Rozhodly přesilovky, říká o prvním utkání obránce Jakub Blažek
neděle 19.2.2012 | Jakub Nikl |

Rozhodly přesilovky, říká o prvním utkání obránce Jakub Blažek

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po prvním čtvrtfinálovém zápase v Karviné jsem požádal o dojmy z utkání obránce Jakuba Blažka. S Jakubem jsme rozebrali toto úvodní utkání série, ale stálice v obranných řadách Bobrů mi prozradila i své tipy na vítěze II.ligy skupiny Východ. Více se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu?
Určitě je to škoda, že jsme prohráli. Hokejově jsme nebyli horší. Rozhodly asi přesilovky. Měli jsme z nich dát nějaké góly. Taky začátek třetí třetiny byl zlomový. Dostali jsme na 3:2. Je to škoda, určitě jsme byli dneska vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme ale neproměnili své šance.


Už minulý zápas ukázal, že Karviná není úplně nehratelný soupeř,souhlasíš?
Ten poslední zápas bych tak moc nepřeceňoval. Možná to i trošku vypustili, aby play-off hráli s námi. Ale věřím, že to bude dlouhá série a že je potrápíme.

Dneska jsme hráli ze zajištěnější obrany a soupeře jsme nepouštěli do větších příležitostí. Naopak, sami jsme měli nebezpečné protiútoky...
Tak určitě proti nim musíme hrát ze zabezpečené obrany a pak šance budou. Otázka spíš je, jestli je pak dokážeme proměnit.

Už si zmínil přesilovky. Dneska jsme jich hráli hodně, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Nezaměříte se na tuto herní situaci trošku více?
Já myslím, že netřeba něco měnit, stejně je už málo treninků. Chce to střílet a hrát jednoduše. Zase ale když člověk vystřelí a nikdo nejde do brány...je to všechno se vším. Dneska jsme ale ty přesilovky nehráli moc dobře.

Jako soupeře do play-off jsme mohli dostat buď Havířov nebo Karvinou. Kterého z těchto soupeřů sis přál více?
Mě to bylo celkem jedno, oba jsou to kvalitní soupeři. Jsou to favorité celé soutěže. V Havířově by asi přišlo víc lidí, byla by lepší atmosféra. Ale oba soupeři jsou kvalitní a je celkem jedno, s kým hrajeme.

Jako obránce se na ledě potkáváš s mistrem světa Davidem Moravcem. Jak ho ledě vnímáš z pozice bránícího hráče?
Tak pořád je to pan hokejista. Člověk si na něj musí dávat větší pozor. Je až neuvěřitelné, co on všechno ustojí v soubojích. Vždycky ví, co dělá. Je vidět, že hrával výše. Je to mistr světa, to už o něčem hovoří.

Příští zápas série se odehraje na našem ledě. Určitě bude taktika vycházet z dnešního zápasu...
Určitě, nebudeme vymýšlet nic dalšího. Když to dobře odbráníme, tak ty šance na naší straně se stejně objeví a když je proměníme, tak můžeme vyhrát. Dneska to bohužel nevyšlo, škoda.

Máš nějaký tip na výsledek této série?
Tak já bych byl rád, kdybychom vyhráli, ale... doufám, že vyhrajeme 3:1.

A tip na vítěze play-off?
Těžko říct. Ty výsledky, co jsou dneska, tak jsou hodně vyrovnané. Myslím, že rozhodnou hlavně domácí prostředí. Uvidíme, zatím těžko hodnotit. Nevím, těžko hledat favority, ale tři bych měl - Havířov, Karviná a Přerov.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS