Bobři hostili druhý ročník Bobr-Cupu
středa 14.3.2012 | Jakub Nikl, Roman Adámek, Jana Adámková |

Bobři hostili druhý ročník Bobr-Cupu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve dnech 22. a 23.2.2012 proběhl na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí 2.ročník velkého svátku minihokeje pro roč. 2002 a mladší s názvem Bobr–Cup.Turnajového klání se zúčastnilo 12 kvalitních družstev. Pozvání přijali týmy: Dunaujvaros A,B (Maďarsko), Jokers Trenčín A,B, Vyškov, Šumperk, Břeclav, Kolín, Dívčí výběr ČR, Uničov, Nový Jičín. Mladí Bobři se utkali s družstvy výborně bruslařsky připravenými, s hráči s kvalitními hráčskými zkušenostmi, často i fyzicky zdatnějšími.

Každý ze zápasů se nesl v jiném duchu. I když naši kluci šli do turnaje s velkým bojovným nasazením a sportovním nadšením, ne vždy se jim podařilo cíleně kombinovat, obelstít spoluhráče, vybojovat puk, či zasvítit v obraně, což se projevilo zejména při hře pod tlakem, ale i na konečném výsledku.

Na druhé straně je ovšem třeba se pozastavit nad skutečností, že máme v téhle věkové sestavě kluky podstatně mladší než mnozí naši soupeři, ve srovnání s některými hráči byl tento nejen výškový rozdíl více než markantní. I tak je třeba naše "třeťáky" v sestavě: Tuček M., Grygar P., Smejkal Š., Stodůlka L., Adámek L., Adámek M., Převor R., Hruška B., Vávra R., Kubín A., Nevrla E., Siner R., Mošnička T., pochválit za jejich statečnost a snahu o nejlepší výsledek.

Z tabulky vyplývá, že skupinu A vyhrálo družstvo Nového Jičína, skupinu B tým Břeclavi a zajistili si postup do semifinále. V 1.čtvrtfinále se utkali Orlíci z Uničova s týmem domácích Bobrů. Vítězně z něho vyšli domácí díky pěti vstřeleným gólům Lukáše Adámka.

V 2.čtvrtfinále přehrál tým Šumperku maďarský tým Dunaujvaros. Z následných semifinálových bojů vyšli dva finalisté, Nový Jičín a Šumperk. Poražený domácí tým Bobrů a tým Břeclavi sehráli souboj o třetí místo, v němž po divoké přestřelce vyhráli Lvi z Břeclavi.

Finálové utkání vyhráli borci z Šumperka a stali se tak celkovým vítězem turnaje. Naši kluci si pověsili na krk pomyslné a neoblíbené "bramborové" medaile. Mnozí z nás mohou pociťovat určité zklamání nad 4.příčkou, ale je třeba si přiznat, že naši nejmenší hráči mají mnoho sportovních aktivit teprve před sebou a pouze obdobné kvalitní turnaje je mohou posunout hráčsky k lepším výkonům.

Závěrem je třeba poděkovat nejen klukům za prázdninový sportovní zážitek, trenérům A. Veselému a T. Kunetovi za ,,koučování“, domácímu klubu HC Bobři za pronájem ledu, ale i realizačnímu týmu v zastoupení R. Adámka, M. Postavy, D. Vávry, rodičům, sponzorům, ale i dalším aktérům, bez nichž by se nepodařilo zorganizovat tak kvalitní turnaj, kterým Bobr–Cup bezesporu byl.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS