S takovou nedisciplinovaností nemůžeme vyhrávat, říká nováček Jakub Voznica
neděle 5.2.2012 | Jakub Nikl |

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po nepovedeném domácím zápase s ostravskou Porubou jsem požádal o dojmy z utkání novice v dresu s Bobrem na prsou útočníka Jakuba Voznicu. Jakub má zatím na kontě odehrány dva zápasy za Valašské Meziříčí. Jak se vůbec do týmu Bobrů dostal? I to se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu?
Tak samozřejmě jsme ho nezvládli, hráli jsme špatně. Soupeř hrál tak, že stáli ve třech na modré čáře a my se snažili projít individuálně, což nešlo. Navíc ty fauly...prostě s takovou nedisciplinovaností nemůžeme nikdy vyhrávat.

Kdy si myslíš, že se utkání lámalo? Za stavu 3:0 nebo až na začátku poslední části, kdy jsme dostali dva rychlé góly?
Tak po druhé třetině jsme si řekli, že do toho ještě půjdeme, že nám stačí jeden gól, abychom se chytli. Pak jsme ale na začátku třetí třetiny dostali dva góly z přesilovek a tím nás zničili. Tam se to asi zlomilo.

Dneska jsme byli poměrně často a zbytečně vylučovaní...
Máš pravdu, byla tam spousta zbytečných faulů. Polovina faulů navíc byla v útočné třetině. Pak jsme na to dopláceli. Takhle prostě nemůžeme vyhrát, když půlku zápasu budeme hrát ve čtyřech.

Jak jsi se vůbec dostal sem do ValMezu?
Hrál jsem juniorskou extraligu v Olomouci a kluby se domluvili, že do konce sezony budu hrát tady.

Máš zatím odehrány dva zápasy, v Jičíně a ten dnešní. Jak bys srovnal úroveň juniorské extraligy a II.ligy?
Tak extraliga juniorů je rychlejší, je to takový ulítaný hokej. Ta II.liga je taková o chytrosti a přihrávce. Ti hráči si drží svoje pozice, vědí, co mají dělat. Jsou taky zkušenější. Je to o poctivosti a důrazu.

Jak sis sedl se svými spoluhráči?
Po každé jsem hrál s někým jiným, ale kluci jsou tady skvělí a přijali mě bez problémů. Nemůžu si zatím na nic stěžovat.

Nejsi tady z Olomouce sám, takže do úplně neznámého prostředí jsi nešel...
Určitě, ptal jsem se kluků, jak to tady vypadá. Všichni mi to pochválili, že tady není žádný problém, že parta je v pohodě, takže jsem neviděl žádný důvod, proč sem nejít.

Příští zápas hrajeme v Prostějově, který se drží na špici tabulky. S čím do zápasu půjdeme?
Určitě vyhrát jako každý zápas, ale musíme se vyvarovat zbytečných faulů a myslím, že když budeme hrát to, co máme, tak můžeme vyhrát.

Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.