Ve Východní konferenci bude nově působit hned několik týmů. S některými jsme se v minulosti již střetli, někam ale zavítáme úplně poprvé.


AZ Havířov

Havířov byl v minulém ročníku jeden z týmů, který si v Chance lize vytáhl sestupového černého Petra. Z druhé nejvyšší soutěže totiž přímo padaly nejhůře umístěné 3 týmy po konci základní části, posledním sestupujícím klubem byl potom neúspěšný celek v zápasech o baráž. V 2. lize se tak vedle Azetu nově představí také Benátky nad Jizerou a Ústí nad Labem. Dlouho se spekulovalo i o účasti Kadaně, která loni z rozehrané soutěže odstoupila, její licence ale nejspíš skončí jinde, nebo zůstane úplně nevyužita. I tak, jediným týmem, který se z těchto týmů bude s jistotou v nadcházejícím ročníku účastnit naši konference je AZ Havířov.

Klub má za sebou zajímavou historii, na přelomu milénia hrál dokonce nejvyšší českou ligu. Po čtyřech letech v extralize ale Panteři (dřívější název klubu ,,HC Havířov Panthers, extraligovou licenci získal klub od Opavy) prohráli v baráži s Kladnem a sestoupili tak do 1. ligy. V sezónách 2010/2011 - 2012/2013 hrál Havířov 2. ligu skupinu Východ, od ročníku 2014/2015 byl znovu pravidelným účastníkem druhé nejvyšší české soutěže až do poslední uplynulé sezóny.

Bobři se s Azetem setkávali celkem 3 roky, za klub z města havířů tehdy nastupovali například Robert Říčka (dnes útočník HC Dynamo Pardubice) nebo brankář Lukáš Daneček. Ten minulý ročník naskočil do tří utkání za Valachy, o pár měsíců později slavil co by brankářská trojka extraligový titul s třineckými Oceláři. Daneček patři pro nadcházející sezónu mezi jednu z velkých posil Azetu. Novými jmény na soupisce jsou dále například bek Petr Kuboš nebo bývalí Bobři Jakub Apolenář a Matouš Čmiel.


AZ Havířov odehrává své domácí zápasy ve víceúčelové hale Gascontrol aréna s kapacitou 5100 míst k sezení.

Adresa: Těšínská 2, Havířov - Podlesí, 736 01


Vstupné na ligové zápasy:

Dospělí - 80 Kč

Děti do 16 včetně, ZTP a doprovod ZTP - 40 Kč

Děti do 140cm - 20 Kč


Na stadionu, kousek od vrátnice se nachází bufet Gól, se standartní nabídkou.


Orli Znojmo

Orli nejsou v 2. lize úplným nováčkem. Před dvěma lety třetí nejvyšší soutěž na pár zápasů okusili, když využili koupené licence od Moravských Budějovic a z mezinárodní ICE Hockey League se přesunuli na čistě česká kluziště. Soutěž byla ale po pár kolech z důvodů šířící se pandemie pozastavena a Znojmo stejně jako další týmy měli po sezóně. Pro další ročník se Orli vrátili zpět na mezinárodní scénu, kdy poměřovali své síly s italským Bolzanem, rakouskou Vídní nebo maďarským Fehérvárem. V lize ale byli znojemští Orli nuceni po roce s finančních důvodů znovu skončit a zdá se, že se už na delší dobu se vrátili zpět do Česka. Druholigovou licenci, kterou na rok prodali Kometě Brno si odkoupili zpět.

Stejně jako první zmíněn tým, tak i Znojmo v minulosti působilo jak v Extralize, tak v 1. lize. Největším úspěchem v české nejvyšší soutěži je účast v semifinále v ročníku 2005/2006. Celkem 10 sezón strávili Orli v dřívější EBEL lize, dnešní ICE HL, kde se v sezóně 2015/2016 dokázali probojovat až do finále, kde ovšem podlehli 2:4 na zápasy Salzburgu.

Valaši se se Znojmem setkali pouze jednou a to na venkovním kluzišti. Za Orly ale tehdy nastoupilo hned několik zajímavých jmen, jako například Tomáš Svoboda nebo Martin Podešva (Později hráč Valašského Meziříčí). Přestupovou bombu ohlásili znojemští hned z kaje léta, jejich dres totiž bude nově oblékat zkušený extraligový útočník Jan Hruška (dříve útočník HC Vítkovice, HC Kometa Brno, Kärpät Oulu) za Orly bude nově nastupovat také Jakub Jenáček, bývalý hráč Vsetína, který měl vyřízeny střídavé starty k Bobrům.


Orli Znojmo odehrávají své domácí zápasy v Nevoga Aréně s kapacitou 4800 míst k sezení i stání.

Adresa: Dvořákova 21, Znojmo


Vstupné na ligové zápasy:

Dospělí - 90 Kč stání, 110 Kč sezení

Studenti, mládež, ZTP, senioři 65 + včetně - 40 Kč

Děti do 12 let včetně, ZTP + P - zdarma


V rozích stadionu se nachází bufety se standartní nabídkou, na jedné z kratších stran se nachází prosklená restaurace, která je přístupná i během utkání.


SHKM Baník Hodonín

Jeden z úplných nováčků v 2. lize, který si svou účast vybojoval postupem z krajské soutěže. Mužský A-tým Baníku vznikl v roce 2018 a od ročníku 2018/2019 nastupoval v kraji, v poslední sezóně dokázal ve finále porazit Kroměříž a v kvalifikaci o 2. ligu se díky kontumaci zbylých utkání po odstoupení Samsonu České Budějovice umístil na první místě, které znamenalo postup o patro výše. Chvíli tak hokejovým prostředím prolétla myšlenka, že by se v třetí nejvyšší soutěži mohly střetnou dva hodonínské tymy, společně s Baníkem by to byl i dlouholetý účastník SHK Drtiči Hodonín. Ti však z finančních důvodů své působení na českých kluzištích ukončili a licenci prodali Vyškovu.

V Hodoníně působily několik let dva samostatné kluby. Tým SHK Hodonín (Sportovní hokejový klub Hodonín) vznikl v roce 2001 jako nástupce zaniklého HC Hodonín (V minulosti tým hrající 1. ligu, působil zde například bývalý brankář a trenér Valašského Meziříčí Roman Čechmánek), vedle něj se poté zrodil SHKM Hodonín (Sportovní hokejový klub mládeže Hodonín), který měl pod sebou hodonínskou mládež a úplně odlišné vedení od mužského SHK. V roce 2018 však klub SHKM Hodonín s pomocí Martina Vyrubalíka zakládá nový A-tým a v jihomoravském městě tak rázem hrají dva mužské týmy, jeden 2. ligu (SHK Drtiči Hodonín - barvy oranžová a modrá) a druhý kraj (SHKM Baník Hodonín - barvy černá a zelená). Po postupu do vyšší soutěže přichází klub SHKM Hodonín s novou identitou i názvem ,,SHKM Baník Hodonín" jako nový odkaz na již v minulém tisíciletí zaniklý tým.

Bobři neměli doposud šanci se s Baníkem utkat. Jádro týmu se skládá z hráčů, kteří zde hráli krajskou soutěž, kádr je poté doplněn o jména jako jsou například brankář Martin Holík (minulou sezónu brankář Draci Pars Šumperk, HC Slavia Praha, HC ISMM Kopřivnice) nebo útočník Adam Popelka, v minulém roce nastupující za Kometu Brno B.


Baník Hodonín odehrává své domácí zápasy na Zimním stadionu Václava Nedomanského s kapacitou 3500 míst k sezení i stání. Sektor hostí se nachází v jednom z rohů stadionu (sektor 5).

Adresa: Tyršova 3214/8, 695 01 Hodonín


Vstupné na ligové zápasy:

Standartní - 70 Kč stání, 99 Kč sezení

Děti do 130 cm, ZTP, ZTP + P - zdarma


Na stadionu se nachází bufet se standartní nabídkou, v těsné blízkosti je také restaurace.


Hokej Vyškov

Ve Vyškově se v minulosti druholigový hokej hrál, ovšem pouze jen jednu sezónu 2003/2004, poté putovala licence Brněnské Technice a Žraloci Vyškov, jak se tým dříve jmenoval, hrál následující dva roky krajskou ligu a poté zanikl. Dlouhá léta se tak hokej v městě z Jihomoravského kraje nehrál vůbec, až dokud se o jeho obnovu nezačal zajímat bývalý gólman a současný podnikatel Robert Hamrla. Ten koupil od SHK Drtiči Hodonín druholigovou licenci a založil ve městě nový klub s názvem Hokej Vyškov.

Jádro týmu tvoří z velké části bývalí hráči Drtičů, jako jsou například Tomáš Komínek nebo Michal Romančík. V brance se znovu objeví zlínský Michal Kořének, taktéž dřívější hráč SHK, velkou posilou je také bývalý extraligový hráč Tomáš Žižka (Dříve obránce PSG Berani Zlín, HC Slavia Praha nebo LA Kings v NHL).


Vyškov odehrává své domácí zápasy na Zimním stadionu Vyškov, který byl postaven v roce 2017 na místě starého zbouraného stadionu a je součástí sportovního střediska se sportovní halou a atletickým stadionem.

Adresa: Mlýnská 12, Dědice, 682 01 Vyškov


Vstupné na ligové zápasy:

Standartní - 100 Kč

Na zimním stadionu bude nově vyznačen také sektor hostí, o jeho umístění Vám dáme včas vědět. Občerstvení je možné v restauraci Arena, která je součástí celé haly.


BK Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod pro nás není úplně neznámým týmem, před třemi lety jsme s ním nastupovali ve stejné skupině. Rebelové jsou takoví druholigoví cestovatelé, vzhledem také k jejich geografické poloze, která je zhruba ve středu republiky, se v minulosti účastnili skupiny Jih, Západ, Střed i Východ, i když počty a názvy skupin se během let několikrát změnily. Pro letošní ročník, kdy došlo k rozdělení do dvou konferencí se bude Brod účastnit té „naší“ Východní. Bruslaři byli po řadu let pravidelným účastníkem 1. ligy, v sezóně 2014/2015 ale sestoupili o patro níže a do té doby ještě nenašli cestu, jak by se dostali zpět, nejdále došli vždy do semifinále skupiny.

Havlíčkův Brod se nachází 30 km za Žďárem nad Sázavou. Není tak divu, že oba kluby byly zklamané, když pro sezónu 2020/2021 došlo k jejich oddělení do jiných skupin a fanoušci tak přišli o zajímavé vysočanské derby. Pro následující ročník jsou ale oba kluby zase spolu, navíc se k nim přidalo také Velké Meziříčí.

Bobři se v Havlíčkovým Brodem poprvé setkali v ročníku 2018/2019, kdy došlo ke sloučení dvou skupiny Jih a Východ. Týmy z východu se spolu utkaly čtyřkolově, družstva z Jihu taktéž. Mezitím ale sehráli v rámci dvou kol vzájemná utkání mezi dvěma skupinami. Valašskomeziříčští tak narazili na Rebely dvakrát v základní části, jejich cesty se poté sešly ještě v semifinále. Na Bruslaře Valaši tehdy nestačili a prohráli 3:1 na zápasy. Poslední vzájemný zápas svedly oba celky 8. února 2020 v rámci základní části, kdy Bruslaři zvítězili 6:3.


BK Havlíčkův Brod odehrává své domácí zápasy na Zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě s kapacitou 4000 míst k sezení i stání.

Adresa: U Stadionu 2777, 580 01 Havlíčkův Brod

Vstupné na ligové zápasy:

Standartní - 80 Kč

Děti do 135 cm - zdarma


Na stadionu se nachází bufet se standartní nabídkou.ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 24.9.2022

0:3

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

3. kolo | so 1.10.2022

17:00

TABULKA 2. LIGY

1. KOP Kopřivnice 1 7:1 3
2. ZNO Znojmo 1 3:0 3
3. OPA Opava 1 3:1 3
4. HBR Havlíčkův Brod 1 4:3 3
5. NJI Nový Jičín 1 3:4 0
6. HAV Havířov 1 2:4 0
7. VEL Velké Meziříčí 1 1:3 0
8. VAL Valašské Meziříčí 1 0:3 0
9. ZNS Žďár nad Sázavou 1 1:7 0
10. HOM Hodonín 0 0:0 0
11. MBV Vyškov 0 0:0 0
Kompletní tabulka