Po dobrém výkonu Bobrů v zápase s Havířovem se jim další utkání na ledě Vyškova nevydařilo. Jak hodnotí zápas proti druhému týmu tabulky Lukáš Plšek? Jak to vypadá s případnými dalšími posilami pro tým?


Utkání s Havířovem bylo z naší strany dobré, co ale bylo tentokrát jinak, že jsme na výkon z předešlého zápasu nenavázali?

Bohužel jsou to ty naše nevyrovnané výkony, kdy jeden zápas hrajeme dobře a potom další tři špatně. Včerejší zápas toho byl příkladem. Vyškovu jsme konkurovali v první třetině, i když jsme prohrávali rychle 1:0, tak ten zbytek periody byl dobrý. Od druhé části jsme už ale tahali za kratší konec. Jen díky Jirkovi Slovákovi to neskončilo větším rozdílem a nebylo rozhodnuto daleko dřív. Havířov i Vyškov jsou momentálně nad naše síly a muselo by se tak všechno sejít, abychom něco uhráli. Včera se sešlo jen to, že nám zachytal gólman, jinak nic jiného nefungovalo.

Do utkání naskočil po delší době Jiří Slovák, co ke změně gólmana vedlo?

Jirku jsme chtěli dát do branky už i dříve, chtěli jsme ať si i Kryštof odpočine, protože teď tahal hodně zápasů za sebou. Domluvili jsme se tak, že Slovák naskočí proti Vyškovu a na to, že dlouho nechytal byl náš suverénně nejlepší hráč a byl to jeho zápas. Je to smutné, kdy musím i přes 6 inkasovaných gólů chválit gólmany, ale jak jsem již zmínil, nebýt jeho, tak to skončilo s daleko větším rozdílem.


Kryštof Ševců podržel Bobry v mnoha zápasech, proti Vyškovu dostal "zasloužené" volno.

I přes jeho skvělé výkony jsme právě šestkrát inkasovali, kde byl problém?

Bylo špatně snad všechno. Naše obrana nestíhala rychlosti Vyškova, to vše samozřejmě ve spolupráci s útokem. I když se teď na to hodně soustředíme na trénincích, tak se nám to nedaří přenést do zápasů. Vyškov je doma silný, na nás to umí a potvrdil to. Ve všech aspektech byl lepší.

Do týmu jste před nedávnem přivedli Patrika Golu. Jak jeho angažování proběhlo?

Gola skončil v Kopřivnici a my jsme ho tak hned oslovili, je to hráč, který nám může pomoct. V minulém ročníku měl skoro 30 bodů, je to zkušený druholigový hráč a na závěr sezony takové kluky potřebujeme. Věřím tomu, že to je hráč, který tu kartu může obrátit, od jeho angažování si toho hodně slibujeme.


Útočník Patrik Gola při svém debutu za Bobry. V Kopřivnici nastupoval s číslem 44, ve Valašském Meziříčí vyfasoval trikot s "děleno dvěma" a na zádech má tak cifru 22.

Poohlížíte se ještě po nějaké nové posile?

Po posilách se samozřejmě stále díváme, není nám určitě jedno to, kde se momentálně nacházíme. Není ale jednoduché sehnat do II. ligy posilu. Jak jsem už říkal několikrát, hráči mají svou práci a pokud někdo pracuje třeba v Brně, tak těžko půjde hrát k nám do Valašského Meziříčí. Posily se tak shání těžko, ale rozhodně nesedíme s rukama za zády a jak vedení, tak my trenéři chceme zvýšit konkurenci v týmu a chceme se sezonou ještě něco udělat. Už zřejmě víme, o co hrajeme a chceme se tak vyhnout tomu, abychom jezdili někdy v březnu, dubnu hrát baráž do Čech. Uděláme pro to všechno, nikomu z nás to tady není lhostejné a věřím tomu, že odehrajeme ještě nějaké dobré zápasy tak, abychom mohli být v klidu.


Oba trenéři Bobrů, Lukáš Plšek a Lubomír Štach.

Získat body v utkání s Havířovem nebo Vyškovem by byly spíše bonus, na které zápasy se ale Bobři musí soustředit?

Abychom uspěli s těmito týmy, musí se sejít opravdu všechno, od obrany po produktivitu až po gólmana. Musí se taky přidat bojovnost, ta si myslím proti Havířovu byla, stejně tak nadstandartní výkon brankáře. S Vyškovem nás podržel jen gólman a to je zkrátka málo aspektů k tomu, abychom proti prvnímu a druhému týmu tabulky uspěli. Tohle bohužel nejsou týmy, se kterými se můžeme srovnávat. Teď už nás ale čekají soupeři, se kterými chceme bodovat a musíme jít každé utkání na krev. Ať už je to proti Opavě nebo v sobotu, kdy nás čeká veledůležité utkání s Velkým Meziříčí. Ty týmy nahoře jsme si teď odbyli a nyní je na čase začít dělat body!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Preview k zápasu
Jan Kozák | 12. 1. 2024

Na valašskou družinu čeká druhý tým tabulky Vyškov

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka