Valaši mají přípravu za sebou a už jen vyškrtávají poslední políčka v kalendáři do startu nové sezóny. Hlavní trenér Lukáš Plšek se tak v předsezonním rozhovoru rozpovídal o dojmech z nových hráčů, vysvětlil situaci kolem střídavých startů nebo prozradil, koho tipuje na favorita skupiny.


Jak jste spokojený s uplynulou přípravou?

Letošní přípravu jsme udělali malinko jinak. Měli jsme méně zápasu abychom mohli více potrénovat. Výsledkově nám celkem vyšla, herně tam ale rezervy byly.

Kde Bobry tlačila pata?

Musíme zapracovat hlavně na obraně. Máme tady nové kluky Václava Kočího s Jakubem Velikovským, kteří zatím hráli jen juniorskou soutěž a postupně poznávají, že ten rozdíl u mužského hokeje je velký. Oba si musí zvyknout, hrát více zodpovědně, protože i jedna malá chyba může být potrestána. S přístupem k tréninku jsme ale spokojení, jen musí nabrat více herní praxe. Věřím, že na první utkání s Technikou budou připraveni.

A jak se vám v přípravě jevili další noví hráči?

Příprava sloužila od toho, abychom se na nové hráče podívali. Co se týká těch zkušených jako Holomek, Foltýn a Romančík, tak všichni splnili to, co od nich očekáváme. Mluvím také o jejich přístupu k tréninkům, všichni mladí kluci se mohou podívat, jak se trénuje. Je na nich vidět, že už mají přece jen něco odehráno, zkusili si vyšší soutěže. Samozřejmě druhá věc je, že potom dokážou rozhodovat zápasy. Jestli jsme se náhradou po odchodech Křivohlávka s Báchorem trefili, uvidíme.

Michal Romančík (foto: Vojtěch Vincura)

Co kádr, je kompletní? Jsou v plánu ještě nějaké posily?

Co se týče prvního mistrovského utkání, tak máme kádr uzavřený. I tak se ale stále poohlížíme, chtěl bych ještě najít jednoho útočníka a obránce. Řešit to ale budeme spíš střídavými starty, než tím, že by k nám někdo přišel nastálo na celou sezónu.

Jak to tedy vypadá se spoluprací se Vsetínem potažmo Přerovem, Zlínem?

Zatím máme domluvenou spolupráci s VHK, kde si pomáháme právě střídavými starty v obou směrech. Uvidíme, jestli nám někoho uvolní i na sobotu, i do budoucna věřím, že když bude potřeba, tak nám pomůžou. Zubři teď více spolupracují s Novým Jičínem, Berani s Vyškovem a Hodonínem. Další prvoligové kluby jsme tak neoslovili, uvidíme v sezóně, jestli přijdou nějaká zranění a bude potřeba doplnit kádr.

Z kádru Bobrů nyní ve Vsetíně nastupuje Tomáš Vávra, jak je to s jeho působením v Chance lize?

Vávra je do Vsetína půjčen na měsíc. Mají mezi útočníky velkou marodku a jak jsem již dříve zmínil, pokud někdo bude mít možnost si jít zahrát profesionální soutěž, tak mu nechci v ničem bránit. Myslím si, že tohle musí pochopit každý fanoušek. Bránit někomu, aby si zahrál proti Slavii, Zlínu nebo Litoměřicím... já určitě takový nejsem, klukům přeji, ať si lepší soutěž zahrají.

Tomáš Vávra v dresu Vsetína při utkání 2. kola Chance ligy se Slavií Praha. V zápase zaznamenal také první letošní branku. (foto: Patrik Žák)

Valmez začal v poslední době vypomáhat také Rožnovu. O které hráče se jedná?

Půjčili jsme jim na střídavé starty Adama Kubína, mají možnost využít i Marka Urbana. Nastupovat zde bude také Šimon Kuchařík, který se vrací po vážném zranění. V opačném případě jsme vyzkoušeli Marca Lukačku, který se nám v přípravě líbil. Kluci, co nebudou u nás tolik vytížení, budou jezdit hrát k nim.

Jak to bude vypadat v brankovišti, bude mít Valmez jasnou jedničku?

Do soutěže jdeme s dvojicí Ševců - Slovák, na střídavé starty máme ještě vyřízeného Adama Pavlíčka ze Vsetína. Jirka Slovák má nyní drobné zranění a uvidíme, jestli se stihne dát do soboty do pořádku. Jako jednička bude proti Technice připraven Kryštof Ševců a poté uvidíme, jak budeme gólmany točit.

Gólman Kryštof Ševců (foto: Vojtěch Vincura)

Co prozatím říkáte na ostatní týmy, jak bude podle vás soutěž vypadat?

I když už tady nebude Znojmo, tak liga bude znovu velice kvalitní. Máme o tým více, tím nám přibyly 4 zápasy.

Takže se v podstatě nezastavíte...

Ano, bude to hodně našlapané, hrát se bude skoro každou středu a sobotu. Je to jako profesionální soutěž ale s tím, že kluci ještě musí chodit do práce, bude to těžké.

Jak to vidíte s favority soutěže?

Vidím tam dva týmy - Havířov a Vyškov, ostatní se porvou mezi sebou. Přibyl k nám Šumperk, tradiční klub, který kdykoliv hrál II. ligu, tak se držel nahoře. Těším se, bude to zajímavá a velice vyrovnaná sezóna.

Hokej ve Valašském Meziříčí má ambice jít stále nahoru, stejně tak návštěvnost. Věříte, že si s novým ročníkem najde na zimní stadion cestu zase o něco více fanoušků?

Přeji si, aby se letos začalo chodit na hokej ještě ve větším počtu, máme nové vedení, které se chce na větší práci s fanoušky zaměřit. Věřím, že se jim podaří přilákat více diváků, protože nám to pomůže jak finančně, tak na ledě. Valmez je hokejové město a věřím, že je v jeho silách, aby k nám chodilo 400 - 500 diváků. Poslední dobou se to zvedlo, jak výsledkově, návštěvností i jmény v kádru. Chceme se stále posouvat a věřím, že se to bude posouvat i v hledišti a uvidíme plný stadion.

Ambice Bobrů na novou sezónu?

Cíl je jasný, dostat se do první osmičky a hrát play-off!


ODEHRANÝ ZÁPAS

0. kolo | st 26.6.2024

1:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

1. kolo | st 18.9.2024

 

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka