S osekanou a improvizovanou sestavou vyráželi Valaši na led Kopřivnice s cílem dotáhnout se na vedoucí Nový Jičín. Vyrovnané utkání s kopřivnickou Tatrou dospělo až do prodloužení, ve kterém o triumfu domácího mužstva rozhodli bývalí Bobři Petr Seidler a zakončující Rostislav Vaněk.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 18. kolo, středa 24.11.2021, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
2:1p
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. M. Mach (Vaněk, Vacula), 64. Vaněk (Seidler) - 20. Pořický (Ďurkáč, Vavřík). Rozhodčí: Goňa - Vengřín, Bezděk. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Kopřivnice: Holík (Kubáň) - Marek (A), Bail, Krzak, Fojtík, Vacula, Kyselý, Slavík - Brodek, M. Mach, Vaněk, Pindel, Sluštík (A), Pokorný, Hrubý, Seidler, Indrst, J. Mach (C), Pargáč, Häring.
Valašské Meziříčí: Sachr (Majer) - Báchor (A), J. Jenáček, Ďurkáč, Š. Jenáček, Vosátko, Gabrhelík - Kozubík, Goiš, Vavřík - Andris, Pořický (C), Apolenář - Čmiel, Blaško, Stodůlka.

Autor: Jan Kozák

Bobři dostali první šanci ohrozit svatyni domácích již po úvodním vhazovaní, ovšem první zákrok si po pár minutách zapsal až brankář Sachr, kdy se hra vzápětí otočila. První velké ohrožení jeho brány přišlo před koncem 6. minuty, kdy se k němu sám vydal Rostislav Vaněk, jeho střela ale zamířila příliš vysoko. Svou možnost změny stavu dostali Valaši po chvíli, kdy se po faulu Tomáše Fojtíka dostali do početní výhody, ani tu ale využít nedokázali, když domácí bez větších problémů nápor odvraceli.

Už to vypadalo, že se v první periodě žádné branky nedočkáme, to by však nesměl přijít rychlý útok Valachů. Hosté půl minuty před zazněním sirény vybojovali kotouč, vzápětí se usadili v útočném pásmu, ke střele se dostal forvard Jakub Pořický a ten svou tvrdou střelou 19 vteřin před koncem rozhýbal síť za domácím Holíkem.

Začátkem druhé třetiny domácí přitvrdili na hře, to však mělo za následek další vyloučení, trest za podrážení si odpykal kopřivnický Pargáč. Defenziva žlutomodrých opět pevně držela a Bobři jen těžko drželi puk na svých hokejkách, jak Tatra zdařile vyhazovala. Netrvalo dlouho a hru ve čtyřech si vyzkoušeli také meziříčští, ve které musel mít Sachr opět oči na stopkách. Na něj se do úniku tentokrát dostal Ondřej Sluštík, jeho pokus ale nakonec brankovou konstrukci minul.

Domácí začali na hosty rázně tlačit a jejich snaha nakonec přinesla své ovoce. Po přesné nahrávce přes osu zavěsil do poloodkryté brány Matěj Mach, což dostalo domácí opět do hry. Možnost získat skóre opět na svou stranu dostali Bobři v přesilové hře po Fojtíkovu vyloučení, která se o necelou minutu proměnila ve hru 5 na 3 po vyloučení Krzaka. Ovšem svěřenci trenéra Plška chvíli před koncem také doplatili na svou disciplínu, část hry v oslabení si přenesli i do posledního dějství.

To začalo v podobném duchu, jako se nesly předešlé části střetnutí. Ve 43. minutě dostal kotouč na hokejku kapitán Jakub Pořický, ten ale ani na třetí pokus na Holíka nestačil. Tatrovka opět přitvrdila na své hře, předčasným koncem v zápase nakonec skončilo tvrdé naražení kopřivnického hráče na Šimona Jenáčka. Ten v předklonu opustil hrací plochu a místo střídačky zamířil rovnou do kabiny. V závěru se opět vylučovalo na obou stranách, domácího gólmana ještě prověřil dorážející Jakub Apolenář, ani ten jej ale nedokázal vsítit rozhodující gól a zápas tak pokračoval do prodloužení.

To bylo převážně v rukou domácích. Začala 64. minuta, do kombinace se dostalo duo Petr Seidler a Rostislav Vaněk, druhý jmenovaný se dostal ke kotouči jako poslední, bez váhání prostřelil hostujícího gólmana a zařídil tak Kopřivnici druhý bod.