Svěřenci kouče Plška mají před sebou poslední zkoušku před prvními ostrými zápasy. Na domácím stadionu přivítají hokejisty Slezanu Opava. S těmi svedli posledně Valaši divokou přestřelku, která nakonec dopadla pro slezský tým lépe. O motivaci tak bude rozhodně postaráno!


Stejně jako Bobři, tak i Slezané svedli všechna přípravná utkání se svými nejbližšími soupeři. Postupně se tak vedle Valmezu střetli s Novým Jičínem, Havířovem a Kopřivnicí. Z dosavadních sedmi přátelských zápasů si Opava odnesla 3 výhry a 4 prohry se skóre 23:27.

Jednou z největších posil týmu je bývalý novojičínský forward Tomáš Káňa. Ten má zkušenosti nejen z české 1. ligy a extraligy, několik zápasů si připsal také za Columbus v NHL. Z Kopřivnice zase Opava ulovila obránce Radima Štěpánka, v brance se nově objeví devatenáctiletý Slovinec Ian Soltar, který uplynulé dva ročníky působil ve Finsku, předtím sbíral zkušenosti v zámoří. „Byl jsem s ním a s Dominikem Pitákem v červnu týden na ledě. Musím říct, že mě zaujal, proto jsme se jej rozhodli oslovit,“ okomentoval jeho příchod opavský trenér brankářů pro klubový web.

Sestava týmu v posledním zápase: Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Štěpánek, Věntus, Zapletal, Kocián, Thiel, Pachula – Wolf (A), Káňa (A), Kadula, Buršík, Beránek, Vašenka, Štindl, Zelenka, Vojkůvka, Horný.

Opavský brankář Ian Soltar (foto: Petr Widenka, Opavský a Hlučínský Deník)

Také Valaši mají za sebou většinu přípravy a chystají se na poslední zápas před novým ročníkem. V té se jim zatím moc nedařilo, v dosavadních šesti zápasech zvítězili pouze ve dvou případech, z toho pouze jednou v základní hrací době, neboť v prvním přátelském duelu s Kopřivnicí rozhodly až samostatné nájezdy o výhře 1:0 pro Bobry. Jediným ,,tříbodovým" vítězstvím tak zůstalo poslední utkání s Kopřivnicí 5:3.

Kádr pomalu začíná dostávat svůj tvar. Ten nově během přípravy doplnili útočníci Jan Fencl, Patrik Tarnoczy a bek Tomáš Hanák z Přerova. Dále Richard Liss, Richard Pětník ze Vsetína a zlínský Tomáš Martinec. Po přerušení zkoušky se k týmu znovu vrátil Daniel Mikulec, v minulé sezóně nastupující za Hronov.

Sestava týmu v posledním zápase: Sachr (Slovák) – Hanák, Holiš, Gabrhelík, Mikulec, Liss, Kamas, Sviták – Kozubík, Vávra, Pětník, Finsterle, Tarnoczy, Fencl, Bachánek, Vavřík, Stodůlka, Martinec, Pokorný, Kuchařík.

Datum: čtvrtek 15. 9.

Začátek zápasu: 18:00

Místo konání: Zimní stadion Valašské Meziříčí


Při čtvrtečním zápase s Opavou startuje na hlavní pokladně prodej permanentek na novou sezónu!!!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Daniel Gargulák | 15. 9. 2022

Generálka nevyšla. Valaši jednoznačně nestačili na Opavu

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 24.9.2022

0:3

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

3. kolo | so 1.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. KOP Kopřivnice 1 7:1 3
2. ZNO Znojmo 1 3:0 3
3. OPA Opava 1 3:1 3
4. HBR Havlíčkův Brod 1 4:3 3
5. NJI Nový Jičín 1 3:4 0
6. HAV Havířov 1 2:4 0
7. VEL Velké Meziříčí 1 1:3 0
8. VAL Valašské Meziříčí 1 0:3 0
9. ZNS Žďár nad Sázavou 1 1:7 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka