Na Bobří hrát se chystá klub z jihu Moravy, hodonínský Baník. Tým kouče Bachánka, jenž krátce trénoval také mládež ve Valašském Meziříčí prozatím nezažívá povedený vstup do sezony. Dokáže Bobry potrápit?

SHKM Baník Hodonín

Drtiči, jak si zdejší klub přezdívá, odstartovali svou třetí sezonu ve II. lize, po tom, co nahradili klub SHK Hodonín. V úvodních sezonách ale rozhodně nepatřil mezi otloukánky, pokaždé se mu podařilo probojovat se do play-off. Před první kolo ale hodonínští doposud neprošli. Nejprve prohráli 3:1 na zápasy s pozdějším semifinalistou Vyškovem, o rok později zase v pátém, rozhodujícím utkání, nestačili na Nový Jičín, bolestnější informací je to, že až v prodloužení. Po základní části přitom Hodonín skončil třetí a to, že nakonec vypadne s Jičínem, která se do vyřazovací části dostal až na poslední chvíli, se tolik nepředpokládalo. V tom je ovšem play-off zrádné.

Hodonín používá od nové sezony kulaté logo jako to primární, doposud jsme na jeho dresech viděli pouze písmeno "H". (Foto: shkmhodonin.cz)

Jednou z největších posil do útoku se stal před sezonou Jan Štefka, který krátce působil také ve Valmezu a poslední sezonu trávil ve Vyškově. Zde si ve 30 utkáních v základní části zapsal 11 gólů a 21 asistencí. Letos byl vůbec prvním baníkovcem, který ve II. lize skóroval a po třech zápasech má na svém kontě statistiku 1+1.

Pozor ale také na branku! Do ni totiž těstě před startem ligy přivedl Hodonín odchovance Komety Brno Michaela Schnattingera. Pokud vám tohle jméno přijde povědomé, tak dvacetiletý brankář reprezentoval v sezoně 21/22 Českou republiku na mistrovství světa U18 a byl také členem soupisky bronzové dvacítky na MS 2024! Tuhle rybičku ulovil Hodonín v Liberci, kde Schnattinger v minulém ročníku z Komety hostoval. Do brány se mladý brankář dostal už v prvním utkání, i když to nebylo tak úplně v plánu. Jednička Piták ale po druhé periodě, za stavu 6:2 pro Žďár nad Sázavou střídal a do hry tak šel jeho mladší kolega. Úvodní utkání ale Hodonín i tak nezvládnul, duo Dušek - Půhoný ukázalo svou sílu hned ze začátku a nakonec si z rodiště Tomáše Garrigue Masaryka odvezlo vysokou výhru 7:3. Stejně tak se Schnattinger podíval do branky v následujícím utkání se Šumperkem, ve třetí třetině za svá záda už žádný gól nepustil, Baník přesto prohrál s Draky 2:5.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Až do třetice se podařilo zeleno-černým uspět, když v "jihomoravském derby" porazil soka z Brna 2:1. O rozhodující trefu se postaral necelé 3 minuty před koncem Adam Bachánek. Michal zde tentokrát odchytal celé utkání a můžeme tak očekávat, že se ve svatyni Baníku představí také proti Bobrům.

SESTAVA HODONÍNA V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Schnattinger (Piták) - Němec, Rauš, Lašák, Sedláček, Švejda, Stuchlík - Dufek, Mach, Novák - Štefka, Peš, Dobiáš - Bachánek, Luža, Matěj - Hložánek (A), Sajdl (C), Krejčí - Sedlák.

HC Bobři Valašské Meziříčí

Valaši se proti Jičínu předvedli, po zlepšeném výkonu oproti úvodnímu utkání, dokázali venku v derby zvítězit 4:1 a připsali si tak první body do tabulky. Nutno však podotknout, že i stejně jako v prvním zápase, je doprovázela častá vyloučení. Ďáblové však naštěstí pro Bobry dokázali využít jen jediné.

A viděli jsme hned 3 premiérové góly. První ligové branky za Valmez si zapsali Erik Pospíšil, Adam Turek a Jan Půček. Poslední čtvrtou branku poslal do sítě kapitán Jiří Goiš, který tak utnul všechny novojičínské naděje.

Nejproduktivnějším hráčem Valmezu je po dvou zápasech útočník Tomáš Vávra, jenž má na kontě 3 asistence, 2 góly si připsal Jiří Goiš a duo ze Vsetína Roman Vaňo a bek Jakub Ďurkáč.

Na poslední zápasy s Hodonínem Bobři moc dobré vzpomínky nemají. Na území Baníku padl rozhodující gól na 4:3 ve prospěch domácích minutu a sekund před koncem, v posledním utkání sezony, ve kterém už v podstatě o nic nešlo a bylo jasné, že jsou Bobři před play-down zachráněni zase padli po přestřelce 5:6 v prodloužení.

SESTAVA VALAŠSKÉHO MEZIŘÍČÍ V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Ševců (Slovák) - Holiš, Dluhoš (A), Ďurkáč, Hamřík, Baroš, Sviták, Kočí - Goiš (C), Vávra, Půček - Vaňo, Pospíšil, Koláček - Adámek, Vavřík (A), D. Stodůlka - Kozubík, Turek, Finsterle.

Koho sledovat?

V brance by se mohl představit již zmiňovaný Schnattinger, nejproduktivnějším hráčem Baníku je momentálně se statistikou 3+1 útočník Dominik Luža, jenž dříve startoval v Chance lize a extralize za Zlín.

(foto: shkmhodonin.cz)