Přestože jméno Tomáš Vašici se neobjevuje v každodenních zprávách z klubu, je to právě on, kdo z té nejvyšší pozice zabezpečuje jeho fungování. Do čela se postavil na jaře roku 2017 a dokázal zvednout meziříčský hokej z pokraje propasti. Díky jeho práci klub získává finance na fungování všech kategorií a funguje i na poloprofesionální seniorské úrovni.

Je tomu právě tři roky, kdy jste převzal z pozice předsedy zapsaného spolku vedení hokejového klubu HC Bobři Valašské Meziříčí. V čem se klub od té doby nejvíce změnil?
Tak hlavně jsem se snažil udělat v klubu nějaký systém, který tam bohužel dříve moc nefungoval. Hlavně platební morálka byla špatná, a tak ve všem byl trošku chaos a neorganizovanost. Postupem času se nám vše podařilo posunout k lepšímu. Není to ale jen o mě ale taky málokdy zmiňovaném šéftrenérovi mládeže Miroslavu Kubovi, který zajišťuje chod všech mládežnických kategorií jak po stránce sportovní, tak po stránce zajišťování všeho, co je potřeba. A také o Petrovi Dvořákovi, který řeší sportovní záležitosti u A-týmu mužů. Rád bych si ale trošku i postěžoval. Klub jako zapsaný spolek je řízen také schůzí zapsaného spolku. Zde to bohužel až na některé výjimky moc nefunguje a někteří členové si bohužel chodí jen posedět na schůzi nebo se podívat na hokej, a to je vše. To mne hodně mrzí.

Co vás stále drží u hokeje?
Asi hlavně to, že mě to baví a mám k tomu nějakou citovou vazbu, i když je to spousta práce, kterou nikdo nedocení.

S jakým nejtěžším úkolem se muselo vedení klubu potýkat?
Určitě to byl finanční stav klubu, který nebyl vůbec dobrý.

Jste spokojený s fungováním A-týmu?
Na rovinu za poslední sezonu moc nejsem. Měli jsme tým dle mého názoru na druhé místo a skončili jsme pátí. Vzhledem k finančním nárokům na A tým jsem spíše zklamaný. Byly zde velké výkyvy ve výkonnosti, což by se nemělo stávat. Hlavně některé zápasy jsme doslova odflákli. To se, pokud chceme hrát hokej pro lidi, kterých chodí bohužel málo, nesmí stávat.

Bobři mají ale i širokou základnu mládeže. Roste ve Valašském Meziříčí kvalitní hokejové podhoubí pro práci s dětmi?
Doufám, že ano. Některé děti jsou opravdu šikovné což, značí taky to, že jsou povolávány na srazy výběrů mládeže Zlínského kraje

Je klub finančně zajištěn na další sezónu a můžete naznačit, o jak vysoký rozpočet se jedná?
Tuto otázku teď intenzivně řešíme. Není zrovna doba na oslovování sponzorů, když oni sami mají z důvodu aktuální situace své vlastní problémy. Výše rozpočtu celého klubu bude určitě o dost menší než poslední sezonu. Narovinu říkám, že co se týká mládeže tak tam problém nevidím. Ohledně mužů se připravuje rozpočet, abychom věděli, jestli vůbec budeme mít na to II. Ligu hrát. Pokud ano, budou škrty opravdu velké. Teď je to na Petrovi Dvořákovi, za jakých podmínek bude schopen domluvit hráče. Jen pro představu ale například autobusy a hokejové vybavení pro A-tým stojí ročně statisíce.

Kdo se na rozpočtu nejvíce podílí z partnerů?
Tak hlavní je určitě město Valašské Meziříčí, bez kterého by hokej ve Valašském Meziříčí již dávno nebyl. A moc mu za to děkuji. Dále snažíme získávat finance z MŠMT, kraje atd. Pochopitelně jsou to dále soukromí sponzoři ať již menší nebo ti větší. O nich se lze dozvědět na našich webových stránkách. Pokud mám zmínit aspoň ty větší tak DEZA, ROBE, CS Cabot, Masný průmysl Krásno, SPEDOS, EFIOS nebo HECKL.

Je možné, že by se Bobři dočkali generálního partnera?
Rádi bychom, ale ty největší firmy ve Valašském na sport bohužel nepřispívají, jelikož jim to většinou nedovolí jejich zahraniční mateřské společnosti.

Projevila se na shánění financí i současná krize v souvislosti s koronavirem?
Momentálně určitě ano a myslím si, že bude ještě hůř.

Dlouho se řeší i potencionální rekonstrukce nevyhovujícího zázemí zimního stadionu a přístavba protější tribuny. V jaké fázi je v současnosti tento projekt?
Projekt je ve fázi studie a průběžně řešíme různé úpravy, aby stavba nebyla příliš drahá

Vy jste zároveň radním města Valašské Meziříčí. Jak probíhá spolupráce s městem a jak je klub vnímán představiteli města?
Spolupráce s městem je na vynikající úrovni. Na to, jak je vnímám, se musíte zeptat na vedení města.

Vy však neřídíte pouze hokejový klub, ale i jednu místní firmu. Kolik času musíte průměrně hokeji obětovat?
Bohužel hodně. Hodně lidí si neuvědomí, co vše to obnáší. Vzhledem k tomu, že nesu za vše nějakou odpovědnost tak např. každý doklad od propisek po faktury za autobusy musím zkontrolovat, než jej dám účetní. Dále jsou to různé žádosti, smlouvy, kontroly na úřadech, výplaty, všechny platby atd. Je toho hlavně přes sezonu hodně.

Na jaké věci ohledně klubu se momentálně soustředíte?
Na to, jak začneme po uvolnění všech opatření ohledně koronaviru fungovat.

Do jako míry je pro Bobry důležitá spolupráce se Vsetínem? Jak vypadá nyní a bude pokračovat i nadále?
Důležitá určitě je. Jak bude probíhat, bude záležet na výsledcích jednání, které budou teprve probíhat. Jednotlivé kluby navzájem něco potřebují a je potřeba najít nějaký konsensus.

Dočká se hokej ve Valašském Meziříčí v blízké době nějakých změn?
Vše je možné. Dnes je vše tak jak je, ale zítra může být vše jinak. Každý je nahraditelný včetně mé osoby.

Jak by dle vašich ideálních představ měl fungovat náš klub za 5 let?
Ideální by bylo, abychom měli druhou tribunu, pod kterou by vzniklo nové zázemí pro šatny, sociálky atd. Určitě jistota nějakého významného partnera by byla ideální. A také jak jsem již zmínil v první odpovědi zlepšení fungování výboru zapsaného spolku. U takového klubu jako jsme my to nemůže bohužel být o 3 lidech, kteří dělají vše. Někteří to možná nebudou číst rádi, ale říkám, že pokud někdo chce do něčeho zasahovat tak by měl také něco dělat.

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

0. kolo | pá 13.8.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka