Po dvou přípravných duelech se čím dál více rýsuje finální soupiska A-týmu do začátku sezóny 2021/22. Mužstvo pod vedením Lukáše Plška a Tomáše Vávry zatím drží stoprocentní bilanci a především v útočných řadách budí respekt. Bohužel se nyní bude muset vyrovnat i s jednou velkou ztrátou v defenzívě. Po 4 letech opouští kabinu Valmezu opora zadních řad Michal Žák, který má namířeno do zahraniční soutěže.


Slováka se Sachrem zkusí doplnit Růžička

Oba trenéři mají aktuálně k dispozici 3 gólmany. Stálici Jiřího Slováka doplňuje mladík Daniel Růžička, který se pokusí zabojovat o své místo v sestavě, a David Sachr, který se už v minulých sezónách osvědčil jako jistota mezi třemi tyčemi. Ten však dres Bobrů oblékne formou střídavých startů ze Vsetína a kdykoliv může absentovat kvůli nominaci na utkání Chance ligy.

Mladá obrana v čele se zkušeným Báchorem

Po odchodu Michala Žáka do zahraniční ligy se pasuje do role nejzkušenějšího obránce Stanislav Báchor.Ten už má za Bobry odehráno takřka 150 zápasů v 5 sezónách a další starty bude přidávat v následujícím ročníku, je jedním ze dvou obránců se zkušenostmi ze zahraničí. Vedle něj se mohou Bobři spolehnout i na navrátilce Jakuba Ďurkáče, od něhož se taktéž bude očekávat, že se chopí role stabilního obránce. Taktéž v Ďurkáčův prospěch hrají zkušenosti ze zahraniční, konkrétně švédské nižší soutěže.

Velkou pozornost budou trenéři upínat i na mladičký klenot, odchovance Bobrů, Tobiáše Mošničku. Tento sedmnáctiletý obránce odešel už v žákovských kategoriích do Třince a přes mládežnické extraligové soutěže se prodral až k mužskému hokeji, který si od následující sezóny vyzkouší doma, v dresu Bobrů. Už v prvních přípravných duelech dokázal, že může být velmi platným obráncem s velkou perspektivou do budoucnosti.

Následující jména netřeba příliš představovat. Mladí obránci Tomáš Holiš a Libor Kamas začínají s týmem třetí sezónu a postupně sbírají zkušenosti, které už letos mohou zužitkovat a posunout své výkony zase o několik pater výš. Šestým obráncem je nová akvizice ze Zlína, dvacetiletý Filip Weintritt, který potvrzuje svým věkem, že letos dostane pod trenérem Plškem mládí zelenou. I pro něj může být sezóna zlomem a šancí probojovat se seniorským hokejem směrem nahoru.

Ofenzíva, která budí respekt

A teď se dostáváme k tomu, o čem se už mluví delší dobu. Na Bobří hrázi se pro letošní přípravu sešla opravdu nabitá konkurence v útoku a přední linie by měly být velkou zbraní pro Valašské Meziříčí i v sezóně. Extraligové zkušenosti reprezentují v týmu Martin Podešva, Jiří Goiš, Lukáš Finsterle a Jan Křivohlávek. Stabilně o soutěž výše, tedy v první lize, hráli René Kajaba, Tomáš Vávra a Jakub Pořický. Už tyhle jména nabízí nadstandardně laděný útok, ale tím to nekončí. Gólově v přípravě zaujali mladíci David Kozubík a domácí odchovanec Šimon Kuchařík. Dlouhodobě se mohou Bobři spoléhat i na dalšího odchovance a střelce branky z první přípravy Tomáše Andrise. Loni Valaši oznámili příchod Tomáše Urbance, který se vrátil do Česka ze zámoří avšak kvůli omezené sezóně odehrál jen 4 zápasy, které mu stačily na 2 gólové zářezy. I on by se mohl pokusit na své výkony navázat.

Nejmladší část útoku zastupují odchovanec Daniel Stodůlka a Michael Vavřík, společně s olomouckým Janem Štědrým, kterého vzali Bobři v rámci dobrých referencí na zkoušku. A na závěr nemůžeme zapomenout na nejdéle působícího hráče a nejstaršího člena kádru a téměř ikonického mohutného forvarda Ondřeje Martiníka, pro něhož je to už 14. sezóna ve Valašském Meziříčí!

Bodování přípravy po 2 zápasech:

Hráč Zápasy Bilance Kanadské body
Martin Podešva 2 2+1 3
David Kozubík 2 2+1 3
Tomáš Vávra 1 0+3 3
Michal Žák* 2* 2+0* 2*
Šimon Kuchařík 2 1+1 2
Jan Křivohlávek 1 0+2 2
Jakub Pořický 2 0+2 2
Filip Weintritt 2 1+0 1
Libor Kamas 2 1+0 1
Jiří Goiš 1 0+1 1
Tomáš Andris 2 0+1 1
Stanislav Báchor 2 0+1 1
Tomáš Urbanec 2 0+1 1
Michael Vavřík 2 0+1 1ODEHRANÝ ZÁPAS

3. kolo | so 25.9.2021

3:2

NÁSLEDUJÍCÍ ZÁPAS

4. kolo | st 29.9.2021

18:00

TABULKA 2. LIGY

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0
Kompletní tabulka