Na střídačce jsme to hecovali, říká  o vítězném derby kapitán Přemysl Vašut
čtvrtek 22.12.2011 | Jakub Nikl |

Na střídačce jsme to hecovali, říká o vítězném derby kapitán Přemysl Vašut

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po dramatickém derby s Novým Jičínem, které Bobři díky skvělému finiši vyhráli, jsem požádal o dojmy z utkání kapitána mužstva Bobrů Přemysla Vašuta, který je kmenovým hráčem právě Nového Jičína. S Přemyslem jsme hodnotili nejen derby, ale i dosavadní průběh sezony. Více se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu?
Přijel Jičín, takže klasika. Zabetonovali to, stáli na modré a strašně těžko se přes ně dostávalo. My jsme nevyužili přesilovky, dokonce ani 5 na 3. Oni využili dvě nebo tři a skoro s každé střely spadlo. Na konci jsme se štěstím vyhráli. Nevím, jestli zaslouženě, zasloužená by asi byla remíza, ale vyhráli jsme.

V první i ve druhé třetině jsme dostali gól do šatny. To trošku zamává s psychikou...
To je vždycky špatné. U toho prvního gólu jsem asi zbytečně couvl. Útočník přes mě vystřelil a spadlo to do víka. Brankář říkal, že to viděl, ale asi to bylo dobře trefené. Ve druhé třetině to samé - vedli jsme 2:1 a dostali jsme minutu před koncem vyrovnávací branku. Řekli jsme si, že do třetí třetiny půjdeme odhodlaně, že chceme bojovat. Pak jsme dostali gól na 3:2, to nás srazilo. Byli jsme hodně dole. Oni měli přesilovky 5 na 3. Dá se říct, že nám už skoro nikdo nevěřil, ale my zabojovali a se štěstím jsme to otočili.

Kde se vůbec vzala v mužstvu ta síla na zvrat v utkání?
Prostě jsme to hecovali na střídačce. Říkali jsme si, že to nemůžeme vypustit a prohrát. Je to poslední zápas roku, přišli lidi a my že se musíme rvát až do konce a podařilo se. Jsme rádi za tři body do tabulky.

Ty jsi vlastně kmenový hráč Nového Jičína. Jak prožíváš utkání s tímto soupeřem?
Sice už jsem za ty tři roky, co jsem tady, odehrál těch zápasů proti Jičínu hodně, ale je to vždycky speciální. Hodně těch kluků znám. S Davidem, který je teď trénuje, jsem hrál 5 let v jedné lajně, takže znám je moc dobře. Chtěl jsem strašně vyhrát a jsem rád, že se to podařilo a že jsme je v sezoně už třikrát porazili.

Jak vůbec hodnotíš dosavadní průběh sezony?
Já si myslím, že jsme na tom místě, kde bychom měli být. Ten vrch tabulky - Karviná, Havířov, Přerov, Prostějov - jsou výš než my. My se motáme na sedmém místě. Teď jsme, myslím, dotáhli na bod Opavu. Určitě chceme zabojovat o šesté místo, abychom nešli v play-off na silnou dvojku Havířov, Karviná.

Šesté místo by nám už mohlo patřit teď, ale to bychom nesměli ztrácet body s Frýdkem, Uherským Hradištěm...souhlasíš?
Máš pravdu, ale vidíš, Hradiště vyhrálo v Havířově, teď v pondělí vyhráli v Prostějově. Byl to tady doma s nimi špatný zápas. U nich je porazíme 9:0, doma prohrajeme, ale i takový je hokej. Jednou si nahoře, jednou dole. Možná jsme to teď trošku napravili s Jičínem, kdy jsme prohrávali a najednou máme všechny body. Takový je prostě hokej.

V průběhu sezony se v mužstvu protočilo několik hráčů. Někteří z nich již tady nejsou. Jak tedy, jako kapitán, hodnotíš mužstvo?
Ze začátku to vypadalo dobře. Byl tady Robin Bacul, byl tady Milan Kopecký. To jsou hráči, kteří hráli extraligu, takže dopředu jsme byli silní. Pak ale skončil Robin, za další měsíc i Milan a náhrada de facto není žádná. Vlastně Marek Knebl, ale to přece jenom není takový hráč, jako ti dva. Prostě ten kádr je tady takový, jaký je. Jsem rád, že nám tady chodí pomáhat kluci z Olomouce. Ti hrají velmi dobře, snaží se. Máme teď taky hodně zraněných, hlavně beky. Ať už Bláža, Růča, Musil... takže dneska jsme to dohrávali na čtyři beky. Ta zátěž je tedy obrovská a jsme rádi, že nám ti kluci tady chodí pomáhat.

Přes Vánoce je čas doléčit některá zranění. S čím se tedy půjde do další části sezony?
Určitě budeme chtít zůstat na pozicích play-off. Teď jsme udělali důležitý krok, kdy jsme odrazili ty týmy za námi. Určitě budeme chtít předvádět krásnější hokej než do teď, taky vyhrávat doma. I když s těmi týmy ze špičky tabulky to půjde těžko. Uvidíme, hlavně se dostat do play-off. Tam už je to jiná soutěž. Tam se může stát cokoli, tři zápasy... uvidíme.

Na závěr bych tě poprosil o vzkaz fanouškům.
Chtěl bych jim vzkázat, že o nich víme. Víme, že nám fandí a ať tedy chodí i na dále. Slyšíme je a moc jim děkujeme za podporu.

Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.