Druhá liga letos se změnami, přibudou valašská derby
sobota 23.6.2012 | redakce |

Druhá liga letos se změnami, přibudou valašská derby

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ve čtvrtek 21. června se v Novém Jičíně sešli zástupci všech klubů východní skupiny II. hokejové ligy a na svém neoficiálním aktivu se shodli na podobě následujícího ročníku 2012/2013. Vše navíc v pátek schválil Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Soutěž rozhodně přinese pro fanoušky větší atraktivitu. Novinkou budou vložená utkání, která nabídnou větší porci regionálních derby i soubojů s tabulkovými sousedy. Oproti loňské sezoně se ve skupině Východ představí deset týmů a základní část bude čítat celkem 42 duelů. V úvodním kole Bobři zajíždějí na led Nového Jičína.

Celkem deset mančaftů vstoupí do nového ročníku východní skupiny II. hokejové ligy. Ze hry je tedy oproti loňskému ročníku Uherské Hradiště, které se do soutěže nepřihlásilo. Základní část začne v sobotu 22. září 2012 a její poslední kolo bude na programu ve středu 20. února 2013. Fanoušci se mohou těšit celkem na 42 kol.

Bude se hrát tradičně čtyřkolově systémem každý s každým. Pro hokejové fanoušky je letos navíc připravena novinka v podobě vložených utkání, ta mají přidat soutěži na větší atraktivitě. Po sehrání první i druhé čtvrtiny je naplánováno dvoukolo tabulkových sousedů. V praxi to znamená, že spolu budou hrát týmy z 1. - 2., 3. - 4., 5. - 6., 7. - 8. a samozřejmě i 9. a 10. místa.

Další oživení soutěže přijde o vánočních svátcích, kdy chtějí zástupci klubů nalákat na stadiony co největší počet diváků. Proto přišli se zajímavým nápadem v podobě dvoukola regionálních derby. Ve čtvrtek 27. a v sobotu 29. prosince 2012 tak budeme svědky dvou valašských derby mezi HC Bobři Valašské Meziříčí a VHK Vsetín . V letošní sezóně tedy odehrajeme v derby celkem 6 mistrovských utkání!

Další novinkou, na které se desítka klubů ve čtvrtek dohodla, je udělení dvou pohárů – pro vítěze základní části a vítěze vyřazovacích bojů. Do nich zasáhne klasicky osmička nejlepších a bude se hrát, stejně jako v sezoně 2011/2012, na tři vítězná utkání. Play-off by mělo začít v sobotu 23. února 2013. Desátý tým tabulky bude muset o setrvání v soutěži bojovat v baráži s vítězem krajského přeboru.

Účastníci II. ligy – sk. Východ pro sezonu 2012/2013
HC RT TORAX Poruba 2011
HC AZ Havířov 2010
HC Nový Jičín
LHK Jestřábi Prostějov
HC Frýdek-Místek
HC Baník Karviná
HC Slezan Opava
HC Bobři Valašské Meziříčí
HC ZUBR Přerov
VHK Vsetín

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS