Hokejisté Valašského Meziříčí se mohou po dvou prohrách opět radovat z tříbodového zisku. V utkání od páté minuty vedli a Žďáru nad Sázavou moc šancí nedali. Dvěma zápisy do střeleckých statistik se předvedli Jakub Apolenář a David Kozubík, brankář David Sachr navíc vychytal svůj třetí shut-out v tomto ročníku.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 19. kolo, pátek 21.1.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
6:0
(2:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Andris (Holiš, Finsterle), 8. Kozubík (Bachánek, D. Stodůlka), 40. Apolenář (Finsterle, Andris), 45. Apolenář (Andris, Gabrhelík), 50. Kozubík (Dobša, Hanák), 58. Pořický (Kuchařík). Rozhodčí: Held – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 52:27. Průběh utkání: 6:0.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, Hanák, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Kozubík, Bachánek, Dobša – Finsterle, Andris, Apolenář – Kuchařík, Pořický (C), Weintritt – L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka.
Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Macek, Pleva (C), Lojek, J. Čermák, Váňa, Půža – Wasserbauer, Adam, Malenovský, D. Čermák, Jícha, Chlubna, Gregar, Bureš (A), Procházka.

Do úvodu utkání vletěly oba týmy velmi aktivně a od první minut byl na valašském ledě k vidění atraktivní hokej. Oba se dostaly do prvních slibných šancí, byli to ale nakonec Bobři, kdo jako první udeřil i gólově. Tomáš Andris si našel puk v předbrankovém prostoru po drobných zmatcích v okolí svatyně Čápa a dostal jej za jeho záda. Netrvalo dlouho a Valašské Meziříčí se i díky chybě obrany soupeře dostala do dvoubrankového vedení. Důrazný David Kozubík se protlačil až do brankoviště a i s trochou štěstí dopravil černou gumu za brankovou čáru.

I přes dvě přesilové hry domácích začali mít více ze hry ve druhé části první periody paradoxně hosté. Plameny se několikrát ve zbytku třetiny dostali do dobrých šancí, ve kterých Bobry podržel jistý Sachr nebo skončily zblokovány obětavými hráči v poli. Bylo tak jasné, že Žďár se sirénou ohlašující konec první části utkání neřekl poslední slovo

Vstup do druhé části byl z obou stran velmi aktivní, oba týmy ale doprovázela řada nepřesností. Valaši měli v polovině periody hned dvě příležitosti přesilových her, ale ty v utkání s Plameny nebyly jejich silnou stránkou a nevytvořili si v nich žádné vyložené šance. Když už to vypadlo, že se do šaten půjde bez změny skóre ve druhé části, prosadil se v její poslední minutě Jakub Apolenář, který dostal do předbrankového prostoru přesnou žabičku a poradil si s ní jakou zkušený snajpr.

Do třetí třetiny šli Valaši s pohodlným náskokem a klid na hokejkách jim dovolil skóre utkání upravit na konečných 6:0. Ve třetí periodě se postupně prosadili Jakub Apolenář, David Kozubík, kteří shodně zaznamenali své druhé branky zápasu, aby dvě a půl minuty před koncem korunoval vítězství Valachů kapitán Jakub Pořický.

Martin Sobotka (SKLH Žďár nad Sázavou): Domácí vyhráli zaslouženě. První třetinu jsme ještě odolávali, měli jsme tam pár šancí, ale pak jsme udělali zbytečné chyby a soupeř odskočil do tříbrankového vedení a bylo víceméně rozhodnuto. Třetí třetina se pak už z naší strany víceméně dohrávala. Udělali jsme nějaké změny v sestavě, abychom zkusili něco na zítra, ale moc se nám to neosvědčilo.