Valašské Meziříčí čeká poslední zápas základní části, předsezonní los mu za soupeře zvolil Bruslaře z Havlíčkova Brodu. Bobři už sice mají své místo v tabulce jisté, Rebelové ale ještě mohou pomýšlet na 4. příčku a tedy první zápas play-off na domácím kluzišti. Ani Valaši ale nebudou chtít generálku vypustit, na play-off se potřebují pořádně připravit.


BK HAVLÍČKŮV BROD


Bruslařům zatím patří 5. místo v tabulce. Před 43. kolem si na něj sice brousili zuby ještě valašskomeziříčští Bobři, ti si však ze žďárských Bouchalek odvezli jen bod a tím jim už brány pro lepší umístění v základní části zůstaly uzamčeny. Havlíčkobrodští tak mohou být nejhůře pátí, tím mají jistého soupeře pro osmifinále, kterým bude Havířov. Azetu nyní patří patří 4. příčka a od Brodu má náskok 3 body. V případě, že by se podařilo havlíčkobrodským hokejistům ve středu na Valašku zvítězit a Azet by s Hodonínem neukořistil jediný bod, Havíře by tak dohnali a posunuli by se v tabulce díky lepší vzájemné bilanci před ně. Mohou si tak ještě zařídit začátek play-off před vlastními fanoušky.

Rebelové mají velkou sílu hlavně na domácích zápasech. Před vlastním publikem vyhráli celkem 14 zápasů z 20 a naposledy doma padli 5. listopadu 2022 s Novým Jičínem!

Havlíčkův Brod narazí v 1. kole play-off na Havířov. (foto: bkhb.cz)

V posledních dvou kláních se ale Havlíčkovu Brodu nedařilo. V Havířově padl 5:3, ve Vyškově zase nestačil v poměru 7:3. Za stavu 5:2 pro domácí došlo na straně Bruslařů ke střídaní gólmanů. Mladého Martina Nedvěda vystřídal v brankovišti Michal Novák, ani ten už ale prohře svého týmu nezabránil.

V Brance Rebelů se letos vystřídalo už 6 gólmanů, nejlépe z nich si vedl dvaadvacetiletý Jan Mičán, který odchytal také 14 utkání za vítěze základní části Chance ligy Třebíč. Za Horáckou Slavii má úspěšnost 91,5 %, v 5 zápasech za Brod má úspěšnost podobnou, 91,2 %. Mičán ovšem odchytal svůj poslední zápas za Brod 17. prosince. Většinu posledních utkání odchytal za tým z Kotliny Martin Nedvěd (87,4 %).

Jan Mičán v dresu Havlíčkova Brodu. (foto: bkhb.cz)

Bruslaři z Havlíčkova Brodu mají jednu z nejhorších úspěšností oslabení na východě (79,31 %), hůře je na tom už jen Opava (79,01 %). K tomuto faktu jim moc nepomáhá také časté vylučování obránce Jiřího Vašíčka, který je se 104 minutami druhým nejvylučovanějším hráčem v 2. lize, více trestných minut bylo uděleno už jen hronovskému Jakubu Exnerovi (108). Pro porovnání, nejvíce vylučovaným hráčem základní části 1. ligy je se 79 minutami Tomáš Šoustal z Poruby, z extraligy je to poté karlovarský obránce Ondřej Dlapa (108).

Na druhou stranu, Vašíček je v Havlíčkově Brodě nejproduktivnějším obráncem a v této tabulce je 5. nejproduktivnějším bekem východu (4+24). Stejně po 28 bodech mají také Dominik Tejnor (Znojmo, 7+21) a Adam Studený (Vyškov, 7+21), ti mají ale o něco více branek a tak jsou v tabulce před ním. Tahouny týmu jsou potom Milan Valášek (20+21), Dominik Dušek (18+22) nebo Luboš Voříšek (11+26). S ofenzivou tak Rebelové rozhodně problém nemají, v aktuálním ročníku nasázeli do branek soupeřů 160 gólů, více dal už jen Vyškov (174) a odskočené Znojmo (226).

(foto: bkhb.cz)


SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Nedvěd (33. M. Novák) – Čermák, Krejčí, Benák, Dvořák, Kliment, Kerber, Grauer – D. Košťál, Kuchta (C), Voříšek (A) – Dušek, Valášek, Pártl – Petržilka, Holenda, Křehlík – Vacík, Oščádal.


HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ


Bobři v předposledním zápase základní části nezvítězili, nemohou už tak atakovat 5. místo v tabulce a patří jim tak místo 6. Jejich soupeřem pro play-off bude tým, který skončí v základní části na 3. místě.

Kopřivnice si poslední kolo s Velkým Meziříčí už předehrála a další zápas ji tak už nečeká. V tabulce ji nyní patří 3. místo se ziskem 72 bodů, stejně má ale i Vyškov. Ten má s Tatrovkou horší vzájemnou bilanci a při shodném počtu bodů na konci základní části by se umístil pod ní. Kopřivnice by tak skončila na 2. místě a Hokej Vyškov na 3.

S tím, kdo bude našim soupeřem v osmifinále to tak vypadá následovně:

  • Pokud získá Vyškov ve středečním zápase s Opavou minimálně bod, našim soupeřem pro osmifinále bude Kopřivnice.
  • Pokud ovšem Slezan Vyškov porazí a sebere mu všechny body, našim soupeřem pro první kolo bude právě Hokej Vyškov.

Bobři budou play-off začínat 11. března na ledě soupeře, před svými diváky se představí v pondělí 13. března.

Zatímco v předešlém představení ve Žďáru nad Sázavou dokázali Bobři vybojovat bonusový bod v prodloužení, napodruhé už takové štěstí neměli. Utkání šlo znovu do nastaveného času, v něm se ale po 42 vteřinách podařilo skórovat domácímu Martinu Lojkovi. Trenéři Plamenů proti Bobrům zkusili risk, který na Valašské Meziříčí vytáhl také Vyškov, tedy hru v prodloužení bez brankáře se čtyřmi hráči v poli. Zatímco na vyškovském ledě se tato finta soupeři Valachů nepovedla a stala se mu osudnou, na Bouchalkách s ní slavily ždárští úspěch. Mohli se tak alespoň při svém posledním domácím zápase sezóny rozloučit se svým publikem vítězně.

Plameny oslavují jejich poslední domácí branku sezóny. (foto: Petr Nedvěd / hokejzr.cz)

Koruna pro nejlepšího střelce Bobrů nyní patří Lukáši Finsterlemu (16+15), který ale do posledního utkání nezasáhl, nejlepším nahrávačem je zase Tomáš Andris, který asistoval už u 23 branek. Nejproduktivnějším hráčem Valachů je s 37 body (15+22) Tomáš Vávra, ten má aktuálně nejlepší sezónu v dresu Valašského Meziříčí a celkově druhou nejlepší vůbec. Více bodů nasbíral základní části v seniorských soutěžích už jen v sezóně 2012/2013 za Děčín (24+20).

Tomáš Vávra (napravo) s útočníkem Davidem Kozubíkem (vlevo). (foto: Petr Nedvěd / hokejzr.cz)


SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Ševců (Slovák) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas – Pokorný, Vávra (A), Kozubík – Bachánek, Křivohlávek (C), Andris – Stodůlka, Vavřík, Kuchařík – Martinec.


HC Bobři Valašské Meziříčí - BK Havlíčkův Brod

KDY: středa 8. 3. 2023

OD: 18:00

KDE: Zimní stadion Valašské Meziříčí


JAK TO VYPADÁ JINDE?


Na Západě už začalo play-off předkolem, kdy se prosti sobě postavily dva nejhorší týmy ze skupiny vítězů a dva nejlepší ze skupiny poražených. Děčínští Medvědi vyzvali Kobru Praha, kterou porazili 2:0 na zápasy, stejně dopadla také série mezi Pískem a Mostem, kdy postup slavili Mostečtí Lvi. V západní konferenci jsou už tak známy všechny osmifinálové dvojice:

HC Letci Letňany - HC Děčín

HC Tábor - HC Baník Příbram

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Vrchlabí

Piráti Chomutov - Mostečtí Lvi

Play-off 2. ligy odstartovalo předkolem hraném v Západní konferenci. (foto: hckobra.cz)

Z Východní skupiny je zatím jasná jen jedna dvojice, Rebely z Havlíčkova Brodu čeká AZ Havířov. Shodou okolností se jedná se o týmy, které to k sobě mají ze všech účastníků Východní konference vůbec nejdál. O poslední dvě místa pro play-off se až do posledního kola poperou Nový Jičín, Opava a Hodonín. Již delší dobu je jisté, že osmý postupující tým čeká první Znojmo.

První zápasy osmifinále se v obou skupinách odehrají už v sobotu 11. března.

Play-down 2. ligy bude začínat zápasem ve Velkém Meziříčí stejně jako play-off 11. března. Druhá zápase se poté odehraje o týden později 18. března na hronovském zimním stadionu, případné třetí utkání se odehraje 25. března.

Velké Meziříčí čeká play-down. Horácký Hokejový klub bude chtít 2. ligu ve městě rozhodně udržet, v nejbližších měsících na tamním stadionu totiž proběhne velká rekonstrukce. (foto: hokejvm.cz)

Foto: bkhb.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

42. kolo | so 2.3.2024

0:4

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

43. kolo | st 6.3.2024

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 42 250:97 110
2. HVY Vyškov 42 209:142 86
3. OPA Opava 42 136:127 70
4. HOM Hodonín 42 143:127 69
5. HBR Havlíčkův Brod 42 141:134 62
6. NJI Nový Jičín 42 139:151 59
7. ZNS Žďár nad Sázavou 42 143:177 58
8. SUM Šumperk 42 132:153 53
9. KOP Kopřivnice 42 150:167 52
10. TEC Technika 42 110:160 49
11. VAL Valašské Meziříčí 42 117:161 45
12. VEL Velké Meziříčí 42 119:193 43
Kompletní tabulka