Nic není nemožné, burcuje před zápasem s Havířovem nová posila Bobrů -  Marek Knebl
čtvrtek 17.11.2011 | Jakub Nikl |

Nic není nemožné, burcuje před zápasem s Havířovem nová posila Bobrů - Marek Knebl

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po nepovedeném zápase v Prostějově jsem požádal o dojmy novou akvizici v dresu ValMezu. Tímto hráčem je útočník Marek Knebl, který naposledy působil v Uherském Hradišti. Marek má za sebou dva zápasy v dresu s bobrem na prsou. Jak je zatím ve ValMezu spokojený? I to se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?
Tak stav 7:0... tam už není moc co hodnotit. Čekali jsme, že Prostějov bude hrát tu svou hru, že bude hodně bruslit a že bude silný. První třetinu jsme ubránili 0:0, ještě do půlky druhé třetiny to byl celkem hokej. Pak jsme ale dostali jeden gol, druhý a oni si to pak už pohlídali. Ve třetí třetině tam byly nějaké šance, nějaké přesilovky...


Kdy myslíš, že se utkání definitivně zlomilo?
Asi po tom třetím gólu. 2:0 ještě není celkem nic nepřekonatelného, ale vést o tři nebo čtyři góly, to už si takový tým, jako Prostějov, pohlídá.

Po třetí brance se také sesypala obranná fáze a několikrát jste nechali brankáře na holičkách...
Tak to už si s námi dělali, co chtěli. Čtvrtý gól nám dal bek, který si najel mezi naše beky. Sice v přesilovce, ale stejně. Je vidět, že to bylo nacvičené, že o sobě vědí, že to není na náhodu. Utkání se jim prostě povedlo a nám nevyšlo. Po pěti nebo šesti zápasech jsme prohráli. Sice 7:0 jsme si nezasloužili, ale bohužel.

Ty jsi vlastně do ValMezu zamířil teprve nedávno. Máš za sebou dva zápasy, domácí s Porubou a ten dnešní. Předtím jsi skoro měsíc nehrál. Jak si tedy zatím spokojený? Ať už se svými výkony nebo se zázemím ve ValMezu.
Tak výkon, hrál jsem dvě utkání. To se spíš zeptej trenéra. Já ale osobně spokojený nejsem. Ano, měsíc jsem nehrál a zápasové tempo mi chybí. Nechci se na to ale vymlouvat. Trénoval jsem, ale ta zápasová praxe chybí. První zápas jsem určitě nestíhal. Nechci udělat chybu. Vím, že tady je ten vlak rozjetý dobře, profesionálně. Je těžké zapadnout. Jít z Uherského Hradiště, horšího týmu, do lepšího. To je problém pro každého hráče. Navíc sem, do mančaftu, který vyhrává a daří se mu. Do týmu, který patří na špici vlastně každou sezonu. Budu se snažit. A co se týká třeba spoluhráčů, tak s Ondrou Martiníkem se znám, s Mirou Vargou taky. Ale v tom problém není. Dneska už hrál snad každý s každým, takže to zas takový problém není.

Jak ti vlastně sedí herní styl, který se snaží týmu vštípit pan Stuchlík?
Tak je to hodně bruslařské. V dnešní době jsou ale ty styly hodně podobné, je to o pohybu. Abych ale hrál, tak to musím zvládat.

Nabízí se otázka, proč sis vybral zrovna ValMez, když Vsetín je ti jistě bližší. Navíc za několik týdnů se s nimi utkáme v domácím zápase...
Když jsem se dozvěděl, že nebudu v Hradišti působit, tak mě první napadl ValMez. Je to blízko a navíc jsem měl určitý respekt před tím, jaké to tady je. Mančaft tady je silný. Ze Vsetína se mi nikdo neozval. Možná to byla moje chyba, že jsem se nepřipomenul. Ale na Vsetíně o mě asi není zájem.

S čím půjdeme do dalšího zápasu? Určitě alespoň trošku napravit dojem z dnešního zápasu, souhlasíš?
Jelikož hrajeme v sobotu v Havířově, což bude ještě silnější soupeř než Prostějov, ale budeme jako každý zápas hrát poctivě odzadu na nulu a uvidíme. Snad tam něco spadne. Golman zachytá, dáme dva tři goly a uvidíme. Už se vyhrálo i 1:0, právě s Prostějovem, takže nemožné není nic. Uvidíme.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS