S tvrdou prohrou se nakonec musí smířit hokejisté Valašského Meziříčí. I když v zápase vedli o tři branky, utkání skončilo porážkou v prodloužení, ke kterému vedly inkasované branky z posledních dvou minut základní hrací doby. Valaši tak mají po čtyřech zápasech v tabulce pouze 4 body.
2. liga - skupina Východ 2021/2022, 5. kolo, sobota 2.10.2021, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Žďár nad Sázavou
4:5p
(1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kozubík (Pořický, Holiš), 21. Podešva (Vávra, Goiš), 33. Křivohlávek, 47. Vávra – 37. Wasserbauer (Bureš, Pleva), 41. Váňa (Čermák, Adam), 59. Váňa (Wasserbauer, Štěpánek), 60. Čermák (Wasserbauer, Štěpánek), 62. Prokš (Gregar, Váňa). Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Kurtin. Vyloučení: 6:2, navíc Pořický (VAL) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 251. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:5.
Valašské Meziříčí:  Slovák (Netolička) – Báchor (A), Janota, Vosátko, Ďurkáč, Kamas, Holiš, Mošnička – Podešva, Vávra (A), Goiš – Finsterle, Křivohlávek, Pořický (C) – Urbanec, Weintritt, Kozubík – Kuchařík, Vavřík, Andris – Stodůlka.
Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – J. Čermák, Lojek, Váňa, Macek, Pleva (C), Pražák, Půža – Adam, Gregar, Wasserbauer (A), D. Čermák, Kadleček, Štola, Prokš (A), Štěpánek, Bureš (A), Malenovský.

K první velké akci se dostali hokejisté Žďáru, kteří hned ze začátku zlobili meziříčského gólmana Slováka. Do útoku se Bobři dostávali pouze stěží, při větších možnostech útoku se blíže k bráně dostal pouze jeden z hráčů domácích, jeho spoluhráči zůstali bedlivě pohlídáni obranou plamenů.

K první velké akci domácích se dostal po pěti minutách hry Tomáš Urbanec, který vyslal přesnou střelu z pravého kruhu, brankář Sláma tak měl co dělat, aby pokud vyrazil svou vyrážečkou. O chvíli později na svého spoluhráče navázal Jiří Goiš, který se taktéž ocitl sám před gólmanem Žďáru, puk mu však nešťastně přeskočil hokejku s před volnou bránou vystřelil naprázdno.

První branky utkání jsme se dočkali necelé tři minuty před koncem třetiny. Kapitán Valmezu Jakub Pořický si najel mezi kruhy ke brankáři plamenů a ve správnou chvíli nahrál na pravou stranu najíždějícímu Davidu Kozubíkovi, který mohl již s klidem zakončit.

Druhá třetina přinesla zvýšení skóre hned ve svém úvodu. Tomáš Vávra nahrával od pravého kruhu před bránu, kde si již vyjížděl dobře postavený Martin Podešva a bez váhání okamžitě vyslal puk do pravého rohu Slámovy branky. Prostřední dějství se neslo v podobném duchu jako to předešlé, pokusy Bobrů žďárští ihned vraceli a pokoušeli se najít způsob, jak překvapit obranu domácích. ¨

Do tříbrankového vedení dostal Valachy Jan Křivohlávek, který využil zaváhání žďárského gólmana a i přes tlak obrany hostů vsunul puk mezi pravý beton a tyč. Poslední vstřelený gól Bobry velmi nabudil a během pár chvil se dostali hned do několika šancí. Možnost zakončit do prázdné brány se naskytla asistentu Tomáši Vávrovi, kterému však kotouč smolně přeskočil hokejku a on se tak k řádnému zakončení nedostal.

O první změnu skóre ze strany Žďáru nad Sázavou se postaral Jan Wasserbauer, ten využil pochybení u obrany Bobrů a překvapil brankáře Slováka rychlou střelou. Inkasovaná branka Valachy ještě více semkla a několikrát se usadili v obrané třetině hostí s pokusem vyvinout tlak, změna skóre však do konce dějství nenastala.

Poslední část zápasu nezačala pro domácí moc dobře. Plameny začaly již od začátku vyvíjet silný tlak, který vedl až ke snížení na rozdíl jediné branky. David Váňa dostal puk k modré, odkud přesně trefil malé místo mezi ramenem brankáře Slováka a tyčí. Domácí se však po chvíli dostali do obvyklého tempa, které přibrzdilo až vyloučení Martina Podešvy. Oslabení však domácí nenechali jen tak a pokoušeli se co nejdéle udržet na druhé straně hřiště, pryč od vlastní brány. Chyby obrany plamenů u vlastní modré nakonec využil Vávra, který se sám dostal do samostatného úniku a tváři tvář Slámovi zakončil nad jeho pravý beton. Žďár však dával svým soupeřům najevo, že dnešní zápas ještě neskončil a pokoušel se svou tvrdou hrou přiblížit k bobři svatyni.

V závěru utkání hosté vytvořili na Valachy velký tlak se snahou se dostat blíže vstřeleným brankám Bobrů a to se jim také nakonec podařilo. Necelou minutu a půl snižoval poklepnutím puku za brankovou čáru David Váňa, stoupajícího tlaku využil šest sekund před koncem David Čermák a zápas tak šel do prodloužení.

V něm již hosté jasně dominovali a Bobrům nedali sebemenší možnost se puku zmocnit. Celý zápas nakonec ukončil Marek Prokš, ten po kombinaci svých spoluhráčů dostal kotouč až za brankářova záda.

Hokejisté Valašského Meziříčí tak berou v zápase pouze bod a již třetí utkání zakončují bez výhry. Další zápas čeká svěřence Lukáše Plška již ve středu 6. 10. kdy se představí na ledě opavského Slezanu.