Bobři zajíždějí do Opavy

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po týdenní pauze a odehrané čtvrtině utkání v základní části, se hokejisté Valašského Meziříčí ve svém dalším utkání vydají do Slezska, kde je bude hostit domácí celek HC Slezan Opava. Domácí budou chtít určitě navázat na svůj brankostroj z posledního utkání v Hradišti, hosté z Valašska naopak co nejrychleji zapomenout na debakl z Karviné. Věřme,že Bobři tentokrát předvedou výkon, jehož atributy budou bojovnost, nasazení a dobrá obranná činnost. Zápas mezi aktuálně druhým celkem tabulky ze Slezska a sedmým celkem z Valašska začíná v sobotu, 22.10. od 17. hodin na zimním stadioně v Opavě.

V prvním vzájemném měření sil v nové sezoně se Opava představila ve Valašském Meziříčí a odvezla si pro ně cenný bod, když zvládla dotáhnout dvoubrankové manko. Vyrovnávací gól padl půl minuty před koncem třetí třetiny v power-play hostí. Pro domácí Bobry to byla jistě zbytečná ztráta, neboť zápas a stav uktání měli rozehraný ke konečným třem bodům.

Situace však po odehrání první čtvrtiny utkání v základní části je taková, že Opava se nachází na 2. místě druholigové tabulky a svou kvalitní hrou letos překvapuje určitě všechny soupeře. Domácí Bobři zatím prožívají sezonu, jako na houpačce. Výborné výkony střídají slabé. Naposledy prohráli na ledě Karviné vysoko 8:0, což je pro druholigovou soutěž výsledek téměř nebývalý.

Opavský tým letos složil kompaktní mužstvo, které vykazuje výbornou činnost jak z defenzivy, tak i z ofenzivy. V posledním utkání na ledě Uherského Hradiště sice svěřenci trenéra Piskoře inkasovali šestkrát, nutno dodat, že se ovšem dokázali prosadit jedenáctkrát. V takovém utkání, kdy do brány padá téměř vše, se tak mnohdy těžko brání.

Opavské mužstvo tak v současnosti disponuje nejproduktivnějším útokem v lize, kdy dokázal vstřelit již 52 branek. Bobři mají sice jeden zápas oproti všem soupeřům k „dobru“, i přesto je rozdíl v produktivitě 18 gólů. To však nic neznamená, Valaši určitě nepojedou do Opavy jen bránit. Každý zápas je jiný a věříme, že nucená přestávka Bobrům pomohla, dali se dohromady a předvedou výkon, za jehož odměnu si odvezou z Opavy nějaký bod. Pomoci by k tomu měli i fanoušci Bobrů, kteří vypravují autobus.

Opavský tým vede v utkáních trenér Michal Piskoř, jen má v týmu dravé mládí i zkušené hokejisty. Po minulé sezóně z týmu odešli oba brankáři a tak hlavním problémem klubu před sezónou bylo zajistit kvalitní náhradu na tomto postu. Tu našli v Dušanu Šafránkovi, který je jedničkou v brankovišti opavského týmu. Obranná hra je založena na Jaromíru Bednárkovi, Lukáši Vrábelovi nebo Michalu Kukolovi.

Velkou pozornost budou muset dát Bobři především na Josefa Tichého, který v prvním měření sil rozhodl o bodu pro Opavu za svou branku v power-play. Další oporou slezského týmu je Zdeněk Pavelek , který hrál dlouhá léta extraligu i 1.ligu. Mezi útočníky, kteří dokáží vstřelit branku a rozhodnout utkání hraje hlavní roli především Tomáš Grofek, a Tomáš Polok. Velkou pozornost si však obrana Bobrů bude muset dát i na Tomáše Měcha , Lukáše Černého, nebo Ivo Kociána.