Do Havlíčkova Brodu je cesta dlouhá

Před Valašským Meziříčí je nejdelší výjezd základní části, když podruhé v sezoně zajíždí do Havlíčkova Brodu. Naposledy zde slavili Bobři po obratu výhru, budou se ze zisku bodů radovat také tentokrát?

Klidný střed

Havlbrodu patří po odehraných 37 zápasech v tabulce východu 6. místo se 53 body a může tak ještě pomýšlet daleko výš. Před 7. Šumperkem a 8. Žďárem má navíc 6 bodový náskok. A ten mohl být před rivalem z Bouchalek ještě o něco větší, poslední derby s Plameny však Rebelové nezvládli, když doma prohráli 2:4. ,,Měli jsme dobrý vstup do utkání a dostali jsme se do vedení 1:0. V první třetině soupeř neměl v podstatě nic, byli jsme lepším týmem. Bohužel nám utekl začátek druhé třetiny, kdy jsme po laciné chybě nechali soupeře srovnat. Následně jsme ale konečně využili přesilovku a dostali jsme se znovu do vedení. Ve třetí třetině jsme si nechali dát gól ve vlastní přesilovce, což se prostě nemůže stávat. Dnes se potvrdil hokejový zákon, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát. Dvě minuty před koncem nám soupeř z takového protiútoku dal gól na 3:2 a rozhodl zápas," komentoval po zápase hlavní trenér Aleš Kraučuk.

Rebelové už v tomto ročníku vystřídali, stejně jako v minulé sezoně, hned 6 gólmanů. Nejvíc prostoru mezi třemi tyčemi dostal Čeněk Novák, srdcař v tom pravém slova smyslu, jenž v Kotlině působil ještě za dob WSM ligy. Tento osmadvacetiletý gólman zasáhl doposud do 20 zápasů s úspěšností 91,7 % a 2,5 ø inkasované branky na zápas. Do 12 utkání zde zasáhl také Filip Maláč, jenž má do Brodu vyřízeny střídavé starty z Jihlavy, za kterou momentálně pravidelně nastupuje.

Gólman Čeněk Novák (foto: bkhb.cz)

Tahouny Rebelů jsou po celou sezonu jména jako Milan Valášek (20+20), Marek Tecl (22+16) nebo Marek Kopic (12+18). Soupeř si zde musí dávat pozor také na produktivní obranu, bek Jan Novák má na svém kontě nyní statistiku 3+27. Všichni poslední tři jmenovaní, včetně brankáře Č. Nováka jsou s havlíčkobrodskou Kotlinou spojeni už od mládeže, hlavní jádro je zde tak tvořeno z odchovanců či dlouholetých hráčů týmu.

SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Cinka (Nedvěd) – J. Novák (C), Dvořák, Vacík, Kerber, Kutlvašr, Benák, Krejčí – Tecl, Valášek (A), Voříšek (A) – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Havlát, Košťál – Dymák.

Musíme zabrat

Bobři poslední zápas se Šumperkem prohráli, Velké Meziříčí však taktéž padlo s Vyškovem (3:7) a rozdíl mezi předposledním místem a posledním místem je tak i nadále 5 bodů. Před Bobry je ještě celkem 7 zápasů, tedy 21 potencionálních bodů. Aby se Valaši vyhnuli play-down, musí jich nasbírat v konečném součtu o bod více, jak Horácký klub.

Do sestavy se po zranění naposledy vrátil Roman Vaňo, chyběl však útočník Daniel Stodůlka.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Pavlíček (Ševců) – Martiník, Hladiš, Holomek (C), Baroš, Štach, Holiš, Sviták – Kuchařík, Vavřík (A), Kozubík – Finsterle (A), Gola, Vaňo – M. Popelka, Vávra, Melenovský – Romančík.

38. kolo, II. liga - skupina Východ

BK Havlíčkův Brod - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: sobota 17. 2. 2024

OD: 17:00

KDE: Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod

Live přenosy ze všech venkovních utkání Bobrů můžete sledovat na czechicehockey.tv