O soupeři do play-off rozhodne až poslední kolo, Bobři přivítají Karvinou!
pondělí 13.2.2012 | Michal Václav |

O soupeři do play-off rozhodne až poslední kolo, Bobři přivítají Karvinou!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Až poslední kolo základní části rozhodne o soupeři Bobrů do nadcházejícího play-off. Karviná nebo Havířov. Tyto dva celky, držící se na špici druholigové tabulky si to na dálku „rozdají“ o pomyslný trůn a vítěze druhé ligy v základní části. Havířov zajíždí na led poslední Poruby, Karviná se střetne právě s meziříčskými Bobry. Poslední utkání základní části se odehraje ve Valašském Meziříčí, 15.2.2012 od 18.hodin. Přijďte se podívat na generálku před vyřazovacími zápasy, které slibuje velice zajímavou podívanou!

Bobři zatím v posledním kole změřili síly s havířovským AZ, nicméně ani na počtvrté v této sezóně se jim bodovat nepodařilo. A že k tomu měli hodně blízko! V utkání se ujali brzy vedení a nadále předváděli hezký, kombinační, rychlý hokej, který se musel oběma táborům fanoušků líbit. Bobři v zápase svého soupeře přestříleli, vytvořili si více 100% brankových příležitostí, nicméně ani odkryté brány, ani puky poskakující po brankové čáře, ani situace, kdy ujížděla dvojice domácích útočníků na osamoceného brankáře hostů brankou neskončila. Těchto situací v utkání bylo několik. Jak sám prohlásil v pozápasovém ohlase trenér domácích hráčů, Ing. Stuchlík: Ve druhé i třetí třetině jsme soupeře přestříleli, ale on byl daleko efektivnější. Ty šance, které si vytvořil, dokázal zužitkovat naprosto parádně. Pro diváka to musel být pěkný hokej, bylo k vidění spousty šancí, hrálo se nahoru dolů, oba týmy hrály otevřený hokej, ale hold body nejsou. Doufejme, že jsme si ty góly schovali na později.

Bobři ukázali, že hrát se dá opravdu s každým bez ohledu na pozici v tabulce a pokud by jejich střelecká produktivita byla lepší, můžou v poklidu pomýšlet i na vítězné utkání s top týmy. Ostatně velice dobře to právě po zápase s Havířovem ohodnotil i obránce Bobrů, Jakub Musil slovy: Troufám si říct, že jsme byli vyrovnaný soupeř. Sice jsme pak dostali další dvě branky, ale třetí třetinu jsme hráli líp a přehrávali jsme je. Havířov opravdu využil své šance maximálně.

Doufejme, že se začátkem nové soutěže - play-off, ať už to bude Havířov nebo Karviná, kdy se jakkoliv mažou rozdíly ze základní části, budou Bobři opět úspěšnější a produktivnější.

Nyní však Bobry čeká poslední soupeř. HC Plus Oil Karviná, v jejímž kádru jsou velice dobří hráči se zkušenostmi z vyšších, či nejvyšších soutěží ať už v republikovém měřítku, či v zahraničním. V bráně angažovalo vedení klubu před uzávěrkou přestupů Martina Štefla, který ovšem hned v prvním utkání na ledě Vsetína utrpěl zranění a od poloviny zápasu jej vystřídal neméně dobrý brankář David Iláš. Nejproduktivnějším hráčem Karviné je exreprezentant David Moravec (21+34). Na záda mu dýchá další hráč, jehož produktivita je opravdu skvostná – Vladimír Luka (24+29). Třetím do party na pomyslném stupni vítězů je útočník Marek Ivan (18+22). Pravidelně sbírá body i David Mikšan (15+24) nebo Václav Studený (16+19). Útok je velice silnou zbraní trenéra Flašara, který převážnou část týmu vzal s sebou před začátkem sezóny z Orlové.

Obrana Olejářů je postavena především na zkušenostech a tvrdých hráčů, kterými jsou Filip Štefanka (8+13), Miroslav Javín (5+14), David Galvas (5+14) či Alexandr Hegegy (6+12).

Poslední zápas základní části mezi domácími Bobry a hostující Karvinou začíná ve středu, 15.2. od 18. hodin na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Sestavy z minulého kola:
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Blažek, Bokroš, Černý, Dostál, Hartmann, Haas, Knebl, Martiník, Mikel, Musil, Novosad, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mir., Vašut, Voznica, Vodný, Zábojník

HC Plus Oil Karviná:Štefl (od 29. Iláš) - Tomis, Urbánek, Štefanka, Javín, Sznapka, Hegegy - Samiec, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Holuša, Štubňa, Moravec, Orság, Ivan, Ciupa, Luka.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS