Dvakrát jsme nevyhodili puk a Přerov nás dvakrát potrestal, říká o klíčových momentech zápasu Tomáš Černý
čtvrtek 19.1.2012 | Jakub Nikl |

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po prohraném domácím zápase s Přerovem jsem požádal o dojmy z utkání útočníka Tomáše Černého, který sezonu, před příchodem do ValMezu, začal právě u Zubrů. S Tomášem jsme se bavili i o nadcházejícím Valašském derby, do kterého ale tento útočník nemůže nastoupit. Proč? I to se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu?
Nezačali jsme vůbec špatně. Myslím, že první třetina byla celkem vyrovnaná. Ve druhé třetině jsme ale udělali dvě chyby, přičemž ta druhá byla chyba, kterou jsem udělal já u mantinelu. Dostali jsme z nich dva góly a to asi rozhodlo. Přerov má zkušené mužstvo a už si to pohlídal.

Po druhé třetině jsme prohrávali 3:1, co jste si v kabině řekli před vstupem do poslední třetiny?
Řekli jsme si, že není nic ztraceno, že druhou třetinu jsme si prohráli sami vlastními chybami. Dvakrát jsme nevyhodili puk, dvakrát nás Přerov potrestal. Ve třetí třetině jsme pak dostali rychlý gól a proti takovému soupeři, který má už něco odehráno a má tak zkušené hráče, hraje špatně.

Ty jsi vlastně před příchodem do ValMezu odehrál několik utkání v dresu Přerova. Vnímal jsi tedy toto utkání nějak speciálně?
Tak já jsem to neprožíval nějak zvláštně. Většinu kluků sice znám, hrál jsem tam skoro půl sezony, ale nemyslím, že jsem měl nějakou zvláštní motivaci. Ale byl jsem rád, že jsem kluky po delší době zase viděl.

Ty jsi ve ValMezu na hostování z Tábora. Jak jsi se vůbec dostal zrovna do ValMezu?
Já vlastně v Olomouci studuju vysokou školu, takže jsem u toho chtěl někde hrát i hokej, protože ho hraji už od malička a nechtěl jsem skončit jen kvůli škole. Byl jsem rád, že jsem dostal šanci v Přerově, kde to ale nakonec nešlo. Pak se mi ozval tady trenér a dal šanci ukázat se tady.

Když přijedou hráči z Olomouce, tak nastupuješ v lajně s nimi. Jak sis s nimi sedl?
Kluci jsou oba výborní bruslaři a mě ten styl nahoru dolů vyhovuje, takže vždycky jsem rád, že s nimi můžu hrát. Oni ten tým vždycky tak nějak oživí a mě se s nimi hraje dobře.

Příští zápas hrajeme na Vsetíně, kde ty zažiješ své první Valašské derby. Říkali ti už kluci, o co jde?
Já s tím nejsem nějak seznámený, jak tady derby probíhá. Navíc jsem ještě neměl tu šanci si Valašské derby zahrát, a nebudu ji mít ani teď, protože mám studijní povinnosti. Trenérovi jsem se omlouval dopředu. Bohužel tedy nemůžu do tohoto zápasu nastoupit. Rád bych si ale atmosféru takového derby užil a vidět, jak tady vůbec Valašské derby vypadá.

Po ztrátě v Opavě i nyní doma s Přerovem nám šesté místo uniká. Před tímto zápasem byla ztráta 9 bodů. Myslíš, že je reálné takovouto ztrátu dohnat?
Já nevím, jak dneska hrála Opava, ale ztráceli jsme na ni 9 bodů. Tam asi rozhodne zápas, který jsme u nich hráli v sobotu. Tam jsme, myslím, nehráli vůbec špatně, měli jsme prakticky vyhraný zápas a ve třetí třetině jsme udělali několik chybiček a to rozhodlo. Díky tomu nám poodskočili bodově a těch zápasů do konce základní části není tolik a tak je už asi nedoženeme.

Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.