Jakub Jenáček nakonec dres Valašského Meziříčí neoblékne, mladý obránce po dohodě s klubem využije profesionální nabídku z jiného týmu. Na jeho místo v sestavě však s okamžitou platností přichází zkušený mladý obránce Jan Dluhoš.


Před nedávnem jsme na našem webu a sociálních sítích informovali o příchodu Jakuba Jenáčka do týmu, bek se zkušenostmi z I. ligy však nakonec dres Valašského Meziříčí oblékat nebude. Smlouvu v klubu ale podepsal Jan Dluhoš, jenž přichází od semifinalisty z posledních dvou sezon Vyškova. Čtyřiadvacetiletý obránce je odchovancem Kroměříže, odkud se později přesunul k zlínským Beranům, za které se v minulosti zahrál také českou extraligu. Další zkušenosti však sbíral i v prvoligovém Přerově nebo Porubě. Jan Dluhoš nastupoval také za mládežnické reprezentace Česka, se kterou má také stříbro z prestižního turnaje Hlinka Gretzky Cup.

hokej.zlin.cz


,,Ve chvíli, kdy jsme Jakuba Jenáčka podepisovali, padla mezi námi ústní dohoda, že pokud dostane nabídku z I. ligy, zahraničí nebo jakoukoliv jinou profesionální nabídku, tak mu nebudeme v ničem bránit. Smlouva byla podepsána, v sestavě jsme s ním počítali. Kuba však posléze přišel s tím, že dostal nabídku hrát v profesionálním týmu. I když to nakonec není I. liga ani zahraničí, tak jsme jeho prosbu vyslyšeli a tu možnost mu dali. Samozřejmě jsme měli podmínku, že jeho pozici musíme nahradit, nechceme Kubovi stát v jeho hokejovém rozvoji, ale na druhou stranu tím nemůžeme poškodit ambice A-týmu do příští sezony, což Kuba pochopil. I ve spolupráci s ním se nám nakonec povedlo oslovit Honzu Dluhoše, který adekvátně splňuje to, co od obránce číslo jedna vyžadujeme. Kubu Jenáčka jsme tak uvolnili," říká manažer Richard Müller.

,,Věděli jsme, že je tato situace nestandardní, žádné vedení klubu nechce oznámit hráče, který nakonec za tým nenastoupí, ovšem pokud tady bude vedení, které máme, tak bude vždy všechno o lidskosti a lidské domluvě, což se v tomto případě stalo. I když jsme na to měli právo, tak jsme tady Kubu držet nechtěli. Chceme, aby u nás hráči hráli rádi, když například vycítí jinou příležitost, která je pro ně z mnoha ohledů lepší, tak jim rozhodně nechceme v ničem bránit. Zároveň nechceme, aby jakákoliv změna poškodila náš klub. Což si myslím, že tato svým způsobem výměna Jenáčka za Dluhoše splňovala," zakončuje Müller.

A co kádr na novou sezonu?

Co se týče kádru, považujme ho za téměř uzavřený. Ve hře je ještě jedno jméno do útoku, které bude stálým členem týmu. To, jestli to vyjde či ne uvidíme v průběhu prázdnin. Tým jako takový doplní hráči se střídavými starty ze Vsetína, se kterým se povedla domluvit konkrétní a jasně daná spolupráce mezi zástupci obou klubů. Na základě toho se můžeme spoléhat, že náš tým doplní, ať už na stálo nebo formou jednorázových startů hráči ze vsetínského A-týmu a nejlepší hráči z juniorky. V tuto chvíli tak můžeme s čistým svědomím říci, že tým je na novou sezonu připravený podle našich představ a finančních možností. Věříme, že tým bude konkurenceschopný a našim cílem bude se dostat do první skupiny, která potom zaručuje jistotu play-off, informuje Müller.


Více o novém formátu soutěže zde


Aktuální soupiska HC Bobři Valašské Meziříčí:

Brankáři: Jiří Slovák, Kryštof Ševců.

Obránci: Matěj Sviták, Václav Kočí, Jakub Velikovský, Ladislav Funk, Tomáš Holiš, Vojtěch Baroš, Jan Dluhoš.

Útočníci: Lukáš Finsterle, Michael Vavřík, Daniel Stodůlka, Lukáš Stodůlka, Marek Urban, Jiří Goiš, Jan Matějka, Šimon Kuchařík, David Kozubík.

ODEHRANÝ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

1:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

1. kolo | st 18.9.2024

 

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka