Hokejisté Valašského Meziříčí přivítají po týdnu další tým z jihu Moravy, na domácím stadionu tentokrát přivítají Hodonín. S Drtiči se letos Bobři střetli již dvakrát s bilancí dvou výher a jedné prohry, jak bude další duel dvou tradičních druholigových týmů vypadat se můžete přijít podívat v sobotu 11. 12. 2021 od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.


Hodonínské trápení pokračuje

Svěřenci kouče Janáse jsou po celou sezónu poslední, čemuž také napovídají dosavadní výsledky. Hodonínští prozatím vybojovali pouhých 5 výher, ve zbylých utkáních neslavili. Na neuspokojivé představení týmu zareagovalo vedení příchodem ruského brankáře Ivana Malyševa, který do týmu přestoupil z Nové Paky. Klub se ovšem rozloučil s gólmanem Andreasem Kubáněm a útočníkem Andrásem Rózsahegyim.

Hvězdou ve tmě by se dal nazvat produktivní forward Tomáš Komínek, ten odehrál všech 21 klání, ze kterých si odnesl 13 branek a 11 asistencí, v celkové produktivitě východu mu aktuálně patří druhé místo. Dále se Drtiči mohou spoléhat na Stanislava Balána (6+8), bývalého extraligového hráče, který v nejvyšší české lize vystřídal týmy Karlových Varů, Vítkovic či Zlína.

Smířit se Hodonín musel v posledních dnech s početnou marodkou, do posledního zápasu se Žďárem nad Sázavou nenastoupili Stanislav Balán, Matěj Mikulík, Michal Romančík, Erik Hložánek, David Janás a Marek Růžička, proti Plamenům se tak postavilo pouze 14 bojovníků. ,,Drtiči nakonec na absenci důležitých opor doplatili a padli 2:5. Soupeře jsme v poslední části přebruslovali, ale kýžený kontaktní gól, který by nám dal naději, nepadl. Závěr si již domácí pohlídali a berou tři body. Další věcí jsou ruští hráči. Jejich výkonnost, zejména Giatsintova a Rayevského, zůstávají za očekáváním, takže třetí lajna jakoby neexistovala," neskrýval své nespokojení hlavní trenér Tibor Janás pro klubový web.

Sestava z posledního utkání: Malyšev (Kořének) – Miklík, Škápik, Hohl, Mikulík, Pchalin, Sedláček - Lekeš, Raevskij, Hefka, Handl, Giatsintov, Dřímal, Marek, Komínek, Dobša.Bobří marodka se prázdní

Valaši nastoupili do dvou zápasů s Kometou již s Tomášem Vávrou (9+8), Lukášem Finsterlem (9+9) i Janem Křivohlávkem (10+9), kteří se vrátili do sestavy po marodce. Proti Brnu ve dvou klání vybojovali nakonec 3 body, což je sice stále udrželo na druhé příčce tabulky, na záda jim však se ztrátou pouhého bodu dýchá Žďár nad Sázavou. V sobotu je tak čeká nepřímý souboj o uhájení své pozice.

Velkou chuť do hokeje na sobě nechává znát odchovanec Daniel Stodůlka, ten si posledních třech zápasech připsal do statistik 4 branky, což dává soupeřům jasně najevo, že ve Valmezu mají skvělou kvalitu všechny poskládané útoky. Nejproduktivnějším hráčem je Jiří Goiš (6+16), 3. nejlepší nahrávač východu.

Při absenci Davida Sachra a Jiřího Slováka nastoupil do zápasů jako jednička David Tkadlec, který proti béčku Komety předváděl stabilní a uspokojivé výkony, po dvou zápasech se drží stejně jako ostatní brankáři Bobrů statistiku úspěšnosti nad 93 %.

Sestava z posledního utkání: Tkadlec (Růžička) – Ďurkáč, Gabrhelík, Báchor (A), Kamas, Holiš, Močnička – Goiš, Vávra (A), Křivohlávek - Andris, Pořický (C), Urbanec - Kozubík, Vavřík, D. Stodůlka - Čmiel, Blaško

S Hodonínem se Valaši v letošním ročníku střetli již třikrát s bilancí dvou výher a jedné prohry. Právě poslední měření sil obou celků se odehrálo v rámci 15. kola 13. listopadu, kdy svěřenci kouče Plška padli 3:2, předešlé zápasy skončily 3:0 a 7:2 pro Bobry.

Jan Křivohlávek se v posledním utkání proti Kometě B vrátil do sestavy Valmezu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | út 16.8.2022

 

TABULKA 2. LIGY

1. VAL Valašské Meziříčí 42 157:95 85
2. NJI Nový Jičín 42 137:128 78
3. KOP Kopřivnice 42 142:121 65
4. OPA Opava 42 128:121 61
5. ZNS Žďár nad Sázavou 42 138:155 61
6. KMB Kometa Brno B 42 114:120 57
7. VEL Velké Meziříčí 41 133:159 54
8. HOD Hodonín 42 110:159 43
Kompletní tabulka