Klíčové bylo, že jsme udrželi druhou třetinu, říká o Valašském derby brankář Jan Lukáš
neděle 18.11.2012 | Jakub Nikl |

Klíčové bylo, že jsme udrželi druhou třetinu, říká o Valašském derby brankář Jan Lukáš

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po vítězném Valašském derby jsem požádal o dojmy mladého, teprve 19-ti letého, brankáře Jana Lukáše, který byl po zápase vyhlášen hráčem utkání v dresu Valašského Meziříčí. Jak se Honza vůbec dostal do kádru Valmezu? To i mnohem více se dočtete v tomto pozápasovém rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu brankáře?
Tak bylo to mé první utkání za chlapy, když to tak vezmu. Ani jsem pořádně nevěděl, do čeho půjdu. II.ligu navíc moc nesleduju. A naštěstí se nám to povedlo a jsem rád, že jsme v derby urvali tři body.

Celý zápas sis poměrně dost zachytal. Měl jsi v zápase nějakou chvilku, kdy sis říkal, že může být zle? Třeba ve druhé třetině, kterou jsme odehráli většinou v oslabení...
Ani ne, já si takové věci nepřipouštím. Ani nevnímám, že by nás nějak tlačili. Já se soustředím na svůj výkon. A jak říkám, dobré tři body. Důležité bylo, že jsme to v té druhé třetině udrželi a to bylo asi i klíčové.

Co ti běželo hlavou po třetí inkasované brance? Před ní to přece jen vypadalo, že bychom si výsledek už měli pohlídat...
Hlavně abychom to udrželi a vyhráli 4:3. Takže vlastně ani nic zvláštního. Pořád jsem se soustředil jen na sebe a svůj výkon a věřil jsem, že dneska určitě vyhrajeme.

Po skončení utkání jsi byl vyhlášen hráčem utkání na straně ValMezu. Co na to říkáš?
Tak je to poprvé a většinou to tak mívám, že když někam příjdu poprvé, tak se mi daří (smích). Ale chtěl bych takto pokračovat i nadále a podávat kvalitní výkony.

Jak jsi se vůbec dostal do kádru ValMezu?
Nabídl mi to generální manažer HC Olomouc, že je tady taková možnost, že golman je tady zraněný. Zeptal se mě na to, já si to nechal projít hlavou a jsem tady. Určitě je to pro mě zkušenost do budoucna a myslím si, že mi to hodně může dát. Jsem tu v rámci střádavých startů. Určitě bych chtěl chytat v Olomouci za juniorku, dostat se do play-off. To je můj cíl, hlavně juniorka. Ale určitě se budu snažit pomáhat co to půjde klukům i tady.Takže uvidíme.

Budeš chytat i ve středu v Přerově?
Uvidíme, to je ještě daleko a uvidíme, jak to bude.

Fotografie: HC Olomouc

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS