V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí si připsali další cenné vítězství do tabulky 2. ligy, když dokázali porazit hokejisty Nového Jičína na jejich ledě 5:2. O branky vítězného týmu se postarali Michal Vodný, Roman Rác, Patrik Dostál a dakrát přesně zamířil Martin Varga. Hráčům domácího celku se dlouho nedařilo překonat zeď v bráně jménem Jiří Slovák, který poprvé kapituloval až ve třetí třetině, kdy už Bobři měli bezpečný čtyřbrankový náskok. Zlepšující se Bobři se tak dostali nadostřel týmům z horních pater tabulky.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 18. kolo, středa 9.11.2011
2:5
(0:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 46. Štěpják (Zedník, Skaloš), 50. Gebauer (Skaloš, Brynecký) - 11. Vodný (Dostál , Rác), 15. Varga Mar. (Balga), 21. Varga Mar. (Růčka), 44. Rác (Růčka), 51. Dostál Vyloučení: 8:7 Využití: 0:1 V oslabení: 1:0 Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Nový Jičín: Šrámek (Kozák) - Chvostek, Andrýsek, Horák, Pelikán, Gulda, Slavík, Gajdoš - Gebauer, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Toman, Tomášek, Uhlár - Hruška J., Částečka R.
Valašské Meziříčí: Slovák (Vlachynský) - Zábojník, Vašut, Musil, Blažek, Hartmann, Ovšák, Dvořák, Ambruz, Kopecký, Bokroš, Balga, Varga D., Varga Mar., Martiník, Varga Mir., Linduška, Vodný, Rác, Dostál, Růčka

Do zápasu vstoupili aktivněji domácího hokejisté z Nového Jičína. Nejprve střelu Horáka tečoval Balga, poté mířil Chvostek mimo klec Slovákovy brány. Při dalším z útoků fauloval hostující Kopecký a nabídl tak domácím přesilovou hru. I když si dokázali domácí hokejisté vytvořit šanci, tak byl Slovák bezchybný a tohle oslabení hostující Bobři přečkali ve zdraví. Tři minuty na to dostali šanci početní převahy také valašskomeziříčští. A tu dokázali hokejisté Valašského Meziříčí využít. Krásnou souhru Dostála a Ráce zakončoval Michal Vodný. Chvíli na to už hosté ovšem vedli zásluhou Martina Vargy 2:0, když po spolupráci s Róbertem Balgou zasunul puk za Šrámka. Do konce třetiny se i přes snahu domácích hokejistů zredukovat gólový stav na časomíře nic nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.
Do druhé třetiny hry vstoupili lépe hostující hokejisté, když po necelé minutě dokázali zásluhou Martina Vargy zvýšit svůj náskok na tři branky. O minutu později byl vyloučen hostující Martiník a byla domácím nabídnuta početní převaha, kterou opět nedokázali využít, v největší šanci se ocitl Andrýsek, když nedokázal prostřelit Slováka. Na oplátku pak dostali nabídku přesilové hry valašskomeziříčští, vyloučený Štěpják se ovšem vrátil na led v tom čase, ve kterém měl a tak se skóre neměnilo. Hokejisté Nového Jičína jsou ovšem hodně štědří a Slavík nabídl hostům další přesilovou hru na 2 + 2 minuty. Po necelých třech minutách, ale bylo po všem, fauloval David Varga a obě mužstva hrála ve čtyřech hráčích. Ale skóre se opět neměnilo. Do konce třetiny se již skóre na ukazateli neměnilo.
Hned z počátku třetí třetiny nabídli valašskomeziříčští domácím přesilovou hru, ve které čaroval Slovák, a tak se domácí branky opět nedočkali. Té se dočkali až za pár okamžiků později, ovšem opět v jejich síti! Když ve svém premiérovém zápase za Valašské Meziříčí dokázal skórovat slovenský útočník Roman Rác. O pár vteřin později se však již konečně radovali domácí hokejisté, Slováka překonal Martin Štěpják a zmařil tak hostujícímu brankáři šanci na jeho čtvrté čisté konto v sezóně. Zhruba v polovině poslední třetiny přidali domácí další gól zásluhou Robina Gebauera, když tvrdou střelou prostřelil Slováka. Odpověď hostů nenechala na sebe, ale dlouho čekat Patrik Dostál po samostatné akci dostal puk šťastně za Šrámkova záda. Poté se domácí snažili výsledek, alespoň zredukovat, v padesáté šesté minutě jim dokonce Bobři pomohli vyloučením Vašuta, ale necelou minutu před ukončením jeho trestu, putoval na trestnou lavici novojičínský Gebauer a tak závěrečné minuty si již hostující hokejisté s klidem pohlídali a všechny tři body, tak putovaly do Valašského Meziříčí!

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Val.Meziříčí): Dneska si vezeme body za prvních dvacet minut a možná posledních deset, kdy hráči drželi dobře puk a hráli s přehledem. Na prostřední část hry bych nejradši zapomněl, byla tam spousta chyb, nepřesností a hra bez nasazení.V zápase nás opět podržel gólman Slovák, který vychytal spoustu šancí a i díky jemu vezeme důležité tři body.