Vyřazovací část druhé ligy je cítit za rohem a ne jinak je tomu u hokejistů Valašského Meziříčí, kteří vstupují do poslední fáze základní části na domácím ledě proti Velkému Meziříčí. Pro Bobry půjde o jeden ze tří domácích zápasů, které sehrají před play-off doma, jediný výjezd čeká na Valachy už pouze do Žďáru nad Sázavou.


HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ


Velké Meziříčí bohužel pro místní hokej naplňuje předsezonní předpoklady a okupuje krátce před koncem základní části poslední příčku východní druholigové skupiny. Horácký klub se navíc po páteční předehrávce na ledě Kopřivnice přemístí na led Valašského Meziříčí s jasným strašákem: Prohra v základní hrací době znamená jistotu boje o udržení s Hronovem ze západní skupiny, stejně tak případný zisk stejného počtu bodů, jaký získá Žďár nad Sázavou, ten totiž bude mít již totiž jistojistě lepší vzájemné zápasy, které jsou rozhodujícím kritériem při shodě bodů po konci základní části.

Právě Plameny jsou pro Velké Meziříčí stále jedinou, byť již opravdu jen teoretickou šancí na možnost vyhnout se play-down. Stáhnout náskok 6 bodů se již ale v posledních třech duelech Horáků jeví spíše jako zbožné přání, byť s Plameny ještě sehrají i vzájemný zápas.

Velké Meziříčí čeká na ledě Valachů druhý zápas ve dvou dnech (foto: hokejvmcz).

Nepříjemné domácí prostředí pro soupeře v podání nezvykle malého kluziště ani 32 bodů lídra Davida Křenka Horákům pravděpodobně nepomůžou k lepšímu než poslednímu místu základní části. Právě i produktivita se stala jedním z hlavních problémů Velkého Meziříčí, mužstvo z Vysočiny totiž v dosavadním 37 utkáních nasázelo pouhých 84 gólů, které činí Horáky suverénně mezi nejméně radující se mužstvo ze vstřelené branky napříč všemi třemi nejvyššími soutěžemi v Česku.

V pátečním klání Horáci nestačili na druhou Kopřivnici, které podlehli 4:2 hokejvm.cz).

Velkomeziříčští se ocitají nad propastí, boj o setrvání ve 3. nejvyšší soutěži zdá se nevyhnutelným. A podle kroků tamního klubu jako kdyby ani s možností zvrátit poslední místo tabulky sami nepočítali. Právě předehrávka posledního kola s Kopřivnicí napovídá, že i Horáci již soustředí potřebné síly na play-down s Hronovem, které se stane klíčovou částí sezóny pro oba celky.

Ať už ale Velké Meziříčí z druholigové mapy pro příští ročník zmizí či nikoliv, jeden účastník s pravděpodobností vyšší než jen pravděpodobnou také východní části třetí nejvyšší soutěže přibude. Draci ze Šumperka můžou mít po sobotním kole Chance ligy svůj osud zpečetěn a orazítkován - od příští sezóny by se měli vrátit zpět do 2. ligy, odkud relativně nedávno do vyšší soutěže postupovali.


SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ V POSLEDNÍM ZÁPASE:

J. Juda (22. Slavíček) – Trnka, Slabý, Buchal, P. Vlašín (A), L. Střecha, Hort, Kochánek – Ludvík, Strnad, V. Burian, T. Střecha, Vedral, Broža, Hasoň, Křenek (C), Maštera, F. Střecha, Doležal.


HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ


Valašské Meziříčí vyráželo na trip po třech venkovních duelech s cílem posbírat přiblížit se jistotě účasti ve vyřazovací části sezóny. Pět bodů z devíti možných lze považovat za slušný příděl, který výrazně přiblížil družinu trenéra Plška k play-off, ač stále nelze hovořit s bezpečím o jistotě. Výrazný krok kupředu mohou Valaši přidat znovu na domácím ledě proti poslednímu Velkému Meziříčí.

Právě případná výhra proti Horákům a zaváhání Nového Jičína mohou Valachy výrazně této jistotě přiblížit, vzhledem k doposud negativní bilanci s Ďábly ale ani tak nelze hovořit o stoprocentní jistotě. Tu si Valaši budou moc uhrát nejdříve ve středu právě ve vzájemném souboji s Novým Jičínem.

Otazník visí také nad starty dvou opor z útoku i obrany, Tomáše Vávry a Jakuba Ďurkáče, kteří po prvním letošním zápase za Vsetín ve vyšší soutěži sami hovořili o možném zapojení se i do dalších klání partnerského klubu Valašského Meziříčí, kterému ze Vsetína během sezóny také vypomohlo několik hráčů a několik hráčů stále vypomoci může.

Právě produktivita Tomáše Vávry (13+21), který před blížícím se play-off hraje ve skvělé fazóně a je po zásluze lídrem bodování, dost možná citelně scházela Valachům v Havířově, kde nevstřelili jedinou branku. Citelnou ztrátou nejen směrem do zadních řad byla také znát v podobě Jakub Ďurkáče (7+14), který suverénně patří celou sezónu kromě skvěle defenzivní činnosti i mezi jednoznačně nejproduktivnějšího obránce.


SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Slovák (31. Ševců) - Sviták, Báchor (A), Holiš, Martiník, Gabrhelík, Liss - Kozubík, Pokorný, Finsterle - Fencl, Křivohlávek (C), Andris - Bachánek, Vavřík, Kuchařík - Stodůlka, Martinec.


HC Bobři Valašské Meziříčí - HHK Velké Meziříčí

KDY: sobota 25. 2. 2023

OD: 17:00

KDE: Zimní stadion Valašské Meziříčí


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Aneta Dořičáková | 25. 2. 2023

Bobři slaví! Finsterle poslal Velké Meziříčí do play-down

TABULKA 2. LIGY

1. HAV Havířov 44 270:99 116
2. HVY Vyškov 44 224:152 92
3. HOM Hodonín 44 153:134 74
4. OPA Opava 44 143:134 72
5. HBR Havlíčkův Brod 44 151:141 65
6. NJI Nový Jičín 44 146:165 59
7. KOP Kopřivnice 44 161:172 58
8. ZNS Žďár nad Sázavou 44 149:187 58
9. SUM Šumperk 44 139:160 57
10. VAL Valašské Meziříčí 44 128:170 49
11. TEC Technika 44 118:172 49
12. VEL Velké Meziříčí 44 121:217 43
Kompletní tabulka