Po skalpu druhého týmu tabulky Kopřivnice čeká Valašské Meziříčí druhé venkovní klání ze tří za sebou na ledě Vyškova. Valaši počítají před koncem základní části každý bod, ale taky nové marody z posledního klání. Přiblíží se Valaši ještě lepšímu umístění před vyřazovací částí soutěže netradičně od 15 hodin?


HOKEJ VYŠKOV


Čekalo se to od Vyškova už na začátku sezóny. Nově založený klub vypadal na papíře velmi solidně a mířil do vyšších pater druholigové tabulky východní skupiny od prvních zápasů. Ovšem způsob, s jakou grácii se svěřenci trenéra Michala Konečného drželi po celou sezónu okolo třetího místa, byl vskutku obdivuhodný. A pro Vyškov to také krátce před koncem základní části také na konečné třetí místo s velkou mírou pravděpodobnosti vypadá, ač bodové rozestupy na druhou Kopřivnici a čtvrtý Havlíčkův Brod nejsou takové, aby se ještě před vyřazovací částí soutěže i na těchto pozicích nemohlo přeskupit.

foto: hokejvyskov.cz

Ani hokejisté Vyškova se v sezóně ale samozřejmě nevyhnuli krizím, které po famózním vstupu do ročníku, kdy z úvodních 11 duelů poznali hořkost porážky pouze třikrát, zákonitě musely přijít. U dalšího soupeře Bobrů ale nešlo nikdy o dlouhé série porážek, spíše momentální výpadky výsledkové pohody, ke které přispěli v jedné části soutěže i Valaši, kteří na ledě soupeře vyhráli v listopadu 4:3 i s velmi improvizovanou sestavou.

Vyškov v posledním kole nestačil na suverénní Znojmo, kterému na jeho ledě podlehl jasně 6:0. Předtím ale v domácím prostředí nadělil sedmičku Žďáru nad Sázavou a osmičku Havířovu, gólový apetit tedy mužstvu generálního manažera Hamrly rozhodně nechybí. I Vyškovští ale narazili na nepříjemnost domácího prostředí Velkého Meziříčí, které je sice jasně poslední, ale na svém malém nepříjemném kluzišti vyzrálo nedávno právě i na Vyškov a odneslo si do tabulky výhru 4:3.

foto: hokejvyskov.cz

Famózní sezónu v dresu Vyškova hraje Tomáš Komínek, který tým posílil ze zaniklého týmu Drtičů Hodonín a se svými 28 góly a 15 asistencemi se řadí ve vyškovské ofenzívě do role jasného lídra. V bodování za Komínkem následují Dominick Vašíček (18+12) a Vojtěch Dobiáš (10+19).

Bránu Vyškova stráží nejčastěji Michal Kořének, který zasáhl do 21 duelů v této sezóně. Ve statistikách brankářů patří mladému brankáři 5. místo s ohledem na průměr obdržených gólů napříč východní skupinou. Od začátku února plní ale po většinu času roli týmové dvojky v prvoligovém Zlíně, prostor tak mezi třemi tyčemi dostal mladší Dominik Šarman s průměrem 3,4 inkasované branky na zápas.


SESTAVA VYŠKOVA V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Šarman (Synek) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Vašíček, Janeček, Tomajko, Sebera, Komínek (A), Weintritt, Čuřík (A), Kořének, Dobiáš, Popelka, Snášel, Štefka.


HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ


Výkonnost Valašského Meziříčí je s blížícím se koncem základní části jako na houpačce. Po skvělém listopadu, potažmo prosinci, přišlo období řady prohraných klání, kvůli kterým budou Valaši bojovat o pozice v play-off do posledního kola před vyřazovací částí soutěže. Po sérii několika porážek s výjimkou dvou výher ale zasvitla na Bobří hrázi znovu naděje na lepší zítřky po výhře nad Hodonínem a ubojovaném vítězství na ledě druhé Kopřivnice.

Bodů už v nabídce není příliš. Posledních šest utkání rozhodne o konečném pořadí druholigové tabulky východní skupiny a vše začíná nasvědčovat tomu, že na jeden z týmů pohybujících se na hraně postupu do play-off zbyde tzv. černý petr. Pomineme-li poslední Velké Meziříčí a předposlední Žďár nad Sázavou, jejichž ztráta je natolik vysoká, že účast v play-off je již opravdu v mezích teorie, boj o to, aby nezbyl právě na Valachy, se stal po lednových a únorových výsledcích realitou i na Bobří hrázi.

Bobry navíc nemůže těšit aktuální stav marodů a možnosti využití hráčů na střídavé starty. Po utkání v Kopřivnici nebyli v ideálním zdravotním stavu hned dva obránci, zranění se nevyhlo ani útočným řadám týmu kouče Plška. S jakou sestavou budou schopni Valaši zasáhnout do klíčových zbývajících duelů základní části, je v tuto chvíli ve hvězdách.

Valaši v této sezóně Vyškovu dvakrát podlehli, jednou se jim podařilo vyhrát. Cestu za vyrovnání této statistiky započne Valašské Meziříčí započne v sobotu na ledě soupeře netradičně již od 15 hodin.


SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Ševců (Slovák) - Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss - Kozubík, Vávra (A), Finsterle - Fencl, Křivohlávek (C), Andris - Vavřík, Martiník, Kuchařík - Stodůlka.


Hokej Vyškov - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: sobota 18. 2. 2023

OD: 15:00

KDE: Zimní stadion Vyškov

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Aneta Dořičáková, Jan Kozák | 18. 2. 2023

Valaši vezou z Vyškova výhru v prodloužení. Rozhodl Finsterle

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka