Z úvodního kola nové sezóny odcházejí hráči Valašského Meziříčí bez bodového zisku. Proti ambicióznímu Znojmu vzdorovali, ale na tři přesné zásahy Orlů nedokázali odpovědět nechali tak soupeře odletět se všemi body.
2. liga - Východní konference 2022/23, 1. kolo, sobota 24.9.2022, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Znojmo
0:3
(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Tejnor (Sklenář, Špaček), 33. Adámek (Hruška, T. Svoboda), 60. Nižnikov (J. Jenáček). Rozhodčí: Held – Hladík, Voznička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 0:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (Pavlíček) – Hanák, Talafa, Ďurkáč (A), Holiš, Gabrhelík, Mošnička, Liss – Fencl, Vávra (A), Pětník – Andris, Křivohlávek (C), Finsterle – Bachánek, Vavřík, D. Stodůlka – Kozubík, Martiník, Pokorný.
Znojmo: Žajdlík (Groh) – J. Jenáček, Tejnor (A), Stránský, Zukal, Sedláček, Mareš, Remta – Havlát, Kover, Špaček, Sklenář, O. Svoboda, T. Svoboda (C), Hruška (A), Adámek, Nižnikov, Pigl, Šťovíček.

Do první periody vletěli o poznání lépe a Slováka během první dvacetiminutovky rozhodně zaměstnávali více, než hráči Valachů na druhé straně Žajdlíka. Své šance ale nevyužili ani Hruška, Nižnikov nebo Šťovíček, po první dvacetiminutovce se tak odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Krátce po startu druhé části nabídli Valaši Znojmu přesilovou hru a nováček druhé ligy trestal. Dominik Tejnor měl po skvělé práci celé přesilovkové formace už jednoduchou práci a pouze mu stačilo na konci celé akce doklepnout puk do opuštěné sítě.

Na něj navázal ve 33. minutě odchovanec Bobrů Lukáš Adámek, který využil obdobně další přesilovou hru. Za šancí se zápasem ještě něco udělat mířil bez kousku štěstí na bobří straně Fencl, ale necelé tři minuty po začátku třetí části zápasu trefil pouze tyč soupeřovy klece.

Znojmo následně potvrdilo své vítězství ještě brankou do prázdné klece v poslední minutě utkání, kdy Bobři zkoušeli hru bez brankáře.

Lukáš Plšek (Bobři Valašské Meziříčí):

Jiří Beroun (Orli Znojmo): Zápas hodnotím pozitivně v tom, že máme tři body, ta naše hra ale nebyla úplně stoprocentní. Sedmnáct dnů jsme neměli zápas a myslím si, že se to trošku projevilo. Valašské Meziříčí je ale silný soupeř, v zápase byla spousta soubojů. Líbilo se mi, že se Bobři nikde nestáhli, nečekali a chodili po nás. Myslím si, že divákům se zápas líbil a to je to hlavní.