Bobři jedou bojovat o 1. místo do Šumperku
pátek 6.3.2009 | Michal Václav |

Bobři jedou bojovat o 1. místo do Šumperku

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Nejlepší útok versus nejlepší obrana – i tak by se mohl pojmenovat poslední zápas základní části mezi hokejisty Valašsského Meziříčí a Šumperku. Oba tyto týmy již mají jistotu přímého postupu do play off. Zápas o první místo slibuje atraktivní podívanou pro oba tábory fanoušků a právem je nazýván šlágrem kola. Pokud valašskomeziříčtí hokejisté zvítězí, stanou se vítězi základní části 2.ligy což by se zapsalo zlatým písmem do mladé historie tohoto klubu v II.lize. Pokud by se přesto nepodařilo udržet první pozici, tak i druhá příčka po základní části zasluhuje naší velkou pozornost, poděkování a chválu všem zainteresovaným v klubu.

Bobři v minulém domácím zápase hostili celek Slezanu Opava, který po vynikajícím ofenzivním výkonu brankami Iva Kratěny (2), Jana Matějného, Pavla Šebesty, Luďka Růčky, Petra Dvořáka, Ondřeje Tatarčíka a Lukáše Bokroše porazili přesvědčivě 8:3. Za tuto výhru a potvrzení přímého postupu do play – off hráči poděkovali výborným domácím fanouškům novou „kruhovou děkovačkou“, která vzbudila mezi přítomnými veliký ohlas.
Meziříčtí Bobři budou opět spoléhat na brankáře Jirkůva a na všechny tři útoky, které jsou schopné rozhodnout zápas. Hostující tým se také již bude moci spolehnout na reprezentanty ČR z Univerziády v čínském Harbinu, a to agilního útočníka Ondřeje Martiníka a obránce Lukáše Zienteka, kteří vynechali 6 ligových zápasů.

Náš poslední soupeř v části sudá – lichá – HC Draci Šumperk zajížděl na horký led dalšího favorita do „top trojky“ a to celku HC Orlová, kde po dramatické a vyrovnané bitvě nakonec svého rivala porazil těsně jedinou bonusovou brankovou a to výsledkem 2:3. Branky za šumperské draky vsítila opora zadních řad draků Aleš Holík a útočné duo Lukáš Duba a Martin Ambruz. Tímto vítězstvím si hokejisté Šumperka uchovali naději na možné konečné první místo po základní části ovšem jen za předpokladu, že po odehraných 60. minutách bude na světelné tabuli svítit vyšší cifra u domácího celku. Jakkákoliv jiná výhra domácích ( v prodloužení, SN), popřípadě jiný výsledek posunuje právě Valachy na konečné 1. místo.

Šumperk má letos velice silný kádr, který se po úvodních rozpačitých výkonech usadil na nejvyšších příčkách v tabulce. Ekonomicky silný tým z Jeseníků má letos postupové ambice a zřejmě vše jiné než postup do I. ligy by bylo v konečném účtování vedením klubu zklamáním. Ovšem cesta k první lize je dlouhá a v play – off se může stát ledacos. I hrací systém čtvrtfinále hrané na dva vítězné zápasy se střídáním pořadatelství také není pro nejlepší týmy po základní části ničím potěšujícím a v podstatě ničím zvýhodňujícím.
Nejproduktivnějšími hráči Šumperku jsou útočníci Michal Vymazal, Martin Ambruz a Martin Novosad. Opomenout nemůžeme ani matadora Romana Meluzína. Mezi obránci se skví Aleš Holík a Jiří Osina. Také v dresu s logem draka se představí navrátilec z Číny a bývalý spoluhráč obou výše zmiňovaných reprezetantů – akademiků – obránce Alexander Hegegy. Nejen na tyto hráče si ale budou muset dát hokejisté Valašského Meziříčí pozor, pokud budou chtít uspět. Tým Šumperka je znám svou fyzickou zdatností a technickou vybaveností jednotlivých hráčů. K utkání tentokrát nenastoupí „dvojče“ Dalibora Sochorka z druhého útoku hostujícího týmu - kapitán Pavel Šebesta, který po likvidačním faulu z minulého zápasu s Opavou zůstává v rekonvalescenci a návrat na led se nedá nijak uspěchat.

Vzájemné zápasy jsou letos téměř ve znamení prodlužování. V prvním zápase na ledě Šumperku zvítězili Bobři 2:4, poté na domácím ledě zvítězilo Valašské Meziříčí v prodloužení 6:5 a v části S – L prohráli Bobři v prodloužení 4:5. Jak tedy dopadne 4. vzájemný zápas těchto dvou celků?

Bude mít nakonec více radosti bojovně odhodlané mužstvo Valašského Meziříčí v porovnání s profesionálním týmem ze Šumperka? Hokejisté hostujícího celku budou zcela určitě potřebovat hlasitou podporu od fanoušků, kteří se chystají vypravit autobus na tento zápas. Domácí se určitě jako již tradičně budou také spoléhat na své fanoušky a poženou domácí draky dopředu. Zápas o ligový trůn začíná v neděli 8.3. od 17. hodin na zimním stadionu v Šumperku.

Sestavy z minulého zápasu:

HC Bobři Val. Meziříčí: Jirkův (Mocek) - Růčka, Zrník, Mlynář, Krisl, Blažek, O. Dvořák, Starůstka, Zientek - Tatarčík, P.Dvořák, Matějný - Kratěna, Sochorek, Šebesta - Vaněček, D.Varga, Borkoš - Dědek, M.Varga, Martiník

HC Draci Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Sedlák, Novotný, Blanár – Duba, Meluzín, Vymazal – Ambruz, Hulva, Brunec – Novosad, Drábek, Stejskal – Čížek.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS