Na valašském ledě se představí Opava
pondělí 2.3.2009 | Michal Václav |

Na valašském ledě se představí Opava

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - HC Slezan Opava – to je další hokejový soupeř, se kterým změří síly domácí Bobři z Valašského Meziříčí. Slezané v minulém kole doma s Orlovou spustili v poslední třetině útočnou kanonádu, na jejímž konci se skvěla na světelné tabuli vyobrazená devítka. Opava stále bojuje o konečné 5.místo, na kterém má nyní náskok tří bodů před dotírajícím Vsetínem. Valašské Meziříčí bude určitě již právě v tomto zápase chtít potvrdit umístění v první trojce a vyhnout se tak zrádnému předkolu play – off. Oba týmy spíše preferují útočný styl, což slibuje určitě skvělou podívanou pro fanoušky obou týmů. Jak si povedou oba celky v boji o ligové body se dozvíme první březnovou středu, 4.3.2009 od 18:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Bobři z Valašského Meziříčí v minulém kole zajížděli do Brna, kde chtěli uhájit své postavení v tabulce a udržet se v první trojici vedoucích týmů. Jak už pomalu bývá zvykem, v zápase s Technikou opět kapitulovali jako první. Nicméně poté po velmi dobrém taktickém a herním výkonů ze strany všech hráčů VM dobyli brněnskou tvrz a zvítězili celkem přesvědčivým výsledkem 2:6. Tímto vítězstvím zároveň udrželi post vedoucího týmu ligy a navíc vstřelili 200. gól v sezoně.

První čtyři týmy tabulky II. Ligy „východ“ jsou vměstnány v rozmezí pouhých 4 bodů. Při tříbodovém zisku za vítězství a dvou zápasech do konce části S - L je nyní situace ve skupině více jak napínavá a otevřená. Chtějí – li domácí hokejisté mít definitivní pojistku v první trojici zaručující přímý postup do play - off, je důležité ze zbylých dvou utkání získat dva body. Nicméně variant přímého postupu je více, je ovšem lépe se spolehnout jen na své výkony na ledě.

Svěřenci opavského trenéra Suchánka v minulém kole doma hostili silnou Orlovou a vcelku překvapivě zvítězili rozdílem 7 branek v poměru 9:2. Po odchodu brankáře Radka Masného do Karviné se na post jedničky týmu dostal brankář Tomáš Vošvrda, který mimo jiné reprezentoval Česko na juniorském šampionátu v Kanadě a prozatím je velkou oporou tohoto slezského týmu. V týmu ovšem alternuje i výborný brankář David Iláš z Ostravy. Právě s tímto gólmanem domácí Slezan nabral na gólových obrátkách především ve třetí třetině zápasu, kdy vstřelil 6 branek. Nejvíce nebezpečná je především první formace Slezanů. Nejproduktivnějším hráčem Opavy je centr Tomáš Měch který je je v tabulce produktivity 2.ligy na třetím místě, hned za meziříčskou dvojicí Sochorek - Šebesta. Hned za ním mu zdatně v týmové statistice sekundují jeho parťáci z útoku – Lukáš Černý a Tomáš Grofek. Za nimi sbírají body vysocí obránci Kukol s Tichým, kteří patří k základním kamenům opavské obrany a vstřelili již nejeden důležitý gól. Opava je známá také tím, že dává hodně prostoru na ledě svým mladým hráčům, které vhodně doplňuje z juniorského týmu. Právě i tito další hráči tvoří kompaktní celek opavského Slezanu, jenž je schopný porazit kohokoliv. Určitý nádech prestižnosti sehrát zápas s Opavou má hned několik hráčů meziříčských Bobrů. V dresu Slezanu dříve působili Šebesta, Sochorek, Martiník.

Je určitě pravda, že tento zápas bude hodně o disciplíně, týmové soudržnosti a samozřejmě produktivitě a výkonech obou brankářů. Pro opavské je nyní důležité udržet co nejlepší výchozí pozici pro předkolo play – off, které budou začínat na domácím hřišti, neboť již tento slezský tým nemůže nikterak zasáhnout do bojů o přímý postup do play off.

Vzájemné zápasy v této sezoně se prozatím vyvíjejí lépe pro domácí Bobry, kteří sice v úvodním zápase prohráli venku 5:2, doma však nezaváhali a zvítězili 5:3. V části S – L se po delší krizi valašskomeziříčtí hokejisté na cizím kluzišti zvedli právě v Opavě, kterou přehráli 1:4.

Potvrdí tedy Bobři přímý postup do play - off nebo vrátí Opava celku z Valašska svou domácí porážku?

Sestava z minulého zápasu:

HC Bobři Val. Meziříčí: Jirkův (Mocek) - Růčka, Zrník, Tatarčík, Dvořák, Matějný, Starustka, Kristl, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Blažek, Dvořák, Vaněček, D. Varga, Bokroš, Dědek, M. Varga

HC Slezan Opava: Iláš - Plánovský, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Kocián, Suchánek, Polok, Tůma

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS