Bobři míří zabojovat o důležité body do Šumperku
pátek 5.1.2018 | Daniel Gargulák |

Bobři míří zabojovat o důležité body do Šumperku

První výjezd v novém roce. Bobry čeká daleká cesta na led šumperských Draků. Šumperští si drží na domácím stánku skvělou formu. Valašské Meziříčí je ale po domácím prohře s Porubou plné odhodlání připsat na své konto znovu body do tabulky.

Šumperk na domácím ledě válí

Draci z Šumperka se prvního zápasu na svém ledě kvůli rekonstrukci stadionu až 18. listopadu v 18. kole. Od té doby ve svém svatostánku prohráli jediné dva duely, a to vždy o jeden jediný gól s Kopřivnicí a Porubou. Většina mančaftů navíc odjížděla z Šumperku s minimálně pětigólovým přídělem.

Ani Valašskému Meziříčí se poslední duel na ledě Draků příliš nevyvedl, když naposledy dostalo osm gólů. Poslední kolo ale Drakům nevyšlo podle představ, když podlehli 3:1 poslední Opavě. Tohle zaváhání budou chtít napravit zajisté už v utkání s Valašským Meziříčím, ve kterém tak budou mít o motivaci postaráno.

Draci se můžou spolehnout na vysokou produktivitu při nejmenším dvou formací. Absolutním lídrem kanadského bodování je s průměrem lehce přes 1,5 body na zápas celkovým ziskem 41 bodů Jiří Půhoný. Za ním se drží již už stálice zisků velkého množství bodů v šumperském dresu Daniel Vachutka (13+22) a Michal Vymazal (4+30). Šumperk se může spolehnout i na vysokou produktivitu svého kapitána z obrany Tomáše Sedláka (10+21).

Najdou Valaši recept na Draky?

Bobři dokázali v letošní sezóně uštědřit Drakům jedinou porážku, která se datuje do 21. srpna v rámci 13. kola. Tehdy v nervy drásající bitvě vydřeli modrobílí těsnou výhru 3:2. Konec sezóny se ale blíží. I Valašské Meziříčí potřebuje každý bod jako sůl a na led Šumperku vyjedou s jednoznačným cílem bodovat. Valaši v tabulce svádí souboj zejména se sousedem z Nového Jičína o 4. pozici, která je strategicky výhodná pro případný rozhodující duel ve čtvrtfinále play-off.

Tým Valašské Meziříčí táhne za jeden provaz, o tom není žádný pochyb. Přes to se na čele kanadského bodování drží už několik duelů po sobě členové první formace ve složení Jakub Pořický (16+16), Petr Dvořák (12+18) a Tomáš Brunec (10+7). Poslední dva duely dostal šanci v brankovišti Bechný. Postaví se do branky v utkání s Šumperkem právě on, nebo se do svatyně vrátí Lukáš Plšek?

Bobrům bude navíc scházet kapitán Václav Studený s Patrikem Dalajkou. Oba útočníci chyběli už v utkání s Porubou a jejich návrat je otázkou několika týdnů.

Poslední utkání Šumperku:

Šumperk – Poruba 3:4
Šumperk - Hodonín 5:3
Opava - Šumperk 3:1

Sestava Draků z minulého zápasu:

Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák (C), Bažant – Müller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal (A), Cink (A), Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer

Shrnutí

Duel už 34. kola značí čím dál tím více blížící se konec základní části. Každé bod z každého utkání začíná být čím dál tím více důležitý. Bobři budou v Šumperku těmi, kteří se pokusí o jejich zisk v co největším počtu. Vyjeďte podpořit naše kluky v sobotu 6. ledna na led Draků! Zápas má naplánován úvodní vhazování na 17:00.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine