Od 19. července se potká poprvé od zahájení individuální přípravy nově tvořený kádr A-týmu hokejistů Valašského Meziříčí. Druholigové mužstvo se začne formovat pod vedením hlavního kouče Lukáše Plška a jeho asistenta Tomáše Vávry kombinací suché přípravy a tréninků na ledě. Trenéři vsází na stálé hráče, a také zkouší nové adepty v rámci try-out. O dalších posílení kádru se intenzivně jedná.

Základním stavebním kamenem celého mužstva je bezesporu gólman. Tady se u Bobrů nic nemění a v týmu pokračují ostřílený Jiří Slovák s mladším kolegou Davidem Sachrem, který stejně jako Slovák ví, jaké je čelit střelám v prvoligových duelech.

Obranné řady se mohou dále spolehnout na služby tahouna Michala Žáka, s nímž pokračují i Richard Kobylík, Petr Pavlas, Tomáš Holiš a Libor Kamas. K domluvě na pokračování v mužstvu má blízko i Stanislav Báchor, který v posledních ročnících pendloval mezi Českem a americkou FPHL.

Co se týče útoku, tak pozitivní zprávou je pokračování tria Lukáš Finsterle, René Kajaba a Tomáš Vávra, jenž přijal i funkci hrajícího asistenta trenéra. Nadále budou na soupisce mužstva figurovat dva jmenovci, protože do další sezóny vyjede také útočník Jiří Slovák. Valaši nepřijdou ani o kované místní hokejisty Tomáš Andrise, Jakuba Pořického a Šimona Kuchaříka.

Lukáš Plšek se rozhodl dále vsázet na mladíky, kteří zaujali svými výkony v přerušené uplynulé sezóně. Dres s novým logem Bobrů tak oblékne i Daniel Stodůlka, Michael Vavřík, Tomáš Urbanec, k nimž se přidá zlínský mladík David Kozubík.

Na zkoušku zahájí přípravu s týmem dvacetiletý Rudolf Klíma a také staronová tvář Robin Medek, jenž by se v případě dohody na angažmá vrátil k Bobrům po 6 letech, kdy stihl prostřídat týmy jako Žďár nad Sázavou nebo prvoligovou slovenskou Dubnici.

Tým do začátku přípravy:

Brankáři: Jiří Slovák, David Sachr.

Obránci: Michal Žák, Richard Kobylík, Petr Pavlas, Tomáš Holiš, Libor Kamas, Stanislav Báchor.

Útočníci: Tomáš Vávra, René Kajaba, Lukáš Finsterle, Jakub Pořický, Tomáš Andris, Jan Křivohlávek, Jiří Slovák, Šimon Kuchařík, Tomáš Urbanec, Michael Vavřík, Daniel Stodůlka, David Kozubík, Robin Medek, Rudolf Klíma.

ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 25.9.2021

3:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 29.9.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0
Kompletní tabulka