Paradoxně nás položila vlastní přesilovka, ví obránce Jan Heča
čtvrtek 22.11.2012 | Jakub Nikl |

Paradoxně nás položila vlastní přesilovka, ví obránce Jan Heča

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po zápase v Přerově jsem požádal o dojmy z utkání zkušeného obránce Jana Heču. Valašskému Meziříčí se nepovedl vstup do druhé třetiny, kdy ve vlastní přesilovce dvakrát inkasoval. Čím si to Honza vysvětluje? To i mnohem více se dočtete v tomto rozhovoru.

Jak bys popsal dnešní utkání ze svého pohledu?
Prohráli jsme, na tyto mančafty asi zatím bohužel nemáme. Musíme dál trénovat.

První třetinu jsme byli Přerovu vyrovnaným soupeřem, ve druhé třetině jsme ale udělali dvě chyby, které soupeř tvrdě potrestal..
Tak paradoxně nás položila vlastní přesilovka. Dostat v jedné přesilovce dva góly se nemůže nikdy stát a ani do budoucna by se to nemělo stávat. První byl takový laciný, druhý nás ale přečíslili. To je určitě dostalo na koně.

Branky ve vlastních přesilovkách v posledních zápasech dostáváme poměrně často. Čím si to vysvětluješ?
Vysvětluju si to jednoznačně tím, že kádr je hodně mladý a sbírá zkušenosti. Navíc není moc čas ty přesilovky trénovat a naučit se něco nového, protože musíme dohánět fyzičku. Navíc je tu úplně nový kádr. To je taky možná trošku chyba, že tu není stálá osa, od které by se to odpíchlo. Zatím se to skládá. Sice už tři měsíce, ale asi to tak bude celou sezonu a výsledky se projeví příští sezonu.

Patříš mezi nejzkušenější hráče ValMezu, zároveň jsi nejzkušenější bek. Jak vnímáš svou roli v týmu?
Já jsem sem přišel s tím,že se chci dostat do týmu. ValMez byl vždycky dobrý tým a bohužel jsou tady nějaké problémy, odešlo několik lidí. Nakonec jsem se do kádru dostal, to byl základ, to byl můj prvotní cíl. Moje role je tedy taková, že bych měl poradit, pomáhat těm mladším hráčům. Já nejsem takový hráč, který by se porval. Proto se snažím pomáhat, aby hráč mohl věřit na ledě mě a mohl věřit v něj. Aby se ti mladší naučili.

Jak jako obránce vnímáš, že se v průběhu sezony, hlavně díky zranění, vystřídalo v brankovišti už 5 brankářů?
Tak tam nás tlačí bota asi nejvíce. Zranil je Jirka, zranil se Oky, zranil se mladý z Olomouce. Mladý Mára se snaží podávat výkony, ale musí ještě potrénovat. Já si myslím, že pokud bude tvrdě trénovat, tak za dvě tři sezony může chytat úplně v pohodě.

Příští zápas nás čeká s ostravskou Porubou, proti které se nám letos příliš nedaří. S čím se do tohoto zápasu půjde?
Já si myslím, že my, pokud máme jistotu v bráně, tak jsme schopni hrát se všemi týmy od čtvrtého místo dolů. Ať je to Frýdek, Poruba, Karviná, Vsetín...se všemi můžeme hrát. A teď tedy musíme vyhrát. Ty zápasy, co jsme s nimi prohráli, bylo tam hodně gólů, takže z tohoto pohledu to nebylo ideální. Ale teď musíme vyhrát.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS