Po jednom venkovním utkání a dvou předchozích na domácím ledě se Valaši znovu vrací s druholigovým hokejem před vlastní fanoušky. Na Bobří hrázi budou čelit Havlíčkovu Brodu, sousedovi v tabulce druholigové východní konference: foto: bkhb.cz

BK HAVLÍČKŮV BROD

Z Kotliny jakoby vymizely časy, kdy Bruslaři každoročně pomýšleli na postup do Chance ligy, kterou ještě v sezóně 2014/15 hráli. V památné postupové sezóně Vsetína, kdy legenda Havlíčkova Brodu Miroslav Třetina proměnil nájezd i bez kompletní brusle, přišel tým z Vysočiny podruhé za sebou o postup jen kvůli horšímu skóre v kvalifikaci.

Havlíčkobrodští přitom i v loňské sezóně dokráčeli daleko a sehráli s Táborem semifinále 2. ligy, nedokázali ale na Kohouty, pozdější účastníky kvalifikace, vyzrát v jediném zápase.

Letos se Bruslaři pohybují v klidném středu tabulky a právě na Bobry, ke kterým k dalšímu klání míří, ztrácí na pátém místě pouhé tři body.

(foto: bkhb.cz)

Tým z Vysočiny táhne suverénně nejproduktivnější Jaroslav Moučka (10+16), z závěsů za ním se ocitají Luboš Voříšek (5+15), Milan Valášek (10+9) a Dominik Dušek (7+12). Prostor tří tyčí stráží nejčastěji Ondřej Chaloupek s Martinem Nedvědem.

Havlíčkův Brod navíc na Valašské Meziříčí vletí po týdenní pauze, Bruslařů se poslední sobotní kolo netýkalo. Svůj poslední zápas sehráli na ledě Vyškova minulou středu, z utkání si neodvezli jediný bod, soupeři podlehli těsně 3:4.

SESTAVA HAVLÍČKOVA BRODU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Wolf (Chaloupek) – Kliment (A), Kerber, Eklund, Grauer, Krejčí, Čermák – Holenda, Moučka, Vacík, Dušek, Kuchta (C), Košťál, Petržílka, Valašek, Mlynář, Voříšek, Šimek.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Valašské Meziříčí po dvou domácích kláních zamířilo na dalekou výpravu do Žďáru nad Sázavou. Bobři nevstoupili do utkání ideálně a museli dvakrát dohánět dvoubrankové manko, načež sahali i po tříbodovém zisku. Po následném vyrovnání ale brali alespoň dva body za výhru v prodloužení, ta mimo jiné znamenala šestou výhru z posledních sedmi utkání pro družinu kouče Plška.

V utkání se kromě kapitána Jana Křivohlávka se třemi body blýskl tříbodovým ziskem také obránce Michal Hryciow, který k Bobrům zavítal teprve v předminulém duelu v rámci střídavých startů ze Vsetína. Právě Hryciowova dělovka v prodloužení navíc rozhodla o bonusovém bodu pro Valašské Meziříčí.