Bobry čeká derby s Novým Jičínem
úterý 31.1.2012 | Jan Kramář |

Bobry čeká derby s Novým Jičínem

Po nepovedeném zápase ve Frýdku-Místku budou skládat Bobři reparát na ledě Nového Jičína. Tímto zápasem ukončí šňůru čtyř venkovních zápasů. Nový Jičín se v současné době nachází na nelichotivé předposlední příčce tabulky, nicméně i tak bojuje stále o playoff s Frýdkem-Místkem a Uherským Hradištěm, na které ztrácí šest, respektive pět bodů. Oproti tomu hostující Bobři mají svou sedmou příčku jistou, mají však matematickou šanci poskočit na místo šesté Opavy, s tou může být ovšem po tomto kole definitivní ámen a Bobrům bude definitivně přisouzena sedmá příčka k určení výchozího soupeře do playoff.

Nový Jičín střídá v poslední době lepší výsledky s těmi špatnými a je to s ním jak na houpačce. Celkově se dá ovšem říct, že hokejisté z Nového Jičína mají rostoucí formu. V 35. kole získali skalp druhého Havířova, když jej dokázali porazit po samostatných nájezdech 3:4 a k tomu na ledě Havířova. Husarský kousek se ovšem povedl hokejistům Nového Jičína v kole 37., když opět na ledě soupeře dokázali vyhrát, soupeřem jim nebyl nikdo jiný než vedoucí tým naší ligy HC Karviná! Ta utrpěla vysokou porážku 5:8. V dalším kole poté hostil Nový Jičín Vsetín, který už byl nad jeho síly a prohrál 1:3.
Vzájemné zápasy Bobrů a Nového Jičína v této sezóně hovoří jednoznačně ve prospěch Bobrů, kteří ze tří zápasů dokázali 3x vyhrát. Nejprve vysokým rozdílem 8:1, poté 2:5 a v posledním vzájemném zápase 4:3.

Bránu Nového Jičína střeží Lukáš Šrámek, záda mu střeží Daniel Chvostek. Obranu vyztužuje mladý Martin Andrýsek, jenž je třetím nejlepším hráčem kanadského bodování svého týmu s 20 body. Dále je to Michal Horák, jenž je plný extraligových zkušeností a v neposlední řadě vysloužilý matador Petr Gulda, jehož číslo na dresu, 45, odpovídá i jeho skutečnému věku. V útoku operuje novojičínský odchovanec Petr Macháček, který je i nejproduktivnějším hráčem týmu se 7 góly a 20 asistencemi. Dále Daniel Brynecký, jenž má plno zkušeností z první ligy. A v neposlední řadě odchovanec novojičínského hokeje Marian Skaloš s mladým slovenským útočníkemPavlem Zedníkem.

Sestava obou mužstev z minulého kola:
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachýnský) - Balga, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Růčka, D.Varga, Vašut, Vodný
HC Nový Jičín: Šrámek - Andrýsek, Pelikán, Horák, Hradil, Gulda, Slavík - Tomášek, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Hruška, Gebauer R., Uhlár

Zápas začíná v Novém Jičíně 1. února od 18:00!
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související články



Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS