Po dvou domácích zápasech čekají Bobry další tři, kdy zavítají na venkovní kluziště. V řadě zastávek je jako první čeká nedaleká Kopřivnice, které mají Valaši z posledního klání co oplácet.


HC ISMM KOPŘIVNICE


Klub, který dal Česku hráče jakými byli Radek Bonk nebo Václav Varaďa, skončil v minulé sezóně po základní části třetí, letos má dobře našlápnuto k tomu být o jednu příčku výše. A to rozhodně zaslouženě, vždyť Tatra je doposud jediným týmem, který dokázal ve dvou zápasech obrat o body znojemské Orly. I když hned první měření sil těchto mužstev nedopadlo pro tým z Moravskoslezského kraje dobře, když padl se Znojmem 10:0. Hned v dalším klání s favoritem soutěže ale brali svěřenci kouče Majkuse výhru v prodloužení 4:3, další utkání došlo až do nájezdů, po kterých hráči ISMM sice prohráli 5:4, i tak ale brali proti Orlům velice cenný bod.

Hokejisté Kopřivnice oslavující výhru nad Znojmem. (foto: Tomáš Žák / hcorli.cz)

Tatrovka má letos za sebou 17 výher v základní hrací době, což je druhé nejvyšší číslo, které sdílí společně s Vyškovem. Menší krize se Kopřivnici ale také nevyhnuly. Tou poslední byla porážka na ledě Žďáru nad Sázavou, odkud si favorit z Kopřivnice odvezl debakl 6:1, v 29. kole zase nestačil na Hodonín a prohrál 8:2. V posledních dvou zápasech slavili ale kopřivničtí vítězství, když Havířov smetli 6:1, s Havlíčkovým Brodem si zase poradili 5:2.

Tuto sezónu se Tatra mezi třemi tyčemi spoléhá na dvojici Kubáň - Baldik. Mezi brankáři, co naskočili do alespoň patnácti zápasů ale moc dobrými statistikami nevyčnívají. Andeas Kubáň je v této tabulce na desátém místě, Jan Baldik o příčku za ním, oba mají průměr inkasované branky na zápas něco málo přes 3,3. Za těmito gólmany jsou už jen maskovaní muži Žďáru nad Sázavou a Velkého Meziříčí, tedy dvou týmů, kterým patří poslední dvě místa v tabulce východu.

Brankář Kopřivnice Andreas Kubáň (foto: Jakub Formánek / shkmhodonin.cz)

Kdo ale z Kopřivnice jednoznačně vyčnívá je Michal Velecký, kterého moravskoslezský klub podepsal před tímto ročníkem. Hráč, který se dříve neztratil ani v prvoligovém Šumperku nebo Dukle Jihlava odešel v ročníku 2015/2016 do Německa. Zde působil po dobu šesti let v týmech 3. nejvyšší ligy, sezónou 2021/2022 poté vynechal a kariéru obnovil právě v druholigové Kopřivnici. Zde patří k nejlepším hráčům, na svém kontě má letos už 22 branek a na dalších 16 přispěl nahrávkou. Dalšími oporami týmu jsou například Matěj Mach (10+25), Vojtěch Pindel (7+25) nebo Dominik Suchý (13+18).

Nejlepší střelec týmu Michal Velecký (foto: hc-havirov.cz)


SESTAVA KOPŘIVNICE V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Baldik (Kubáň) – Marek, Dluhoš, Bail, Kyselý, Ficek, Bartošák, Hlaváč, Petrek – Indrst, Urban, Pargač, Brodek, J. Mach, Gola, Velecký, Suchý (A), Pindel (A), Fojtík, Sluštík (C), M. Mach.


HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ


Bobři se od začátku roku potýkali s krizí, po výhře 9:0 nad ještě více trápícím se Žďárem nad Sázavou následovalo další temné období, kdy Valaši přikryti dekou neúspěchů prohráli krutě 8:1 s Novým Jičínem, venku nevyzráli ani na Havlíčkův Brod. Od zápasu ve Znojmě má ale hra Valmezu stoupající tendenci, i když proti Orlům ani na čtvrtý pokus valašská výprava nebodovala. Se Slezanem vydřeli Bobři bod, když na Slezan nestačili v samostatných nájezdech. Rozhodující trefu zaznamenal až v 13. sérii nájezdů Petr Štěpánek.

Na šestou Opavu to nemají sedmí Valaši daleko. Po poslední výhře v nájezdech nad Hodonínem ztrácí Valašské Meziříčí na tým Aleše Tomáška jen 2 body, ve středu se tak mohou v tabulce znovu posunout. Slezan přivítá v 38. kole doma Nový Jičín, kolo předtím se mu nevyvedlo utkání se Žďárem nad Sázavou, které prohrál 4:3. Osmý Baník ale ztrácí na sedmou příčku Valmezu jen dva body, Bobři tak rozhodně v klidu být nemůžou.

Valašské Meziříčí sahalo v zápase s Opavou po třech bodech, z klání si nakonec odneslo jen bod.

Pokud bychom měli z posledního zápasů Valachů vytáhnout byť jedno pozitivum, je tím určitě úspěšnost přesilovky. Respektive fakt, že Bobři vstřelili všechny 3 góly v početní výhodě z celkových šesti početních výhod, které se jim během klání nabídly. Dvakrát se v modrobílém dresu prosadil obránce Matyáš Gréč, jednou Tomáš Vávra.

Od zápasu s Orly patří branka mladíkovi Kryštofovi Ševců, který předvádí mezi třemi tyčemi velice uspokojivé výkony. Proti Opavě měl procento úspěšnosti nad 93 %, s Baníkem lehce pod 90 %.

Kryštof Ševců při jednom z nájezdů v zápase s Hodonínem.

Během reprezentační pauzy se mimo pár dohrávek Chance ligy neodehrálo žádné regulérní kolo Chance ligy. Bobři tak mohli využít služeb hráčů širšího kádru Vsetína Davida Vítka a Michala Hryciowa, stejně tak Matyáše Gréče, který je pravidelně v sestavě Přerova. Je tak otazníkem, jestli tito prvoligoví hráči pomohou Bobrům i v dalších kolech základní části. S jistotou Valašskému Meziříčí v následujících utkáních nepomůže Patrik Tarnoczy, který si ze zápasu s Opavou odnesl zranění v horní části těla. Stejně tak bek Tomáš Hanák, který se zotavuje po zranění nohy na univerziádě v Lake Placid.

Michal Hryciow v dresu Valašského Meziříčí.

S Kopřivnicí se Bobři letos střetli už třikrát, v 6. kole slavili Valaši výhru 4:2, venku zase svěřenci kouče Plška vybojovali vítězství 3:2. O rozhodující trefu se tehdy postaral debutující Marek Melenovský ml., který tak vstřelil svůj první gól mezi muži. Poslední měření sil s Tatrou se ale Valmezu nevyvedlo, když padl před domácím publikem 5:2.


SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Ševců (Slovák) – Hryciow, Gréč, Holiš, Ďurkáč, Gabrhelík, Báchor (A), Sviták, Liss – Kozubík, Vávra (A), Finsterle – Fencl, Křivohlávek (C), Andris – Vavřík, Martiník, Bachánek – Stodůlka, Kuchařík.


HC ISMM Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: středa 15. 2. 2023

OD: 18:00

KDE: Zimní stadion Kopřivnice

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák, Jan Kozák | 15. 2. 2023

Divočina v Kopřivnici. Bobři uválčili tři body

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka