Skvělý počin se vydařil Valašskému Meziříčí na ledě Vyškova. Bobři vyráželi na led favorita ve velmi kombinované sestavě pro řadu marodů, i tak ale po odbojovaném utkání odvážejí z ledu Vyškova všechny tři body.
2. liga - Východní konference 2022/23, 17. kolo, sobota 19.11.2022, Zimní stadion Vyškov
Vyškov
3:4
(1:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: Komínek (Holemý), 44. Snášel (Kořenek, Žižka), 49. Dobiáš – 18. Vavřík (Martinec), 19. Bachánek (Pětník, Gabrhelík), 39. Martinec (Andris, Hanák), 45. Pětník. Rozhodčí: Šico - Tvrdý, Voznička. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 192. Střely na branku: 46:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Vyškov: Kořének (Micka) - Vosátko, Hohl, Studený, Hefka, Mikulík, Holemý, Žižka (C) - Snášel, Dobiáš, Janeček, Tomajko, Komínek (A), Vašíček, Čuřík, Kořenek, Popelka, Lekeš.
Valašské Meziříčí: Slovák (Růžička) - Talafa, Riedl, Hanák, Gréč, Gabrhelík, Holiš, Ďurkáč (A) - Tarnoczy, Vávra (C), Kozubík - Pětník, Bachánek, Andris - Pokorný, Vavřík, Martinec.

Vyškov vlétl do zápasu skvěle a hned v několika prvních minutách zatlačil Bobry v jejich pásmu, ti měli velké obtíže dostat se v úvodu zápasu vůbec do útočné třetiny. Vše vyvrcholilo krátce po polovině první periody špatným střídáním, které po dobře sehrané akci potrestal ostrostřelec Tomáš Komínek a poslal Vyškov do vedení.

Valašské Meziříčí ale neskládalo zbraně a bylo odměněno za skvělou bojovnost Martince u mantinelu, který našel před brankou Michaela Vavříka, který vyrovnal stav zápasu. O minutu později se Valaši navíc mohli radovat z vedení v zápase, o které se postarala Adam Bachánek.

Do druhé části zápasu vstoupili Bobři o poznání lépe, i přes několik dobrých a vypracovaných šancí byli ale gólovou radosti odměněni až téměř minutu před koncem třetiny. Tomáš Martinec dělovkou nachytal nepozorného Kořénka a poslal modrobílou partu do dvoubrankového vedení.

Vyškov ale ani přes dvoubrankovou ztrátu neskládal zbraně a vrátil se do zápasu hned po třech a půl minutách třetí třetiny. Martin Snášel byl před brankou ve správný čas na správném místě a pohotovým zakončením překonal Slováka. Valaši si však ani ne po minutě vzal rozdíl dvou branek zpět, a to dokonce v oslabení. Richard Pětník a ujel všem přítomným do samostatného úniku a střelou na bližší tyč překonal Kořénka.

Přesilová hra v polovině třetiny ale vrátila Vyškov znovu do hry. Vojtěch Dobiáš využil souhry v útočném pásmu a dostal kotouč za Slováka potřetí v zápase. Naštěstí pro Bobry to byl poslední úspěšný zásah Vyškova a odvezli si tak z horké půdy nováčka druhé ligy v okleštěné sestavě cenné tři body.