Bobři hostí Přerov

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dalším soupeřem Valašského Meziříčí v novém roce bude tým z Přerova. Ten patří jako obvykle k nejlepším týmům východní části druhé ligy. V současné době patří Přerovu čtvrtá příčka, je ovšem těsně následován týmem z Prostějova, který ztrácí na svého soka pouhý jeden bod. Naopak Přerov pronásleduje tým ze Vsetína, na který ztrácí body dva. Přerov má ovšem oproti oběma soupeřům zápas k dobru. Hokejistům Valašského Meziříčí patří zase jistá sedmá pozice v tabulce. Kde na svého nejbližšího pronásledovatele, Frýdek-Místek, mají náskok čtrnácti bodů. Na šestém místě se nachází soupeř Bobrů z minulého kola, a sice Opava, která má luxusní náskok devíti bodů. Valašské Meziříčí má však stejně jako jeho nynější soupeř z Přerova na své nejbližší soupeře také zápas k dobru.

Přerov v novém roce sehrál zatím čtyři zápasy, vše se soupeři z vrchních částí tabulky. Hned v prvním zápase nového roku zavítali na led Karviné, kde podlehli 5:3. Chuť si, ale spravili na ledě Prostějova, kde vyhráli 1:3. A ta jim vydržela až do Opavy, kde vyhrál Přerov po samostatných nájezdech 4:5. Poté Zubři sehráli první zápas na domácím ledě v roce 2012, kdy hostili tým VHK Vsetín, kterému podlehli 1:4.
Vzájemná bilance týmu HC Bobři Valašské Meziříčí a týmu HC Zubr Přerov vyznívá jasně pro hosty z Hané. Přerov je pro Valašské Meziříčí stejně tak zakletý tým jako Valašské Meziříčí pro tým ze Vsetína. Bobrům se podařilo porazit Zubry naposledy 16. ledna roku 2010! Což není zrovna lichotivá bilance a současné rozpoložení obou týmů, i přes výhodu domácího prostředí vyznívá lépe pro Hanáky. Avšak „nikdy neříkej nikdy“, každý zápas je jiný a každý hlavně začíná za stavu 0:0. Doufejme, že chuť po vítězství bude větší ze strany domácích borců a konečně ukončí nepříjemnou bilanci s tímto soupeřem.

Mezi největší opory nejbližšího soupeře patří v bráně již tradičně vynikající Radek Tihlář, záda mu kryje, ačkoliv mladý, tak stejně kvalitní Petr Okáč. Obranu vyztužuje Radomír Pala, Daniel Faltýnek a Jan Krajíček. V útoku válí zejména Marek Ditrich, matador Pavel Hanák, dále Richard Brančík společně se Zdeňkem Sedlákem a v neposlední řadě nejlepší střelec týmu a vedoucí kanadského bodování Přerova Jan Kolařík, který za 28 zápasů nasbíral 14 gólů a 15 asistencí.

Soupiska obou týmů z minulého kola:
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dvořák, Haas, Hartmann, Knebl, Martiník, Musil, Ovšák, Růčka, Varga D., Varga Martin, Varga Miroslav, Vašut, Vodný
HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Pospíšil, Krajíček. V. Sklenář, Sadil - Ditrich, Brančík, Blinka, Sedlák, Kolář, Kolařík, Hanák, Kotásek, Kočara, Goiš, Kundrátek, Coufal

Hokejová bitva začne ve středu 18. 1. v 18:00 na Zimním stadionu Valašské Meziříčí. Přijďte podpořit svůj klub a dovést ho svými hlasivkami k vítězství!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | pá 13.8.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka