Bylo to derby se vším všudy, shodli se oba trenéři
neděle 4.1.2009 | Michal Berg |

Bylo to derby se vším všudy, shodli se oba trenéři

Vyhecovaný zápas se šťastnějším koncem pro domácí přineslo druhé valašské derby v této sezóně. Vyprodaný stadion hnal oba týmy dopředu a jiskřilo se i na ledě. „Je pravda, že to bylo dost vyhecované. Na hráče asi dopadla i atmosféra z hlediště," řekl po zápase trenér Bobrů Roman Sedlák. V podobném duchu se nechal slyšet i jeho protějšek Viktor Hlobil, trenér Vsetína. "Bylo to však derby se vším všudy."

Hosté byli i v tomto derby blízko vítězství, nakonec ale odjeli domů bez bodu. Vsetínští přečkali v prvních dvou třetinách mnoho šancí Valašského Meziříčí a sami šli do vedení. "Jsme samozřejmě zklamaní. Měli jsme to dost dobře rozehrané a nedotáhli jsme to do konce. Nemůžu klukům nic velkého vyčíst. Dřeli a bojovali, ale tentokrát byl šťastnější soupeř. Bylo to však derby se vším všudy. Musíme se teď otřepat a makat dále,“ řekl trenér Vsetína Viktor Hlobil.

I kouč Bobrů Roman Sedlák přiznal, že jeho tým neměl cestu za vítězstvím lehkou. "Nebyl to pro nás lehký zápas, ale zvládli jsme jej a jedeme dále," řekl po zápase s úlevou. Jeho tým rozhoilo zejména vedení soupeře těšně před druou přestávkou. "Ten gól dvacet sekund před koncem druhé části byl pro nás hodně nepříjemný. Měli jsme celkem hodně šancí na vedoucí gól a naopak jsme do šatny inkasovali. Ale i přesto jsem věřil, že můžeme zápas otočit," řekl Sedlák.

A to se domácím nakonec povedlo. Ve třetí třetině začali střílet branky a otočili skóre. "Zápas jsme rozhodli, když jsme rychle otočili z 0:1 na 2:1. Měli jsme šance i dříve, ale jsem moc rád, že to tam padlo. Musím klukům poděkovat za dobrý výkon," nechal se slyšet trenér Sedlák.

Vyprodaný stadion zápas hecoval hned od začátku, už v první třetině byli vyloučeni do konce zápasu Zavrtálek a Krisl za vzájemou potyčku. Trenér Sedlák ale nemyslí, že by to bylo ke škodě věci. "Fanoušky obou táborů bylo hodně slyšet a hnali své týmy dopředu a pramenily z toho některé tvrdší zákroky, a to na obou stranách. Ale to k derby prostě patří,“ poznamenal na závěr trenér V. Meziříčí.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS