Ještě nekončíme, říká obránce Jakub Musil
neděle 23.1.2011 | Jakub Nikl |

Ještě nekončíme, říká obránce Jakub Musil

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po nepovedeném zápase v Hodoníně jsem požádal o dojmy jednoho z nejlepších hráčů s Bobrem na hrudi v tomto zápase. Tímto hráčem je obránce Jakub Musil, který svůj výkon podtrhl i vstřeleným gólem.

Jak bys shrnul průběh dnešního zápasu?
Prohráli jsme a na play-off se tedy asi už nedostaneme. Oni na nás vletěli už od začátku, kdy jsme dostali čtyři góly během asi deseti minut, takže to se potom těžko obrací. Ale pořád jsme věřili, že se štěstí obrátí a že to dotáhneme. Hodonín byl ale lepší.


Většina gólů, které jsme dostali nebyla ani tak chybou brankářů, jako celé obranné fáze hry týmu. Co bys k tomu řekl jako člen obrany?
Určitě jsme dneska neměli svůj den. Michala jsme v tom nechali a ani jsme mu moc v obraně nepomáhali. Měl hodně práce a ještě jsme hráli dvakrát čtyři minuty v oslabení. To se taky promítlo do výsledku. Přetěžovaná obrana, kdy oni pořád útočili. I když jsme taky útočili, byli jsme u nich v pásmu, tak to bylo ale snad na dvě minuty. To je málo a od toho se to všechno odvíjelo.

V dnešním zápase jsme ale dokázali nastřílet čtyři branky, z nichž jsi jednu vstřelil ty. Jak bys ji popsal?
Hodonín to nějak pokazil u nás v pásmu, jeli jsme hned do protiútoku tři na dva a Róbert mi to skvěle přihrál. Vystřelil jsem z jedné a spadlo to tam.

Určitě jsme si sem ale jeli pro nějaké body než pro dvouciferný výprask, souhlasíš?
Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát a umazat jejich náskok. Nevyšlo to, soupeř byl lepší.

Jak si myslíš, že by se pro nás ještě mohl vyvíjet boj o play-off? Přece jenom, Opava měla před tímto zápasem stejně bodů jako Hodonín. Cesta by ještě teoreticky mohla vést právě přes Slezan.
Šance tam asi ještě nějaká je, ale už jen minimální. Nevím, to se teď těžko hodnotí. Uvidíme, ale ještě určitě nekončíme.

V příštím kole hostíme Frýdek, který ale určitě nebude jednoduchým soupeřem.
To rozhodně ne, ale budeme se snažit vyhrát, alespoň pro diváky. Doufám, že se jim to bude líbit a že se na ten hokej bude dát dívat, aby to nebyla nějaká holomajzna.

Výhledově nás čeká za týden zápas v Břeclavi, která taky dokáže pořádně pozlobit. My ale potřebujeme spíš body než trápení. Co si myslíš, že by na ně mohlo platit?
Asi to bude trošku uvolněnější z obou stran, žádný tlak. Uvidíme, až tam přijedeme, co by na ně mohlo platit.

Jak to vypadá s Ondrou Dvořákem, který inkasoval nepříjemný úder?
Má něco s hrudním košem, ale zatím je v pořádku. Asi to naštěstí není nic vážného a měl by hrát.

Dalším marodem je Václav Vlachýnský. Nevíš, v jaké fázi je jeho uzdravování?
Nevím, on má, myslím, zánět průdušek nebo něco takového. Těžko říct, lékař nejsem, takže nevím.

Teď bych trošku odbočil z druholigových kluzišť na ty extraligové. Určitě jako člen zlínského klubu sleduješ vývoj tabulky. Spokojenost nebo jsi čekal od Zlína něco víc?
No sleduju. Myslím, že budou v první šestce zaručující play-off přímo do čtvrtfinále. Doufám, že to konečně prolomí. Vždycky teď vypadli, i když tam měli těžké soupeře, ale play-off je i trošku o štěstí. Porazit někoho čtyřikrát ve čtrnácti dnech asi taky není lehké.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS