Střed tabulky odpovídal síle týmu, říká o skončené sezóně trenér Jaroslav Stuchlík
neděle 26.2.2012 | Jakub Nikl |

Střed tabulky odpovídal síle týmu, říká o skončené sezóně trenér Jaroslav Stuchlík

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři ukončili svou cestu v této sezoně ve čtvrtfinále, kdy vypadli s celkem Karviné. My jsme pro vás přichystali rozhovor s trenérem týmu, ing. Jaroslavem Stuchlíkem, se kterým jsme shrnuli sezonu. Je pan Stuchlík spokojen s výsledky týmu? Bude ve ValMezu pokračovat i v dalších sezonách? I to se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak jste spokojený s výsledkem Bobrů po základní části?
Střed tabulky odpovídal síle týmu.


Souhlasíte, že nebýt ztrát s Frýdkem nebo Hradištěm, mohli bychom pomýšlet i na vyšší umístění, než je konečné sedmé místo v tabulce?
Pro konečné umístění bylo klíčové utkání v lednu v Opavě, které jsme měli dobře rozehrané. Bohužel chyby ve třetí třetině rozhodly o konečném 7. místě.

Před začátkem sezony jste v rozhovoru řekl, že nechcete moc inkasovat, což se ale v průběhu sezony moc nedařilo...
V průběhu sezóny došlo k omlazení kádru. Mužstvo zlepšilo pohyb, projev byl ofenzívnější, ale cenou za to byla prostupnější obrana v některých zápasech.

K dispozici jste měl vyrovnanou brankářskou dvojici Slovák - Vlachynský. Bylo těžké pro vás určovat jedničku?
Jirka Slovák byl angažován jako jednička a tuto roli měl po celou sezónu. Václav Vlachynský byl pro mě příjemným překvapením. Pomohl slušně rozjet sezónu a v jejím závěru byl Jirkovi rovnocenným partnerem. Vážím si jeho přístupu a nasazení při jeho časově náročném podnikání.

V průběhu sezony tým opustil asistent Robin Bacul a útočník Milan Kopecký, oba vynikající střelci. Bylo pro Vás těžké se s touto ztrátou vyrovnat po stránce hráčského kádru?
Produktivita nás trápila celou sezónu a góly obou jmenovaných jednoznačně chyběly.

Naopak, tým posílili mladí hráči z Olomouce, kteří týmu dodali jiskru. Zejména Michal Vodný a Radim Haas, kteří nastupovali celkem pravidelně. Oba velmi dobře znáte, ale očekával jste, že budou mít až takový přínos pro tým?
Všechny hráče, kteří se zapojili do zápasů jsem znal a o jejich přínosu jsem byl přesvědčen. Ale jak jsem již uvedl, s naší zlepšenou ofenzívou jsme občas zapomínali na „zadní vrátka“.

Je sice brzo ptát se na takové věci, ale je možné, že bychom oba viděli v dresu ValMezu i příští sezonu?
To se bude odvíjet od jejich pozice v mateřských klubech.

Během sezóny se nám nevyhnuly výsledkové výkyvy, přesto jsme ale dokázali třikrát zvítězit ve Valašském derby nad Vsetínem. Nepřipomněli Vám tyto zápasy dobu derby mezi Zlínem a Vsetínem?
Vsetínští fanoušci se nezměnili. Stále umí na Lapači udělat kotel. Pěkné bylo, že se v něm neztratili ani naši fanoušci.

Jak vůbec vzpomínáte na Vaše působení ve Zlíně?
Jen v dobrém. Jak u mládeže, tak jako asistent u A týmu, jsem měl možnost pracovat s velmi kvalitními hráči. A výsledky také byly, takže super.

Zpátky k ValMezu, v play-off jsme narazili na Karvinou. Byl jste se soupeřem spokojený, nebo jste si více přál Havířov?
Soupeře jsme si nevybírali. Každé s těchto mužstev má kvalitu jinde. Havířov ve vyrovnanosti kádru, Karviná v efektivitě zakončení a zkušenosti klíčových hráčů.

S Karvinou jsme dokázali držet herně krok téměř po celou sérii. Přestože výsledky zápasů tomu moc neodpovídají, v některých částech zápasů jsme Karvinou dokonce i přehrávali. Čím si to vysvětlujete?
Souvisí to. Jelikož v některých pasážích jsme získali pocit, že je můžeme přehrát ofenzívním hokejem a zapomněli jsme na zajištěnou obranu. Karviná toho uměla využít. Bylo to pro nás školení z efektivity.

Hlavně první zápas play-off rozhodly naše nevyužité přesilovky, se kterými jsme ale měli problémy téměř po celou sezonu...
U přesilovek vidím dva problémy. Předně každou přesilovku jsme zahajovali prohraným vhazováním, což nám z ní ubralo půl minuty. Druhým důvodem byla přemíra přihrávek před finální střelou.

V domácím zápase jsme soupeře dokonce i výrazně přestříleli, přesto Karviná dokázala vyhrát. Střelecká smůla se nás vlastně držela po celé play-off a větší část sezony. Nechyběl týmu nějaký vyložený střelec?
Na smůlu moc nevěřím. Typický střelec nám po odchodu Robina Bacula chyběl. Většinu gólů jsme stříleli z brankoviště.

Jak nakonec vnímáte výsledky Bobrů v play-off?
Výsledky jsou pro mě zklamáním. Obraz hry tomu neodpovídal, ale na to se nehraje.

Většinu sezony promarodil obránce Luděk Růčka. V Jednu dobu jsme dokonce měli jen 4 obránce. Neměl jste strach, jak sestavu poskládat?
Na rozdíl od útoku se nám nepodařilo obranu posílit ani doplnit. Navíc v lednu ukončil aktivní činnost Ondra Dvořák. Bohužel volných obránců nebylo.

Problémy se sestavou jste měl i v posledním kole základní části, kdy většina hráčů nedorazila kvůli sněhové kalamitě. Přesto Bobři zápas zvládli na výbornou...
Bylo jasné, že se sedmi útočníky nikoho nepřeválcujeme. Hra ze zajištěné obrany se nám vyplatila.

Je vůbec nějaký hráč, který Vás svými výkony překvapil?
To nemohu říci, neboť jsem kluky z minulosti neznal.

Letos se do kolotoče hokejových soutěží vrátil celek Poruby, není pro Vás osobně jejich poslední místo zklamáním?
Utekl jim začátek. Spoustu zápasů prohráli o jednu branku. Ve druhé polovině soutěže šel jejich výkon nahoru.

Jak jste vůbec Vy osobně spokojený ve Valašském Meziříčí?
Až na to dojíždění jsem spokojený.

Kdy podle Vás začne letní příprava na další sezonu?
V květnu.

Jak se Vám spolupracovalo s vedením klubu?
Vztahy v celém realizačním týmu byly bezproblémové.

Kdo ze současného kádru Bobrů by podle Vás měl na vyšší soutěž?
Záleží zda budeme brát v potaz i hostující hráče. Myslím tři, čtyři by měli šanci.

Chtěl byste pokračovat u Bobrů i v dalších sezonách?
Pokud to budu schopen sladit s ostatními aktivitami, tak ano.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS