Na Valašskomeziříčském zimním stadionu se bude již po jedenácté konat akce "Týden hokeje", který je v rámci úspěšného projektu "Pojď hrát hokej". Mladí zájemci si tak mohou sami vyzkoušet, jaké je to být hokejistou.
Jak celá akce probíhá?
- Při vstupu na zimní stadion vyplní rodiče dětí přihlášku.
- Děti následně dostanou dárečky v podobě lahve, tréninkového dresu a malých upomínkových předmětů.
- První částí bude jednotka tréninku na sucho, kde si děti na stanovištích vyzkouší přípravu mimo led.
- Následně se přesunou na led, kde si zájemci taktéž vyzkouší různé aktivity.
- Rodiče budou seznámeni s fungováním klubu v daných dětských kategoriích, co to vše obnáší a také s výbavou, jakou by měl malý hokejista mít.
Klub nabízí možnost zapůjčení helmy a bruslí,
rodiče se tak mohou dopředu obrátit na p. Bednaříka (776 632 470)
Kdy: 26. 9. 2024
Od: 15:30
Kde: Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kdo je odchovancem valašskomeziříčského hokeje?
Jedna z velkých kometek letošní sezony extraligy je rozhodně brankář Michal Postava, který obléká dres Komety Brno. Právě in patří mezi jedny z odchovanců, kteří udělali své první krůčky na valašskomeziříčském zimáku!
(foto: Mountfield HK)
Co je akce Týden hokeje?
Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tématikou.
Další Týden hokeje proběhne 23. – 27. září 2024. Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma (cyklistická či lyžařská) a rukavice. Pokud nemáte k dispozici brusle a helmu, můžete se obrátit na pořádající klub s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.
Týden hokeje se v sezoně 2020/2021 konal vinou nastalé epidemiologické situace online formou a vy si jednotlivá témata, která byla probrána i formou webináře, můžete prohlédnout zpětně v sekci Online Týden hokeje. Od sezony 2021/2022 se ale již vrátila akce Týden hokeje tam, kam patří - na zimní stadiony po celém Česku.
V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnilo deset Týdnů hokeje, kterých se zúčastnilo 37 000 dětí. V září 2016 se konal Týden hokeje pouze na omezeném počtu zimních stadiónů. Od ledna 2017 se pak Týden hokeje rozšířil do celé České republiky a pravidelně se koná na více než 140 místech.
A Jak probíhaly poslední akce ve Valmezu?
Za všechny ročníky si na valašskomeziříčský hokejový stánek našlo cestu téměř 300 dětí, z nich se mnoho zapojilo do klubových aktivit. Věříme tedy, že i nově příchozí děti akce bavila a že se na zimním stadionu budou objevovat častěji.
Děti nejprve čekala registrace, při které obdržely dárečky od klubu a Českého hokeje v podobě láhve na pití a klíčenky. Poté se děti vyzkoušeli tzv. suchou přípravu. Trenéři klubu jim připravili ukázkovou tréninkovou jednotku. Provedli je zázemím zimního stadionu a poté se odebrali do šatny se připravit na svůj trénink na ledě
Součástí akce byla také prezentace pro rodiče, na které jim bylo řečeno, že hokej je dostupným a bezpečným sportem a proto se nemusí obávat děti na tento krásný sport zapsat. Nicméně zazněly zde i informace, na které se musí rodič budoucího hokejisty připravit, a že cesta na hokejový Olymp není úplně vystlána růžemi.
Trénink na ledě patří vždy k vrcholům celé akce. Trenéři si pro nové malé hokejisty připravili zábavné hry a cvičení. K ruce trenérům byli nejen nejmenší hokejisté z naší přípravky, ale také hráči A-týmu, kteří usnadňovali nově příchozím dětem jejich první krůčky na ledě.