Na Kotlinu zabojovat o další body

Valašské Meziříčí má za sebou tři zápasy, ze kterých si odneslo celkem 5 bodů. Po povedené výhře nad Žďárem nad Sázavou ale přišla další nepříjemná prohra s posledním Šumperkem. Svou reputaci se pokusí Bobři napravit v sobotu, kdy zajíždí do Havlíčkova Brodu.

Dvé utkání během středy?

Ano, přesně toho byli svědky domácí fanoušci při derby se Žďárem nad Sázavou, i když se samozřejmě o hokejový zápas nejednalo. S poněkud nevšedním přestávkovým programem se představil předseda klubu Miroslav Třetina, který během přestávky sehrál miniutkání ve stolním tenise s Tomášem Treglerem, českým reprezentantem v tomto sportu.

A co tým? Bruslaři po poněkud rozpačitém vstupu do sezony stoupají tabulkou výš a výš, momentálně jim na východě patří 5. příčka se ztrátou pouhé 2 body na 4. Žďár. Od posledního zápasu s Bobry se navíc Rebelové stali jedním ze dvou týmů, který dokázal porazit odskočený Havířov 4:3 v prodloužení. Druhým vyvoleným je hodonínský Baník.

Naposledy si havlíčkobrodští poradili s již zmíněnými Plameny, které srazili 3:1.

Lavička Bruslařů během středečního derby (foto: bkhb.cz)

Nejproduktivnějším zadákem je bývalý reprezentant Jan Novák, jenž vstřelil v tomto ročníku sice jen jeden gól, hned na 14 ale nahrával. V útoku to také šlape jako hodinky, Marek Tecl má po 15 zápasech 12 gólů a 7 asistencí, hned za ním je Milan Valašek (7+9).

Kdo se týmu obzvlášť oplácí je hrající místopředseda klubu Lukáš Endál, ten v 10 utkáních vsítil 8 gólů a k nim přidal 4 asistence.

SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (A), Vala, Benák, Čermák, Vacík, Zych, Kerber – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Kuchta (C), Kopic – Bureš, Holenda, Voříšek (A) – Pavelec, Dymák.

Další smolná prohra

Zápasy s Bruslaři byly v minulém roce vždy hodně divoké. V minulé sezoně byly všechny výsledky bohaté na góly, celkové skóre bylo 24:17 pro Bobry. Velice k tomu napomohlo také poslední střetnutí, kdy Valaši slavili výhru 9:3.

Vyjímaje utkání se Žďárem se ale Bobři nyní střelecky trápí, proti Šumperku se navíc o ani jeden ze dvou vstřelených gólů nepostaral útočník, nýbrž obránce. Ihned po buly se napřed prosadil Vojtěch Baroš, po individuální akci přes celé kluziště poté junior Jan Hamřík. Valaši nakonec doma podlehli Drakům 2:3 v prodloužení.

Dobrou zprávou je, že s týmem znovu začíná trénovat obránce Ondřej Holomek, který se se svým zraněním léčí už delší dobu.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Ševců (Slovák) – Velikovský, Holiš, Liss, Foltýn, Sviták, Baroš, Hamřík – Stodůlka, Pokorný, Finsterle (C) – Kozubík, Romančík, Andris – Martiník, Vávra (A), Vavřík – Kývala, Melenovský, Kuchařík.

16. kolo, II. liga - skupina Východ

BK Havlíčkův Brod - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: sobota 18. 11. 2023

OD: 17:00

KDE: Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod

Live přenosy ze všech venkovních utkání Bobrů můžete sledovat na czechicehockey.tv