, Zábojník.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS