V součtu třetí ligové utkání čeká hokejisty Valašského Meziříčí ve středu na domácím ledě, kde má namířeno Nový Jičín. Valaši už jednou doma slavili zisk dvou bodů z duelu proti Kopřivnici, ale také naposledy utrpěli hořkou venkovní porážku se Žďárem nad Sázavou. Utkání bude mít náboj! Ďáblové ze sousedního města budou proti Bobrům bojovat o první body do tabulky. Zápas se zavedenými opatřeními se odehraje za současné situace za přítomností diváků ve středu od 18 hodin. Pozorně však sledujte náš web, kde vás budeme informovat o změnách vládních opatření.

Venkovní šňůra zatím s nulou

Nový Jičín hraje z důvodu rekonstrukce stadionu zatím všechna utkání na soupeřově ledě. Svěřenci kouče Petra Macháčka mají za sebou dva zápasy a z obou si vezli domů porážku 2:5. Minulou středu neuspěli v Opavě a o víkendu bylo nad jejich síly favorizované Znojmo.

Formu z přípravných střetnutí potvrdila nová posila Nového Jičína útočník Richard Bordowski, který v Opavě vstřelil obě branky. V kanadském bodování ho dorovnal za jeden gól a asistenci Adam Flok, který vypomáhá Ďáblům z Frýdku Místku. Čtvrtým a zatím posledním úspěšným snajprem mužstva je zkušený Jakub Lehečka. Žádný z obránců zatím do statistik bodově nezasáhnul a gólmany prostřídal trenér Macháček, stejně jako jeho oponent Josef Doboš, oba dva. Daniela Šimonů zatím, co se týče procentuální úspěšnosti, předčívá Petr Galuška.

Bobři chtějí výhru za 3 body

Domácí tým se prozatím nedostal k tříbodové výhře a zápas proti Novému Jičínu je pro ně zajisté výzvou a příležitostí si body zajistit. Už dle přípravy je jasné, že se nebude jednat o jednoduchou záležitost. Bobři ale budou oproti přípravě posíleni o útočníky Tomáše Urbance a Jana Křivohlávka, který se hned v prvním duelu blýsknul skvělou gólovou nahrávkou Renému Kajabovi.

Dle očekávání se vyšvihl do čela týmového bodování Tomáš Vávra za tři góly a dvě asistence. Není vůbec překvapení, že za dva zápasy už nasázel tři góly Jakub Pořický, který je velkým adeptem na střelce mužstva.

Hlavním úkolem obrany, kterou momentálně vede s bilancí 1+3 a áčkem na prsou Michal Žák, zajistit lepší čísla oběma gólmanům. Ti měli v obou zápasech plné ruce práce a museli střídat navzájem svého kolegu, což určitě není ideální scénář pro maskované muže.

Opatření proti šířeni koronaviru

Stejně jako minulou středu proti Kopřivnici bude během utkání platiti několik bezpečnostních opatření, o kterých si můžete přečíst zde: zápasové opatření.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák | 30. 9. 2020

Nový Jičín nad síly Valachů. Rozhodly chyby v obraně

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | pá 13.8.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka