Vychytaná nula je výsledkem hry celého mužstva, říká brankář Jiří Slovák
pondělí 31.10.2011 | Jakub Nikl |

Vychytaná nula je výsledkem hry celého mužstva, říká brankář Jiří Slovák

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném derby se Vsetínem, jsme vyzpovídali největší hvězdu utkání, brankáře hostí - Jiřího Slováka. Jirka vychytal Bobrům čisté konto a i díky němu si Bobři odvezli z Lapače tři body a vrátili tak domácím porážku z kraje letošní sezóny. Jak Jirka již v pořadí desáté valašské derby vnímal? I to se dočtete v tomto článku.

Jak bys popsal valašské derby z pozice brankáře?
Nebylo to jednoduché utkání. Vsetín nebyl lehký soupeř. Myslím si, že byl chvílemi lepší. My ale měli více štěstí a hlavně jsme dobře bránili. Dali jsme dva góly, zatímco Vsetín ani jeden. Šťastné vítězství 2:0. Za tři body jsme moc rádi.

Vsetín nedal gol i díky Tobě. Dneska jsi zachytal opravdu skvěle...
Byly tam nepříjemné momenty, ale měl jsem i štěstí, že mě to trefovalo. Nějaká tyčka tam i byla, ale to samé bylo i na druhé straně. Když jsem vyrazil puk před sebe, taky tam byli naši obránci, kteří to uhlídali. Musím jim dnes poděkovat. Bránili skvěle. Nula je vlastně výsledkem hry celého mužstva.

Jak jsi vůbec prožíval valašské derby. Na Lapači jsi sice chytal v dresu Prostějova, ale pociťoval jsi nějakou změnu?
Pro mě je derby jako každý jiný zápas. Ikdyž jsem loni chytal za Prostějov derby proti Přerovu, tak i derby ValMez - Vsetín je pro mě jako každé jiné utkání. Necítil jsem nějaký rozdíl. Sice fanoušků bylo více, než jindy na utkáních, atmosféra byla skvělá... chtěl bych jim moc poděkovat, že za námi přijeli a že nás podpořili!

Proběhla před tímto utkáním nějaká speciální motivace od trenéra?
Ne, od trenéra nic speciálního neproběhlo. Akorát pan Kovář (manažer HC Bobři - pozn.redakce) na derby proti Vsetínu vypisuje za vítězství kuřata, takže si pochutnáme...(úsměv)

Co říkáš na přesilovky? Určitě nepatří mezi naše silné zbraně...
Přesilovky... je třeba se více na ně zaměřit. Ze začátku sezony nám i celkem šly, ale teď moc ne. Ale to i ve hře, nějak nám to tam nepadá. Věřím ale, že se to zlepší.

V posledních dvou utkáních se k týmu připojili hráči z Olomouce, které určitě dobře znáš. Je poznat, že jsou na ledě?
Kluci s námi akorát jezdí na zápasy. Myslím, že ale zapadli dobře.

Jak vnímáš jako brankář posilu Janáčka, který je v obranné části hodně vidět?
Tak s Janesem se znám 7 let, když jsme spolu začínali v Přerově a potom v Olomouci. V loni jsme spolu hráli v Prostějově, letos ve ValMezu. Vím, co od něj můžu čekat. Vím, že mi hodně pomůže. Sice dneska tam měl nějakou maličkost, ale to se stane. Dneska jsem mu pomohl já, jindy pomůže on mě, o tom je hokej.

Počínaje dneškem máme šňůru čtyř venkovních utkání. S čím do nich půjdeme?
Určitě budeme chtít vozit body, protože se jedná hlavně o soupeře, kteří jsou za námi. Budeme tedy chtít bodovat a pohlídat si play-off.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive
×
Odehrané 17:00 | Muži
Draci Šumperk
HC Bobři Valašské Meziříčí