Hokejisty Valašského Meziříčí čeká poslední zápas v tomto kalendářním roce, v dohrávce 9. kola doma přivítají celek ze Žďáru nad Sázavou. V prvním vzájemném zápase vybojovali Bobři druhý bod v prodloužení. Na to, jak dopadne druhé měření sil se můžete přijít podívat v pondělí 19. prosince od 18:00 na zimní stadion ve Valašském Meziříčí. Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Plameny se nenachází zrovna v ideálním rozpoložení. Za sebou mají nyní řadu 5 proher a v tabulce jim patří předposlední místo před Velkým Meziříčím. Z 22 odehraných utkání jich žďárští hned 17 prohráli. Před zápasem 25. kola odvolalo vedení Žďáru z pozice hlavního trenéra Martina Sobotku, kterého na lavičce vystřídali Vojtěch Šír s Milanem Řehořem. Hned první zápas pod novými kouči se ale Plamenům příliš nevyvedl. V klání sice vedli s náskokem 2:0, Opavě se ale během dalších třetin podařilo skóre dorovnat a obrat dokonala v prodloužení, kdy zvítězila 3:2.

Nová trenérská dvojice Vojtěch Šír a Milan Řehoř (foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Jedničkou v brankovišti je od nové sezóny dlouholetý člen žďárského kádru Jiří Sláma, který však nepředvádí takové výkony, jaké by se od něj mohly očekávat. V dresu s velkým “Ž“ nastoupil letos do 17 zápasů s průměrem 4,25 inkasované branky na zápas a úspěšností 87,6 %, což ho řadí mezi jednu z nejhorších brankářských jedniček v celé Východní konferenci.

Brankářská jednička Žďáru Jiří Sláma v zápase se Znojmem. (foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Plameny letos jako první tým východu zaznamenaly hranici 100 inkasovaných branek, za 22 zápasů vstřelily pouze 57 gólů, nejhorší Velmez dal 46 branek, valašskomeziříčští Bobři jich doposud vstřelili 60.

Žďáru to zkrátka letos nelepí, znát je to hlavně kvůli bodovému půstu Jana Wasserbauera, který zatím vstřelil 3 góly a na 5 nahrával. V minulém roce měl v průměru bod na zápas, letos je však výrazně za očekáváním. Znát je také odchod Davida Čermáka nebo Petra Štěpánka do druhé francouzské nejvyšší soutěže, kteří byli v minulém roce tahouny týmu.

Poslední zápas s Opavou prohrál tým z Bouchalek 3:2 v prodloužení. (foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Nejproduktivnějším hráčem Plamenů je aktuálně Lukáš Bureš (5+11) druhým v tabulce je jedenáctibodový Martin Pleva (1+10), nejlepším střelcem je s šesti góly Robin Kaplan (6+0).

SESTAVA ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU V POSLEDNÍM ZÁPASE:

Vít (Sláma) – Macek, Ludvík, Lojek, Pleva (C), Půža, Grauer – Čejka, Chlubna, Jícha, Rohlík, Prokš, Pilný, Vaňkovský, Bureš (A), Gregar, Kotlík, Kulhánek, Kunstmüller.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ

Svěřenci koučů Plška a Vávry mají za sebou aktuálně dvě prohry v řadě, když ve 23. kole nestačili na rozjeté Znojmo, po plánovaném týdnu volna zase padli 4:2 na ledě Hodonína. „Dnes to bylo nadstandartní, vyrovnané utkání, oba týmy hrály parádně. Vidím dva důvody, kvůli kterým jsme prohráli. Tím prvním je rychlá ztráta vedení 2:0, druhým to, že jsme dostali dva góly v oslabení,“ hodnotil zápas s Baníkem Lukáš Plšek.

Poslední dvě klání chyběl Bobrům v sestavě kapitán Jan Křivohlávek, z důvodu nemoci nemohl nastoupit ani Tomáš Vávra, společně s Křivohlávkem jeden z nejproduktivnějších Valachů. Po delší pauze se však znovu vrátil odchovanec Šimon Kuchařík, poprvé na střídačku A-týmu se postavil odchovanec valašskomeziříčské juniorky, obránce Adam Kubín. Valmezu nemohli pomoct hráči se střídavými starty z Přerova, který měl v sobotu svůj program a Jan Fencl, Patrik Tarnoczy i Tomáš Hanák nastoupili v základní sestavě v utkání s Pardubicemi B. Hráče ze Vsetína a Zlína zase čekalo nedělní krajské derby.

Šimon Kuchařík se objevil od 9. listopadu poprvé v sestavě Valachů. (foto: Jakub Formánek, shkmhodonin.cz)

Proti Hodonínu se mezi tři tyče postavil brankář David Sachr, který dres Bobrů oblékl po více jak měsíci. Jihomoravané na něj za 60 minut hry poslali celkem 48 střel, Sachr za svá záda pustil 4 góly s úspěšností nad 91 %.

David Sachr doposud odchytal za Bobry 4 zápasy, 3 z nich byly proti nováčkovi z Hodonína. (foto: Jakub Formánek, shkmhodonin.cz)