Valaši sehráli s Novým Jičínem dramatické klání, které musela rozseknout až 12. série samostatných nájezdů, do té doby se žádnému z hráčů nepodařilo najít recept na brankáře soupeře. Až ve 12. série vystřelil bonusový bod pro domácí ve skvělé formě hrající Lukáš Finsterle. Valašské Meziříčí si mimo jiné zajistilo díky této výhře svoji místenku v play-off.
2. liga - Východní konference 2022/23, 42. kolo, středa 1.3.2023, Zimní stadion Valašské Meziříčí
4:3sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Finsterle (Ďurkáč, Gabrhelík), 28. Stodůlka (Pokorný), 51. Kozubík (Holiš, Vávra), rozh. náj. Finsterle – 12. Flok (Květoň, Lehečka), 40. Váňa (Maliník), 49. Váňa (Gebauer). Rozhodčí: Šico – Gančarčík, Klimek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 260. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
Valašské Meziříčí: Ševců (Růžička) – Holiš, Báchor (A), Sviták, Ďurkáč, Gabrhelík, Liss, Kamas – Kozubík, Vávra (C), Finsterle – Martiník, Pokorný, Andris – Bachánek, Vavřík, Kuchařík – Stodůlka, Martinec.
Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – Hruška, Kožený, Váňa, Hladiš, D. Holáň, J. Holáň – Gebauer, Hilšer, Juříček, Škarka, Kafka, Konečný, Štefka, Sluštík, Flok, Handl, Květoň (C), Maliník, Lehečka.

Hosté z Nového Jičína bojující před závěrem základní části o každý bod, díky kterému by se mohli ještě protáhnout do vyřazovací části soutěže, vstoupili dobře i do utkání ve Valašském Meziříčí. Zejména aktivní Hruška hrozil obraně Valachů svými útočnými výpady, skóre utkání ale otevřel až z přesilovky Adam Flok. Bobři nicméně zvládli díky ve skvělé formě hrajícímu Lukáši Finsterlemu ještě do závěru první periody vyrovnat.

Valašské Meziříčí mělo aktivní vstup do druhé části zápasu a odměnou mu nakonec byla branka Daniela Stodůlka, který využil vzdálenější střídačky v prostřední části hry a ujel oběma soupeřům, kteří teprve dostřídávali, načež nekompromisní ranou zavěsil pořádnou bombu k tyči jako zkušený mazák.

Bývalý hráč Valachů Vladimír Váňa ale znovu sebral Bobrům vítr z plachet 10 vteřin před koncem třetiny, když zůstal nikým nebráněn na levé straně kluziště při rychlém útoku Nového Jičína.

Vyrovnané klání rozsekl znovu další brankou obránce Ďáblů Váňa, jeho trefu ale dokázal korigovat David Kozubík na brankovišti z dorážky po střele Vávry.

Ani jeden z týmů se už nedokázal prosadit až do konce prodloužení a střelecky vyschlý prach na obou stranách pokračoval i v samostatných nájezdech. V nich rozhodl jedinou trefou až ve 12. sérii Lukáš Finsterle, čímž přisoudil Valachům bonusový druhý bod navíc.

Petr Macháček (HK Ďáblové Nový Jičín): Utkání bylo z obou stran vedeno stejně. Domácí potřebovali nějaký ten bod k tomu, aby měli jistotu play-off a my jsme potřebovali tři body, abychom se dotáhli na soupeře před námi a celé utkání podle toho vypadalo. Zápas se lámal okolo padesáté minuty, kdy jsme dali branku na 3:2, která nás mohla posunout ke třem potřebným bodům. Vzápětí jsme hloupě udělali útočný faul a do dvou minut inkasovali vyrovnávací branku. Zápas se v tu chvíli měnil bohužel v náš neprospěch. Jeli jsme zde dnes pro tři body a máme jen jeden. Je to pro nás obrovské zklamání.