Bobři zajíždějí do Přerova
úterý 6.12.2011 | Jan Kramář |

Bobři zajíždějí do Přerova

V dalším kole zavítají hokejisté klubu HC Bobři Valašské Meziříčí na led neoblíbeného HC Zubra Přerov. Poslední vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů staví ještě s umocněním domácího prostředí do role favorita hokejisty z Přerova. Je na pováženou, že hokejisté Valašského Meziříčí dokázali svého středečního soupeře porazit v mistrovském zápase naposledy 16. ledna roku 2010 a to ještě po samostatných nájezdech. Touhle nepříjemnou bilancí, které se tým z Valašska „pyšní“ bude chtít jistě konečně zlomit a to hned ze dvou důvodů. Jedním je již zmíněný důvod zlomení nepříjemné bilance a tím druhým a důležitějším důvodem je to, že Přerov je hned po Vsetínu nejbližší soupeř Bobrů z Valašského Meziříčí v současné tabulce ligy.

Jak již bylo napsáno, Přerov je jedním s nejbližších soupeřů Valašského Meziříčí, nachází se momentálně na pátém místě tabulky s jednačtyřiceti body. Sedmé Valašské Meziříčí ztrácí na soupeře z Hané body čtyři. Tudíž středeční teoretická výhra by posunula Bobry na dostřel jednomu ze svých soupeřů.
Přerov momentálně neprochází v této sezóně svou nejšťastnější fázi sezóny. Vždyť z posledních pěti zápasů dokázali Zubři vydolovat pouhé čtyři body! A to hlavně díky porážce Frýdku-Místku z minulého kola. Nicméně nebude radno soupeře podceňovat, Zubři nemají jenom tak třetí nejlepší obranu v lize, jejich obranná hra a rychlé přistupování k brejkům – to je jejich recept na valašskomeziříčské hráče a trenér Přerova Pavel Sedlák si je toho jistě vědom, stejně tak jako trenér Valašského Meziříčí Ing. Jaroslav Stuchlík, můžeme tedy očekávat taktickou bitvu, se zatím nejistým výsledkem.

V bráně týmu z Přerova působí ostřílený mazák Radek Tihlář a záda mu kryje mladý talentovaný brankář Petr Okáč. Nejproduktivnějším hráčem je s desíti góly a jedenácti asistencemi vycházející hvězda Přerova Jan Kolařík. Těsně následován je zkušenými borci Zdeňkem Sedlákem a Pavlem Hanákem, kteří doposud nasbírali bodů devatenáct. Z defenzivních hráčů je potřeba zmínit zkušeného Daniela Faltýnka a Jana Krajíčka, kteří svými zkušenostmi vyztužují obranu hanáků.

Sestavy obou mužstev z minulého kola:
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Ferenc, Faltýnek, Vlček, V. Sklenář, Pospíšil, Drábek - Kotásek, Hanák, Blinka - Kočara, Ditrich, Goiš - Brančík, Sedlák, Kolařík - Zbořil, Kundrátek, Coufal - Černý.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachýnský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Martiník, Mikel, Novosad, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Vodný .

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS