Přípravná utkání jsou už za námi a Valaši se tak už soustředí na první ligový zápas se Znojmem. Jak tedy bude vypadat soupiska Valachů a co k novým tvářím řekl hlavní trenér Lukáš Plšek?


Lukáš Plšek k několika nováčkům po konci přípravy:

Daniel Mikulec: Dan u nás pokračovat nebude, v zápasech nás nepřesvědčil a proto jsme mu ukončili zkoušku.

Richard Liss a Matěj Sviták: Oba jsou to mladí obránci. Mají dobré ale i občas horší okamžiky v zápase. Jsou to mladí kluci, musí na sobě pracovat, jít trénink po tréninku a jednou z nich můžou být dobří obránci. Ale je před nimi ještě hodně práce.

Jan Fencl, Patrik Tarnoczy: Oba jsou u nás na střídavé starty z Přerova, ještě loni hráli juniorskou soutěž, takže s mužskou soutěží zatím nemají moc zkušeností. Ale v přípravě se jevili dobře a já o ně určitě zájem mít budu. Fencl je důrazný, Tarnoczy zase technický hráč, takže doufám, že nám budou pomáhat.

Tomáš Martinec: Taky mladý kluk, junior ze Zlína. Dobře bruslí, má dobrou střelu, jen musí více pochopit, že už nehraje juniorský hokej, ale mužskou soutěž, že je potřeba dodržovat nějakou taktiku.

Adam Bachánek: Další z mladých kluků, minulou sezónu odehrál ve Vsetíně. Líbí se mi jeho práce na tréninku, jak maká a tím si u nás vydobyl místo a věřím, že bude i produktivní.

Ondřej Hrdý a Kubín: Kluci z Valašského Meziříčí, kteří tady loni hráli juniorskou soutěž. V obou dvou cítím potenciál, že by jednou 2. ligu, možná i vyšší ligu mohli hrát. Na tréninku pracují velice dobře, ale samozřejmě jde vidět rozdíl mezi juniorkou ve Valmezu a dospělým hokejem. Ale myslím si, že do budoucna můžou nějakou kariéru udělat, jaká bude záležet na nich.

Brankáři: Co se týče brankářů, tak počítáme samozřejmě s Jirkou Slovákem. Na střídavé starty potom s Davidem Sachrem, Adamem Pavlíčkem a Davidem Tkadlecem ze Vsetína a podle potřeby je budeme využívat. Do sezóny tak půjdeme s touto čtyřkou a uvidíme, kdo z nich bude chytat.

K Bobrům byly vyřízeny střídavé starty ještě několika dalším hráčům jako jsou obránci Tomáš Hanák, který u nás působil v minulé sezóně, Adam Holík a mládežnický reprezentant se zkušenostmi z extraligy Tadeáš Talafa.


Soupiska pro sezónu 2022/2023:

Brankáři: Jiří Slovák, David Sachr, David Tkadlec, Adam Pavlíček (poslední tři střídavé starty, Vsetín)

Obránci: Stanislav Báchor, Tomáš Holiš, Libor Kamas, Ondřej Gabrhelík, Tobiáš Mošnička, Richard Liss, Matěj Sviták, Tomáš Hanák (střídavé starty Přerov), Adam Holík (střídavé starty, Přerov), Tadeáš Talafa (střídavé starty, Zlín)

Útočníci: Tomáš Vávra, Lukáš Finsterle, Jan Křivohlávek, Tomáš Andris, Michael Vavřík, Daniel Stodůlka, Šimon Kuchařík, David Kozubík, Dominik Pokorný, Jan Fencl (střídavé starty, Přerov), Patrik Tarnoczy (střídavé starty, Přerov), Adam Bachánek, Richard Pětník (střídavé starty, Vsetín), Tomáš Martinec, Ondřej Martiník.

ODEHRANÝ ZÁPAS

1. kolo | so 23.9.2023

4:6

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

2. kolo | st 27.9.2023

18:00

TABULKA 2. LIGY

Tabuka zatím není k dispozici.
Kompletní tabulka